کد خبر: ۷۰۴۶۱۷
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۹ 18 June 2017
شب گذشته، ماه عسل میزبان چند تن از زندانیان جرایم مالی بود.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران، مهمانان نوزدهمین برنامه ماه عسل از زندان به صورت تحت الحفظ به برنامه آمده بودند. در این برنامه، دو خانم و دو آقا درباره زندگی خود با علیخانی صحبت کردند.
یکی از مهمانان گفت: هفت سال است که در زندان هستم. در یک شرکت کار می کردم. به خاطر اعتماد و امضای یکسری از اسناد رسمی، بعد از مشکلات شرکت من به عنوان کسی که آنها را امضا کرده بود، راهی زندان شدم. فقط یک زندانی می داند که چقدر در آنجا ماندن سخت است و برنامه ماه عسل حالا یک حماسه بزرگ را با مردم راه انداخته است.
 
خانم دیگری که مهمان «ماه عسل» بود، گفت: شش ماه است که در زندان هستم. من سه فرزند دارم و پسرم هم ازدواج کرده و سرپرستی او هم بر عهده من بود. مدت 15 سال مغازه لباس فروشی داشتم. تا این که وقتی نوه‌ام به دنیا آمد، فلج مادرزاد بود. او را چند مرتبه عمل کردیم و در این دوران ناچار شدم چک‌های بسیاری بکشم و با 32 چک برگشتی ورشکست شدم.
وی ادامه داد: به نظر من هر زنی یک مثلث خوشبختی به نام های خانواده، اعتبار و آبرو دارد. زمانی که وارد زندان می شود، خوشبختی خود را از دست می دهد. من اکنون به خاطر 13 میلیون و 700 هزار تومان در زندان هستم.
 
در ادامه ، خانمی که 7 سال در زندان به سر می‌برد، فوق لیسانس مدیریت داشت و خود را مقصر می‌دانست؛ چرا که در مجموعه ای  که مشغول به فعالیت بود بدون آگاهی اسنادی را امضا می کند که پس از بروز مشکلات مالی، مسئولیت امضاها به عهده او می افتد و به خاطر شاکی خصوصی راهی زندان می شود.
 
علیخانی در خصوص نداشتن ملاقاتی از خانمی که شش ماه زندان بود، سوال کرد. او گفت: هیچ کس کاری برای من انجام نداد و بعد از ورود به زندان متوجه شدم چقدر تنها هستم. تقاضا می‌کنم که حداقل اعضای خانواده یک تماسی با ما داشته باشند و یا به ملاقات ما بیایند؛ متاسفانه من در این مدت هیچ ملاقاتی نداشتم. البته از دست بچه‌هایم نیز هیچ کاری برنمی آید. چرا که من سرپرست آن‌ها بودم.حتی در این مدت خانه ای که اجاره کرده بودم را از دست دادم. اکنون اگر از زندان آزاد شوم، سرپناهی ندارم.
 
خانمی که هفت سال در زندان بود در خصوص فوت عزیزان خود گفت: در این هفت سال مادرم و دوتن از عزیزانم را از دست دادم اما به دلیل بودن در زندان، نتوانستم در مراسم آن‌ها شرکت کنم. این لطمه ها که در این مدت زندان تحمل می کنیم، غیر قابل جبران است. به نظر من فرزندان کسانی که غیر عمد در زندان هستند، گناهی ندارند و بیشترین آسیب به آنها وارد می شود.
علیخانی ادامه داد:  کسی که تعدد جرم دارد و کلاهبردار است، با کسی که برای اولین بار به زندان رفته فرق دارد. خیلی از این افراد به خاطر عدم اطلاع از قانون به زندان می افتیم.
 
این دو خانم در ادامه بیشتر درباره خانواده هایی صحبت کردند که فرزند دارند و بیشترین آسیب به آنها وارد می شود. حتی گفتند بعضی از خانم ها با فرزندان کوچک خود در زندان به سر می برند و آن وضعیت دردناک است.
در بخش دیگر دو آقا در قاب ماه عسل حضور پیدا کردند.
 
مردی که 70 ساله بود، درخصوص 11 سال زندانی بودن خود گفت: به خاطر 18 میلیون و 500 هزار تومان در زندان  هستم. این مشکل به دلیل یکسری بحث‌های مربوط به ضمانت ایجاد شده است و پس از این که راهی زندان شدم، خانواده ام با من قهر کردند. خانم من ٦ سال است ملاقاتم نیامده. به نظرم حق دارد، من اشتباه کردم من نه همسر خوبی بودم و نه پدر خوبی.
 
همچنین آقای دیگری که مهمان ماه عسل بود، به این نکته اشاره کرد که از سال 1386 به دلیل مشکلات مالی و نداشتن علم قضایی در زندان است و هیچ کمکی در این مدت دریافت نکرده.
خانمی که هفت سال زندان بود در خصوص حق شاکی گفت: باید در نظر بگیریم که شاکی حق دارد اما زندان رفتن ما هم در این مدت مشکلی را حل نکرد. به نظرم در این موارد، بیرون آمدن از زندان بهتر است، چرا که فرد می تواند کار کند.
 
