بازدید 6544
روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» فاش کرد؛
بر پایه گزارش هایی، اسرائیل تاکنون مستقیم با مداوای مجروحان از تروریست ها در سوریه حمایت کرده است؛ اما «وال استریت ژورنال» به تازگی گزارش داده که این رژیم، کمک های مستقیم نقدی نیز به تروریست ها داده است. این گزارش در حالی است که مقامات رژیم صهیونیستی، پیشتر تلاش داشتند خود را از بحران سوریه بیرون نگه داشته و نقش حمایتی از معارضان و تروریست‌ها را پنهان کنند.
کد خبر: ۷۰۵۰۰۹
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۵ 19 June 2017
بر پایه گزارش هایی، اسرائیل تاکنون مستقیم با مداوای مجروحان از تروریست ها در سوریه حمایت کرده است؛ اما «وال استریت ژورنال» به تازگی گزارش داده که این رژیم، کمک های مستقیم نقدی نیز به تروریست ها داده است.

به گزارش «تابناک»؛ در همین زمینه، روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» نوشت: اسرائیل در سال های گذشته، کمک های مخفیانه ای به تروریست های سوریه با هدف ایجاد ‌و حفظ یک منطقه حائل از نیروهای نزدیک به خود جهت حفظ امنیت خود در برابر نیروهای وابسته به ایران کرده است.

بر طبق این گزارش، این کمک ها و حمایت های اسرائیل مستقیم و قابل توجه بوده و شامل پول نقد، مواد غذایی، سوخت و تجهیزات پزشکی بوده است؛ بنابراین، این واقعیت وجود دارد که اسرائیل به گروه های مسلح در نزدیکی مرزهای خود کمک زیادی کرده است.

بر پایه یافته های وال استریت ژورنال از اطلاعات به دست آمده از شش تن از شورشیان و سه نفر آشنا با تفکر اسرائیل، تل آویو معاملات و توافقات مخفی خود با گروه های تروریستی را از اوایل سال 2013 با هدف مهار نیروهای مورد حمایت ایران در سراسر مرزهایش و تحت هدایت موشه یلعون، وزیر دفاع پیشین این رژیم آغاز کرده و تاکنون نیز ادامه داده است.

این منابع به وال استریت ژورنال گفتند که یک واحد ویژه از ارتش اسرائیل برای انجام مأموریت و نظارت بر کمک رسانی ها به این گروه های معارض با بودجه و سرمایه کافی مالی نیز در نظر گرفته شده است.

نتیجه تصویری برای اسرائیل و گروه های شورشی سوریه

شورشیان سوریه به وال استریت ژورنال گفتند که گروه «فرسان الجولان» (شوالیه های جولان) گروهی است که با اسرائیل همکاری می کند و ماهیانه تقریبا 5 هزار دلار از اسرائیل پول دریافت می کند، در حالی که هیچ گونه حمایتی از دولت های غربی دریافت نمی کند و گروهی غیر وابسته به ارتش آزاد سوریه است.

«معتصم الجولانی»، سخنگوی این گروه به وال استریت ژورنال گفته است: «اسرائیل در کنار ما و در یک مسیر قهرمانانه ایستاده است و ما بدون کمک اسرائیل زنده نمی مانیم».

الجولانی در ادامه گفت: همکاری با داعش زمانی آغاز شد که جنگنجویان زخمی این گروه موفق به رسیدن به مرزهای اسرائیل شدند؛ جایی که آن ها از سربازان اسرائیلی درخواست کمک کردند و پس از آنکه در اسرائیل تحت مراقبت های پزشکی قرار گرفتند، کانال های مخفی نیز با ارتش اسرائیل برقرار کردند.

گفته شده که فرسان الجولان، حدود 400 جنگجو دارد و اتحاد شکننده خود با چهار گروه مسلح دیگر در امتداد مرزهای اسرائیل را نیز حفظ کرده است و همه این گروه ها نیز کمک هایی را از اسرائیل دریافت می کنند.

بر طبق گزارش وال استریت ژورنال، جزئیات جدید از حمایت فزاینده اسرائیل از گروه های شورشی در امتداد مرزهای خود با سوریه، می تواند منجر به تنش های جدی میان نیروهای ارتش سوریه و حزب الله شود.

یک منبع اسرائیلی به وال استریت ژورنال گفته است، پول هایی که از اسرائیل به این گروه ها داده می شود، اهداف بشر دوستانه دارد؛ اما جنگنجویان شورشی در تناقض با این ادعا گفتند که از این پول ها برای پرداخت حقوق و خرید مهمات استفاده می کنند.

این گزارش در حالی است که مقامات رژیم صهیونیستی پیشتر سعی داشتند خود را از بحران سوریه بیرون نگه داشته و نقش حمایتی از معارضان و تروریست‌ها را مخفی نگه دارند.اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران آیت الله بهجت پنومونی ملکه رنجبر ادلب معصومه ابتکار نمازهای ماه رجب انواع ماسک و روش استفاده