بازدید 5530
کد خبر: ۶۸۹۹۹۹
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۴ 01 May 2017
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: با انتخاب صحیح در انتخابات ریاست جمهوری می‌توان مشکلات را حل کرد و با انتخاب صحیح جلوی رانت‌خواری‌ها گرفته می‌شود.
 
به گزارش تسنیم، مرتضی طلایی روز گذشته در مراسم جشن ولادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در حسینه خوانساری‌ها در حضور شهروندان منطقه ۱۳ با اشاره به ۴۰ سال حضور مقتدرانه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در منطقه بیان کرد: مقاومت، ایثار، گذشت و مجاهدت منشاء این ایستادگی است و هیچ کجای دنیا نمی‌توان چنین مردمی را پیدا کرد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: مردم ایران پای انقلابی ایستاده‌اند که متصل به قیام سیدالشهدا و دنبال رو مکتب اوست.

وی اضافه کرد: در تاریخ انقلاب چند بزنگاه تاریخی داریم که با تحلیل آنها می‌توان شرایط امروزه جامعه را تحلیل کنیم. چند کلید واژه است که اهمیت بسیاری را در تحلیل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارند که از آن جمله می‌توان به بعثت، غدیر، عاشورا و عصرغیبت وانتظار اشاره کرد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: آغاز انقلاب اسلامی از بعثت به رهبری پیامبر اسلام بوده و در مقاطع مختلف تاریخ، افرادی وارد و خارج شده اند ولی اسلام مسیر خود را طی کرده است.

وی با تأکید بر اینکه ماندن بعثت مدیون ولایت است، گفت: در ادامه غدیر، کربلا و عاشورا آمد تا پاسدار همیشه انقلاب باشد و چنانچه کربلا و عاشورا نبود اثری هم از بعثت و غدیر نبود.

طلایی با اشاره به فاصله کربلا و عاشورا تا عصر غیبت و انتظار گفت: غربی‌ها جریانات مختلفی را در دنیا تحلیل می‌کنند و در رابطه با ماندگاری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیز تحلیل‌های متعددی داشته‌اند اما باید به این نکته تأکید کرد که دو بال محافظ انقلاب است، یکی قیام عاشورا و دیگری بال انتظار است.

وی ادامه داد: افرادی که می‌خواهند انقلاب اسلامی را تحلیل کنند باید واقع‌بینانه و درست تحلیل کنند و باید انقلاب را بر مدار قیام عاشورا و کربلا تحلیل شود. طلایی افزود: باوجود اینکه جنگ ما با عراق به اتمام رسیده است اما کماکان این دفاع و مبارزه ادامه دارد و در حقیقت جای مرزها تغییر پیدا کرده است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به جنگ ایران و عراق و ۸ سال دفاع مقدس اظهار کرد: جنگ ما با عراق تنها جنگ مرزی نبود بلکه پشت این جنگ نظام سلطه با هدف براندازی انقلاب بود و بعد از کودتاها و‌ ترورهای بعد از انقلاب که به نتیجه نرسیدند متوسل به جنگ شدند. یک وجب از خاک ایران در ۸ سال دفاع مقدس به تصرف بیگانگان در نیامد.

وی با اشاره به اینکه یک دوم از خاک ایران در فراز و نشیب‌های تاریخی به طرق مختلف جدا شده است، گفت: در ۸ سال دفاع مقدس و علی رغم اینکه ۶۳ کشور عراق را از جهات مختلف تأمین می‌کردند اما برای نخستین بار و در تاریخ ۲۵۰ سال گذشته یک وجه از خاک کشورمان را نتواستند تصرف کنند. طلایی گفت: عامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی در ۸ سال دفاع مقدس پیوند رزمندگان ما با عاشورا و کربلا و حرکت در مسیر سیدالشهدا بوده است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به شرایط امروز نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: در شرایطی قرار داریم که رئیس جمهور آمریکا رجزخوانی کرده ولی این را باید بداند که هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. آمریکایی‌ها در مقابل ایران ناتوان هستند.

وی افزود: آمریکایی‌ها به سایر کشورها تجاوز و در بعضی کشورها نیرو مستقر می‌کنند اما در مقابل ایران ناتوان هستند و این نه به دلیل توان دیپلماسی بلکه به خاطر پشتوانه این انقلاب یعنی خون شهدا و حضور مردم ولایی است. نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: کشوری که زمانی وابسته به کلاشینکف بود همینک در دریا، زمین، هوا، موشک و… به چنان قدرتی دست پیدا کرده است که در دنیای امروز هرچه محاسبه می‌کنند نمی‌توانند کاری از پیش ببرند.

