بازدید 1788
کد خبر: ۶۹۴۹۹۵
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴ 17 May 2017
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه یکی از مشکلات ما با این دولت محرمانگی‌هاست، گفت: چرا از بابک زنجانی شکایت نشد، نگویید در اختیار ماست با مردم صداقت داشته باشید. 
 
به گزارش «تابناک»، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز (چهارشنبه 27 اردیبهشت) در دیدار با طلاب در تالار آدینه تهران با بیان اینکه من یک طلبه هستم و خود را برتر از هیچ‌کس نمی‌دانم، اظهار داشت: هویت بنده وابستگی به انقلاب و ارزش‌هاست و ابراز ارادت‌ها به این هویت است و همیشه می‌دانم احترام به بنده به خاطر وابستگی به روحانیت و امام و انقلاب است و حفظ این هویت خود را به‌عنوان سرباز انقلاب و خادم بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) ضروری می‌دانم.

وی افزود: در اصول تمدن ساز اسلام باید چند اصل فرهنگ و دین‌مداری، امنیت، استقلال و رفاه اجتماعی را باهم می‌بینیم، این‌ها باید در کنار هم دیده شود و در غیر این صورت مشکلات جدی برای غایت دیده خواهد شد

به اعتقاد رئیسی در جامعه‌ای به نام دین مردم باید از رفاه برخوردار باشند یعنی جامعه از فقر و بیکاری رنج نبرد و جامعه پررونقی باشد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری می‌گوید: اگر برای ایجاد رفاه امنیت جامعه و استقلال کشور به مخاطره بیفتد نگاه مخدوشی است اما امروز نگاه یکجانبه‌ای به کشور وجود دارد.

وی افزود: مسائل چهار سال گذشته یک روبنا و ظاهری دارد، بیکاری دارد اوج می‌گیرد و حتی کاسبان هم‌شغل خود را از دست می‌دهند 50 درصد ظرفیت صنعتی کشور ازکارافتاده و ظرفیت‌های کشور مانند شمع آب می‌شود.

رئیسی تصریح کرد: ما در فرهنگ خود هفته‌ای یک ساعت را شغل نمی‌گوییم و در تعریف بیکار با آقایان اتفاق‌نظر نداریم تا برسد به آمار آن.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه با این ریتم فعلی عملکرد دولت باوجود 5 میلیون بیکار 10 سال برای سامان وضع فعلی طول می‌کشد، گفت: عدالت اجتماعی بسیار مهم است و از اهداف انقلاب اسلامی است اما فاصله طبقاتی غوغا می‌کند.

*مردم به خاطر مشکلات مانند شمع آب می‌شوند

وی افزود: اگر نمی‌شود این را محقق کرد بگویند اما با حرکت جهادی کارهای نشد از ابتدای انقلاب شدنی شده است، چطور شاهد باشیم مردم به خاطر مشکلات مانند شمع آب می‌شوند.

رئیسی با تاکید بر اینکه قرار بود دولتی در طراز اسلام داشته باشیم، ادامه داد: اگر تحریم‌ها برداشته‌ شده است چرا خود وزارت خارجه نمی‌تواند از طریق بانک پولی انتقال دهد، می‌گویند این پول در اختیار ما است اما نمی‌توانند در آن تصرف کنند.

*مشکل ما با دولت محرمانه‌هاست

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه یکی از مشکلات ما با این دولت محرمانگی‌هاست، گفت: چرا از بابک زنجانی شکایت نشد، نگویید در اختیار ماست با مردم صداقت داشته باشید.

وی باطرح این پرسش که آیا باید کدخدا اجازه دهد، بیان داشت: استقلال و فرهنگ کشور حساب است، سند 2030 قبل آن سند آموزش‌وپرورش تصویب شد اما این سند 2030 کجا تصویب‌شده است و ابعاد این سند بررسی نشده و تعلیق داوطلبانه سند مصوب آموزش‌وپرورش است.

رئیسی افزود: می‌گویند این سند را می‌پذیریم هر جایش غلط بود اجرا نمی‌کنیم، این چه حرفی است، چرا بومی نشده است.

به باور این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری فقر و بیکاری جلوه این نوع نگاه غلط است و کشور را به سمت خطرناکی می‌برد.

*کجای دنیا یک دولت بنیه دفاعی خود را تضعیف می‌کند/موشک برای نجنگیدن است نه جنگیدن

وی در مورد توانمندی دفاعی کشورمان نیز گفت: کجای دنیا یک دولت بنیه دفاعی خود را تضعیف می‌کند، موشک برای نجنگیدن است نه جنگیدن، سکوی پرش ماهواره در دانشگاه شریف آماده بود اما گفتند تعطیل شود، اینکه نظامی نیست علمی است، ما حرف داریم.

رئیسی بابیان اینکه همین مسئله رکود و تورم باید تغییر کند، تورم 8 درصد است چون رکود است، تصریح کرد: اگر رکود نباشد، بازهم تورم همین مقدار است؟ این رکود بر بازار، کسب‌وکار ناشی از معطل گذاشتن کشور و نگاه به بیرون است.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: حاصل این نگاه غلط جلوه‌های مختلفی دارد، یکی شده سند 2030 و پول‌شویی و دیگری برجام شده و یکی بعد از دیگری صدایش درمی‌آید.

رئیسی ادامه داد: با وجود این مشکلات آن رفاه هم که گفته بودند، ایجاد نشده و داد مردم از این وضعیت در آمده است

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری به چرایی کاندیداتوری خود پرداخت و تصریح کرد: خادمی امام رضا(ع) به قول ما طلبه‌ها یک جای راحتی بود در حالی که ما وظیفه خود دانستیم وارد این عرصه شویم، میدانی افترا و تهمت در آن است، وظیفه خود می‌دانستم که وارد این عرصه شوم.

*اگر اعتراض مردم را نشوند، روزی می‌آید که دیر خواهد بود

وی با تاکید بر اینکه ایجاد هراس آقایان(کاندیدای دولت) به جای ارائه گزارش عملکرد است، افزود: همه در داخل و خارج دست به دست هم داده‌اند، اما م جا نمی‌خوریم اما مردم انتظار این بداخلاقی‌ها را ندارند.

* کشور مشکل کمبود برنامه ندارد/مشکل ما اجرای برنامه است

رئیسی با بیان اینکه بیشتر از هرچیز به عقل مردم اعتقاد دارم، گفت: به شهر خودتان می آمدید تا ببینید مردم چگونه آمدند، چرا به مردم توهین می‌کنید، اگر این پیام‌ها را نشونید و اعتراض مردم را نشوند، روزی می‌شنوند که دیر خواهد بود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: در فتنه 88 می‌گفتند مردم به خاطر ساندیس آمده اند، اما مردم در 9 دی کار را تمام کردند

وی با تاکید بر اینکه این 48 ساعت آتی بسیار تعیین کننده است، گفت:  ملاک و میزان رأی ملت است اما وظیفه ما آن است که درست بشناسانیم.

رئیسی خاطرنشان کرد: برنامه ما در سایت قرار گرفته است اما کشور مشکل کمبود برنامه ندارد بلکه مشکل اجرای برنامه است.

این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به وعده رئیس جمهور مستقر مبنی بر داشتن برنامه 100 روزه دیگر برای کشور، خاطرنشان کرد: مگر نمی‌گویید 100 روز دیگر می‌خواهید گزارش دهید، از همین الان شروع کنید؛ چون دولت دست شماست.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محرم هوشنگ ابتهاج سلمان رشدی سامانه سماح بازگشت آزادگان مذاکرات وین
وب گردی