در بخش دیگر برنامه، فیلم آزادی زندانیان به کمک مردم پخش شد.
 
بعد از این آیتم مهمانان این برنامه نسبت به آزادی زندانیان ابراز خوشحالی کردند و آزادی خود را منوط به خیرین دانستند؛ چرا که اگر خودشان می توانستند حتما آزاد می شدند.
علیخانی در پایان گفت: مفتخر هستم که این خبر را بدهم که به خواست مردم، نامه آزادی شما دست من است و شما از این جا به خانه خود می روید. این اتفاق به خاطر کمک های مردم افتاده است.
 
در پایان ، مهمانان ماه عسل با چشمان خیس از مردم تشکر کردند.
 
گفتنی است؛ تاکنون بیش از سه و نیم  میلیارد تومان جهت کمک به محکومان مالی جمع آوری و به سازمان زندان ها تحویل داده شده است.
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۱
انتشار یافته: ۹
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
فکر نمی کنید که وقت اون رسیده باشه که قوه قضاییه و دولت و مجلس یه فکری به حال این احکام بکنه که مجری مجبور نباشه مدام بگه متاسفانه متاسفانه. آخه به خاطر یک میلیون یه نفر ده سال زندان باشه یعنی چی؟ هزینه نگهداری اون بابا تو زندان هر سال حداقل ده میلیون تومنه.
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
من امسال هیچ برنامه ای از احسان علیخانی نگاه نکردم چون هر سال دم افطار باید با غم و غصه و اشک افطار میکردم. مردم خودشون کم غم و غصه دارند این اقا هم از این موضوع سو استفاده میکنه و مثلا برنامه میسازه .
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
اتفاقا این مشکل شما یک مشکل ریشه ایه و دقیقا چون این برنامه رو ندیدید الان نظر اشتباه میدید !!!
البته مشخصه که قبلا هم که میدید نگاهتون کاملا سطحی بوده!
چون این اشکی که با دیدن این برنامه جاری میشه اکثر اشک شوق هست نه اشک غم!
اشکی که با دیدن موفق شدن یک زن بعد از سختیهای زیاد به جاری میشه.اشکی که با دیدن رسیدن دو عضو یک خانواده بعد از چندسال دوری ریخته میشه کجاش غم و غصه است؟؟؟
یکم نگاهتو رو عمیق ترکن جانم.اگر هم نمیتونی به همین رویه ای که در پیش گرفتی ادامه بده چون ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
چطور باید به افراد زندانی برای جرایم غیر عمد و کسانی که بار اول زندانی شده اند کمک کنیم؟
ناش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
آفرین به این ملت، خداییش کمک عجیبی به این افراد شد.

انشاا... همه سلامت و در کنار خانواده باشند.
kayvan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
امیدوارم این موضوع زمینه سوءاستفاده بیشتر افراد شیاد رو فراهم نکنه ، کسانی که از مال و جیب مردم ارتزاق میکنند و بعد به جای واژه کلاهبرداری عنوان نمتیند که ناخواسته و به دلیل عدم آگاهی به قانون در زندان هستند .
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
پیشگیری از جرائم مهمتر از زندانی کردن مجرمین مالی است . اگر مجرمین مالی تا قیامت هم زندانی باشند به غیر از تحمیل هزینه های گزاف به بیت المال ، چه اثری دارد؟
ناشناس
|
Finland
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
چطور اینها تنونستند در مراسم ختم عزیزان خود شرکت کنند اما برخی از زندانیان دارای نفوذ هر روز آزاد هستند و حتی در مراسم احیا شرکت می کنند؟!
علی پیکر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
مردم احساسی ایران لطفآ جوگیرنشین وبه حرفهای عاجزانه علیخانی گوش نکنید/این زندانیها خلاف کردن وپول یک بنده خداِیی روبالاکشیدن واونو به روزسیاه نشتونتن/باید زندان برن وعزابشو بکشن/اون خانمی که 6ماه زندون رفته ازقیافش معلومه خلاف کاره هی هی چک های بی محل کشیده وفرارکرده تاسرانجام دستگیرش کردن .حالااومده توماه عسل اشک نمساح میریزه.بخدا من اگه میلیارها تومن پول داشتم یک ریال برای آزادی اینها نمیدادم میرفتم میریختم به حساب ایتام بی گناه که یک افرادی همچون این زندونیها مال وزندگیشونو به یغما بردن. تروبخدا پولتونو برای رهاِیی اینا حیف ومیل نکنید/خلاصه مطلب جو گیر نشین
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
سهمیه بندی بنزین قیمت بنزین طرح حمایت معیشتی غزه بولیوی مذهب جعفری آیت الله صافی گلپایگانی