طلایی با اشاره به فرمایشات رهبری در خصوص برجام اظهار کرد: ایشان فرمودند چنانچه آمریکایی‌ها بد عهدی کنند ما برجام را آتش خواهیم زد، در واقع باید به این نکته تأکید کرد که قدرت دفاعی بدون مکتب سیدالشهدا معنا ندارد. وی گفت: دشمنان در طی سال‌های گذشته تلاش گسترده ای را برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نهضت شیعیان انجام داده‌اند و در این مسیر جنگ مسلمانان را با استفاده از تکفیری‌ها، سلفی‌ها و داعشی‌ها رقم زدند اما در این مسیر هم به جایی نرسیدند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: دشمنان انقلاب پس از اینکه نتواستند درعراق موفق شوند به سمت سوریه آمدند اما هم اکنون حدود ۷ سال است که در باتلاق سوریه گرفتار شده‌اند و نتواسته‌اند کاری انجام دهند.

وی در ادامه با اشاره به رسالت جمهوری اسلامی ایران گفت: رسالت و تکلیف نظام حفظ و حراست از انقلاب و پرچم‌داری سیدالشهدا است به طوری که هم اکنون پا به پای نیروهای حزب الله، اهل تسنن نیز حضور چشمگیری را در دفاع از حرمین شریف دارند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در سال ۶۱ و بعد از عملیات بیت المقدس آمریکایی‌ها برای اینکه پیروزی ما را تحت الشعاع قرار بدهند به اسرائیلی‌ها دستور دادند تا به حزب الله حمله کند ولی در این مسیر هم ناتوان بودند چرا که امروزه حزب الله به قدرتی دست پیدا کرده است که اگر اراده کند می‌تواند در کوتاهترین زمان ممکن صهیونیست را نابود کنند که نمونه آن جنگ ۳۳ روزه بود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه درخصوص برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: این انتخابات حساس‌ترین، سرنوشت‌ساز‌ترین و بزرگترین رویداد سیاسی کشور و نظام است که در این مقطع در حال رقم خوردن است. وی افزود: ابعاد این انتخابات با انتخابات‌ گذشته متفاوت است و در این بخش باید به سخنان مقام معظم رهبری عنایت شود.

طلایی ادامه داد: با حضور حداکثری و انتخاب فرد اصلح می‌توانیم به یاوه‌گویی‌های رئیس جمهور آمریکا پاسخ دهیم و ما می‌توانیم با این انتخابات به آمریکایی‌های بفهمانیم که هیچ‌کس نمی‌تواند میان ملت و نظام جدایی ایجاد کند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: با حضور حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری می‌توانیم امید دوستان و علاقمندان به انقلاب را تقویت کنیم و دشمنان را مأیوس کنیم. وی افزود: در درون کشور مردم از دست مسئولان به دلیل رفتارهایشان و نگاه‌های سیاسی ناراحت هستند و باید در عرصه خدمت به مردم دست از این منازعات سیاسی کشید. طلایی گفت: منازعات سیاسی به کشور، مردم و آینده آسیب وارد می‌کند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با طرح این پرسش که مسئولان و دولتمردان تا چه زمانی می‌خواهند با یکدگیر منازعه کنند، افزود: مردم به دنبال آرامش هستند و علاقه‌ای به دعواهای سیاسی ندارند و مسئولان بهتر است دعواهایشان را پشت دربسته انجام بدهند.

وی در ادامه با طرح سوال دیگری ادامه داد: دعواها و جریان‌های سیاسی تا چه زمانی قرار است به کشور آسیب برساند؟ مردم از این همه حجم سوء استفاده، رانت‌خواری و فساد ناشی از مدیریت ناصحیح فریادشان بلند شده و درواقع به دنبال مدیران پاکدست، توانمند و کار آمد هستند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به ظرفیتی که در کشور وجود دارد می‌توان مشکلات را با مدیریت صحیح بر طرف کرد. با انتخاب صحیح در انتخابات می‌توان مشکلات را حل کرد و باید با انتخاب صحیح جلوی رانت خواری‌ها گرفته شود.
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران بیمارستان کامکار انتخابات آزادراه تهران شمال اف ای تی اف انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب