بازدید 3791
کد خبر: ۶۹۹۷۱۸
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۰ 01 June 2017
4 جوان که در ماجرای خنجرکشی خونین به خاطر عبور خودروها از کوچه ای باریک، دست به جنایت زده بودند، در اعترافات خود اظهار داشتند: وقتی سوار بر خودرو در کوچه ای باریک با راننده خودروی دیگر شاخ به شاخ شدیم هر کدام از ما می خواست راننده دیگر دنده عقب برود و راه را باز کند که همین موضوع به خنجرکشی شبانه انجامید و در این میان راننده 30 ساله کشته شد!

 به گزارش خراسان، ماجرای این نزاع خونین، نیمه شب سوم خرداد در خیابان حر 13 هنگامی رخ داد که جوانی به نام حسین سوار بر یک دستگاه پژو 405 و در حالی که 2 تن از دوستانش سرنشین آن بودند وارد کوچه ای باریک معروف به کوچه حمام شد اما در همین هنگام سرنشینان یک دستگاه پراید و یک دستگاه پژوی دیگر نیز از سوی دیگر وارد کوچه شدند و شاخ به شاخ مقابل یکدیگر قرار گرفتند. در این لحظه هر کدام از رانندگان با اصرار و لجبازی قصد داشتند دیگری را وادار کنند تا به صورت دنده عقب حرکت و مسیر کوچه را برای عبور آنان باز کند.

این لجبازی لحظاتی بعد به مشاجره و توهین کشید و ناگهان برق تیغه های خنجر در هوا درخشید. در این میان گروهی که سرنشین یک دستگاه پژو بودند به سرنشینان پژوی دیگر حمله کردند و در حالی که چاقوها را در هوا می چرخاندند، راننده را با وارد آوردن چند ضربه، خون آلود بر زمین انداختند. 

سرنشینان پراید با دیدن این صحنه از محل گریختند و عاملان نزاع نیز با خارج کردن خودرو از معرکه به مکان نامعلومی فرار کردند. اما مجروح این حادثه که به مرکز درمانی انتقال یافته بود 4 روز بعد به دلیل شدت جراحات و خونریزی شدید جان سپرد و بدین ترتیب پرونده جنایی دیگری روی میز قاضی کاظم میرزایی (قاضی ویژه قتل عمد) گشوده شد.از سوی دیگر دوستان مقتول با شنیدن خبر مرگ وی، به محل سکونت متهمان رفتند و آن ها را تهدید کردند.

در همین حال قاضی شعبه 211 دادسرای عمومی و انقلاب، برای بررسی های میدانی عازم محل درگیری شد و با حضور کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به تحقیق در این باره پرداخت. 

ماموران کلانتری شهید رجایی نیز که پس از وقوع نزاع خونین تلاش گسترده ای را برای شناسایی عوامل نزاع آغاز کرده بودند با ردیابی شماره پلاک یک دستگاه پراید، 4 مظنون را در این باره دستگیر کردند اما بررسی های دقیق بیانگر آن بود که مظنونان مذکور در نزاع نقشی نداشته اند بنابراین پس از انجام یک سری فعالیت های اطلاعاتی که با نظارت مستقیم سرهنگ رزمخواه (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) همراه بود، کارآگاهان اداره جنایی به سرپرستی سرگرد مهدی سلطانیان (رئیس دایره قتل) موفق شدند 6 تن دیگر از عوامل مرتبط با نزاع منجر به قتل را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کنند.

گزارش خراسان حاکی است پس از انجام تحقیقات مقدماتی مشخص شد که 2 تن از افراد دستگیر شده نقشی در نزاع نداشته اند و به محض شروع درگیری از محل گریخته اند. اما 4 جوان پژوسوار که خنجرهایشان را بیرون کشیده و ضرباتی را بر بدن راننده 30 ساله وارد کرده بودند مورد بازجویی های تخصصی قرار گرفتند. 

4 متهم مذکور که غلام، امین، ابراهیم و محمد نام دارند و از اتباع کشور افغانستان هستند در بازجویی ها به نزاع خونین منجر به قتل اعتراف کردند که در نهایت مشخص شد امین ضربه کشنده را به مقتول وارد کرده است. 

این متهمان در اعترافات خود اظهار داشتند که  وقتی با راننده ایرانی روبه رو شدیم از او خواستیم تا عقب برود و راه را برای عبور ما باز کند ولی او می گفت شما باید عقب بروید تا راه باز شود.

 در این هنگام راننده 30 ساله پژو خنجرش را بیرون کشید و 2 ضربه بر روی کاپوت زد و ناسزا گفت. ما هم که ناراحت شده بودیم از خودرو بیرون آمدیم و در حالی که 4 نفر از ما چاقو داشتیم، در تاریکی شب چاقوهایمان را بیرون آوردیم ولی دوستمان که چاقویی نداشت به همراه سرنشینان پرایدی که کنار ما بود از محل فرار کردند. 

ما هم به سوی راننده 30 ساله حمله کردیم و هر کدام ضربه ای بر بدنش فرود آوردیم. وقتی او گیج شد و تلوتلو می خورد از صحنه گریختیم که بعد از آن توسط دوستان مقتول تهدید شدیم!!

«امین-م» متهم اصلی پرونده نیز گفت: من ضربه ای با چاقو به زیر بغل سمت چپ راننده زدم. در حالی که در این درگیری محمد و غلام نبی هم با ضربات چاقوی طرف مقابل مجروح شدند.

گزارش خراسان حاکی است: تحقیقات بیشتر در این باره با صدور دستورات ویژه ای از سوی قاضی کاظم میرزایی و تلاش کارآگاهان زبده پلیس آگاهی خراسان رضوی همچنان ادامه دارد.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
ویروس کرونا مناجات شعبانیه جهش تولید نماز امام زمان حسن نوروزی حسن قالیباف اصل