بازدید 3115
باقری با اشاره به حادثه تروریستی در مرز میرجاوه که منجر به شهادت تعدادی از مرزبانان کشورمان شد، اظهار کرد: متاسفانه مناطق همجوار شرقی ایران در خاک پاکستان به مامن و محل آموزش آماده‌سازی و تجهیز تروریست‌های جیره‌خوار عربستان مورد تایید آمریکا بدل شده است.
کد خبر: ۶۹۱۹۳۱
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵ 08 May 2017
رییس ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد که متاسفانه مناطق همجوار مرزهای شرقی ایران در خاک پاکستان به مأمن و محل آموزش، آماده‌سازی و تجهیز تروریست‌های جیره‌خوار عربستان و مورد تایید آنها تبدیل شده است.

به گزارش ایسنا، سرلشر  باقری در آیین فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی امین با قدردانی از مجاهدت‌ها و موفقیت‌های نیروی انتظامی در تامین امنیت اظهار کرد: ورود، کار و تلاش در نیروی انتظامی اگر با نیت خالصانه خدمت به کشور و ملت عزیز ایران باشد، عبادتی مهم و افتخاری بی‌نظیر است که با آن مباهات می‌کنیم. این نیرو مورد حمایت فرمانده معظم کل قواست و ایشان همه ساله با یادآوری مجاهدت‌های این نیرو از پلیس قدردانی می‌کنند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: تحصیل و کار در نیروی انتظامی را باید با عشق به خدمت به اسلام، میهن و مردم آغاز کرد و همین موجب برکت در کار و زندگی ماموران پلیس خواهد شد.

باقری با اشاره به توطئه‌های دشمن اظهار کرد: دشمنان از راه‌ها و روش‌های مختلف در پی ضربه زن به امنیت کشور و مردم هستند. در این شرایط است که مساله ارتقای دانش، مهارت و آمادگی مقابله با انواع جرایم، بزه‌ها و انواع ناامنی‌ها از سوی نیروی انتظامی ضروری است و انتظار بالایی از دانشگاه و دانشجویان نیروی انتظامی در این زمینه وجود دارد.

وی مجهز بودن به علم و فناوری روز، مهارت علمی، اولویت پیشگیری و مقابله، بهره‌مندی از تجارب اساتید، بازدید از مناطق محروم، انجام کارورزی همزمان با تحصیل و... را از جمله انتظارات اساسی از دانشگاه علوم انتظامی و نیروی انتظامی برشمرد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: تمرین عملی در صحنه‌های مورد نیاز انقلاب و کشور، سبب تبدیل دانشجویان ورودی به افسرانی انقلابی، خودساخته، عادل، آگاه، قانونمدار، توانا، سختکوش و... خواهد شد.

مراکز پلیس باید خانه دوم مردم باشد

باقری با بیان اینکه این کشور با امنیت مثال‌زدنی‌اش به سادگی به اینجا نرسیده است، گفت: ایثارگری‌های بسیاری رخ داده تا این کشور به دست شما رسیده است. در کشور اسلامی مراکز، پایگاه‌ها، کلانتری‌ها و پاسگاه‌های نیروی انتظامی باید خانه دوم و محل احساس امنیت و آرامش مردم باشد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: همانطور که مجرمان باید با دیدن پلیس احساس ترس داشته باشند، مردم نیز باید با دیدن پلیس و در کنار پلیس احساس امنیت و آرامش کنند که بحمدالله هم‌اکنون نیز اینچنین است.

باقری، اعتبار و بقای انقلاب اسلامی را به پشتوانه مردمی آن دانست و گفت: نیروی انتظامی به عنوان نماینده شاخص نظام در نقاط مختلف کشور باید نماد اقتدار، نظم، جرم‌ستیزی و در عین حال نماد رافت و مهربانی با مردم باشد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر ضرورت پشتیبانی قوای سه‌گانه و نیروهای مسلح از نیروی انتظامی ظهار کرد: پشتیبانی از ناجا مهم است. باید دستگاه‌های مختلف به کمک این نیروی خدوم بشتابند. از مجلس به شورای اسلامی، انتظار این است که حمایت‌های قانونی را از نیروی انتظامی انجام داده و دولت محترم نیز در زمینه حقوق و معیشت کارکنان پلیس اقداماتی را انجام دهند.

وی خودسازی، سعه صدر، حفظ وجهه ملی و انقلابی و... را ضامن حفظ جایگاه مردمی ناجا دانست و با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا تصریح کرد: نیروی انتظامی وظیفه تامین امنیت انتخابات را دارد. استقرار ثبات، امنیت و آرامش مهم‌ترین مقدمه و بستر حیاتی و برگزار انتخاباتی پرشور و تراز انقلاب اسلامی و مردم ایران است و به فضل الهی ناجا با کمک نیروهای مسلح با تمام توان از عهده این ماموریت برخواهد آمد.

باقری تصریح کرد: حضور پرشور و حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای سبب عمیق‌تر شدن استقرار امنیت در کشور شده و از سوی دیگر نشان‌دهنده ارتباط پایدار ملت با حاکمیت در دولت اسلامی است و من امیدوارم با حضور و مشارکت گسترده مردم شاهد حماسه‌ای دیگر باشیم.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: ما سربازان میهن اسلامی به عنوان قطره‌ای از دریای خروشان ملت با دقت و پیروی از شاخص‌های تبیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب به نامزد اصلح، با نشاط، مومن و... رای خواهیم داد.

باقری در بخش دیگری از سخنانش ، نیروهای مسلح را به عنوان سربازان فرمانده معظم کل قوا برشمرد و با تاکید بر اینکه ما تنها بخشیا ز توان و اقتدار دفاعی سرشار خود را به رخ دشمن می‌کشیم، تصریح کرد: خوب نیست مقام مسوولی نمایش اقتدار ملت در قدرت موشکی را که به برکت خون شهیدان حاصل شده و موجب بازدارندگی در برابر تهدیدات دشمن است، به مساله کوچکی مانند برجام ربط دهد.

در برجام نامی از فعالیت موشکی نماینده است

رییس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: این در حالی است که برابر متن سند برجام، نامی از فعالیت موشکی نیامده است و همچنین برابر اعلام وزیر محترم امور خارجه نیز در این سند هیچ اشاره‌ای به موضوع موشکی نشده، حتی تیم مذاکره کننده هسته‌ای بارها بر تهدید اساسی قدرت دفاعی و بازدارنده کشور در پیش‌بردن موضوعات  تاکید داشتند.

باقری با بیان اینکه خداوند را شاکریم که به برکت خون شهدا، ایستادگی ملت و... دشمنان که روزی جنگ را به کشور تحمیل کردند امروز این جرات و امکان را ندارند، افزود: دشمنان کشورمان اذعان دارند که امکان تجاوز و تهاجم نظامی به ایران سخت و ناشدنی است. البته آنان باید بدانند که در صورت هرگونه اشتباه در محاسباتشان یا کوچکترین تعرض به نظام و سرزمین اسلامی پاسخی بی‌درنگ، قاطع و کوبنده در نقاطی که ما تعیین می‌کنیم دریافت خواهند کرد و موجب شکست و پشیمانی‌شان خواهد شد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به ناتوانی دشمنان در تجاوز نظامی به کشورمان افزود: نتیجه این ناتوانی این است که امروزه آنان همچون دزدان شب با توسل به دزدهای شبانه، گردنه‌گیران بزدل را اجیر کرده و تعدادی تروریست بی ارزش را برای ناامن‌سازی مرزها و ایران اجیر می‌کنند که جز خفت و خاری برایشان نداشته است.

باقری با اشاره به حادثه تروریستی در مرز میرجاوه که منجر به شهادت تعدادی از مرزبانان کشورمان شد، اظهار کرد: متاسفانه مناطق همجوار شرقی ایران در خاک پاکستان به مامن و محل آموزش آماده‌سازی و تجهیز تروریست‌های جیره‌خوار عربستان مورد تایید آمریکا بدل شده است.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه ما نسبت به مسوولان پاکستان و علاقه وافر ملت شریف این کشور به انقلاب اسلامی، حضرت امام و مقام معظم رهبری واقف هستیم، تصریح کرد: ادامه این وضع در مرزهای مشترک به هیچ عنوان برای ما قابل تحمل نیست و انتظار داریم مقامات پاکستان با مسوولیت‌پذیری، کنترل مرزها و دستگیری و تحویل‌دهی این تروریست‌ها، پایگاه‌های آنان در کشورشان را تعطیل کنند.

باقری در پایان تاکید کرد: در صورت ادامه این تعرضات مامن، و مخفیگاه تروریست‌ها در هرجایی که باشند مورد ضربات کوبنده قرار خواهند گرفت.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
ویروس کرونا مناجات شعبانیه جهش تولید نماز امام زمان مرتضی آوینی حسن قالیباف اصل