در حالی که پیک مصرف برق هفته گذشته منتهی به ۱۹ خرداد ماه، به ۴۷ هزار و ۵۰۷ مگاوات رسیده بود، این میزان در روز ۲۰ خرداد ماه جاری به ۴۹ هزار مگاوات نزدیک شد.
کد خبر: ۷۰۲۸۸۱
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۰ 12 June 2017
در حالی که پیک مصرف برق هفته گذشته منتهی به ۱۹ خرداد ماه، به ۴۷ هزار و ۵۰۷ مگاوات رسیده بود، این میزان در روز ۲۰ خرداد ماه جاری به ۴۹ هزار مگاوات نزدیک شد.

به گزارش مهر به نقل از وزارت نیرو؛ پیک مصرف برق روز ۲۰ خرداد سال جاری، ۴۸ هزار و ۹۰۱ مگاوات را به ثبت رساند که رکوردی جدید در سال جاری محسوب می شود.

این درحالی است که در هفته گذشته منتهی به ۱۹ خرداد ماه، به ۴۷ هزار و ۵۰۷ مگاوات رسیده بود. به این ترتیب پیک روز گذشته، نسبت به اوج مصرف هفته گذشته یکهزار و ۳۹۴ مگاوات یعنی در حدود ۲.۹ درصد افزایش مصرف را نشان می‌دهد.

گفتنی است که پیک مصرف هفته گذشته نیز نسبت به هفته پیش از آن در سال جاری، حدود ۱.۴ درصد یعنی حدود ۷۰۲ مگاوات افزایش داشت. همچنین اوج مصرف برق هفته گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۴.۳ درصد یعنی حدود ۲ هزار و ۵۲ مگاوات افزایش نشان می دهد.

نکته قابل توجه در این خصوص آن است که همه روزه افزایش مصرف برق از ساعت ۱۲ سرعت می‌گیرد و تا پیش از ساعت ۱۵ به اوج خود می رسد و به همین دلیل نیز دراکثر روزهای شش ماه نخست سال، نقطه اوج مصرف برق در بین ساعت های ۱۴ تا ۱۵ ثبت می شود. به همین دلیل نیز باید از مشترکان درخواست نماییم نسبت به رعایت نکات مدیریت مصرف برق که بعضا بسیار ساده هستند، اهتمام داشته باشند.

برپایه این گزارش، با توجه به این که بیشترین میزان مصرف برق مشترکان اداری و خانگی و تجاری، در ماه های گرم سال مربوط به سیستم های سرمایشی است و به همین دلیل مشترکان باید در این خصوص راهکارهای استفاده درست از این نوع وسایل را بکار گیرند تا از بالا رفتن قبض برق مصرفی خود جلوگیری نمایند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
قیمت بنزین اعتراضات آبان ۹۸ طرح حمایت معیشتی سرباز کارت مشمولان طرح حمایت معیشتی قطعی سراسری اینترنت