بازدید 2899
کد خبر: ۶۸۸۹۹۸
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۷ 28 April 2017
جانشین فرمانده کل ارتش گفت: دشمنی ما با آمریکا یک دشمنی دیرینه و عمیق است، این دشمنی با دور میز نشستن و چای خوردن حل نخواهد شد.

به گزارش مهر، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در مراسم افتتاحیه بیست و یکمین دوره میدانی معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی در پادگان دژ گفت: شناخت و معرفت جنگ دو مرتبه دارد: مرحله نخست آن وجهه ظاهری جنگ یعنی شناخت عملیات ها، تعداد شهدا، اسرا و مناطق آزاد شده و صدمات و خسارات و ... است. دوم شناخت روح حاکم بر جنگ است. این نوع شناخت جنگ است که حماسه و انگیزه ایجاد می کند چون از جنس عاشورا است. شما به عنوان یک دانشجوی نظامی باید مسلط باشید که ارتش و پیشکسوتان شما چگونه در جنگ حاضر شده اند و حماسه آفریدند. شما در این دوره باید تلاش کنید که باطن و روح جنگ رابهتر از ظاهر آن بیاموزید.

وی با بیان اینکه وقتی امام حسین(ع) از مکه به سمت کربلا حرکت کردند چند دسته ایشان را همراهی کردند، افزود: تعدادی از همان لحظه حرکت امام حسین(ع) از مکه با ایشان همراه شدند و تعدادی دیگر نیز وقتی متوجه چنین امری شدند از گوشه و کنار به امام حسین(ع)   پیوستند. دسته دیگری هم که هزاران نفر از مردم کوفه بودند به امام نامه نوشتند که ما منتظر شما هستیم.

جانشین فرمانده کل ارتش ادامه داد: کاروان امام حسین(ع) هرچه به کربلا نزدیکتر میشد از همراهان امام(ع) کاسته شد و وقتی امام حسین(ع) در روز عاشورا کمک طلبیدند تعداد اندکی بودند که لبیک گفتند. در آن لحظه امام حسین(ع) جمله معروفشان را ذکر کردند مبنی بر اینکه انسانها بنده دنیا هستند و دین لقلقه زبانشان است.

امیر پوردستان تصریح کرد: امام(ع) در شب آخر باز هم به یاران خود خطاب کردند که دشمنان با شما کاری ندارند و شما میتوانید برگردید؛ اما یاران امام نه تنها ایشان را تنها نگذاشتند، بلکه عشق و وفاداری را به اوج خود رساندند، که در میان تمام یاران امام حسین(ع) ولایتمدارتر از همه حضرت ابوالفضل العباس(ع) است.

وی تشریح کرد: در آن زمان که نبرد بالا گرفت و شمر امان نامه های به حضرت ابوالفضل فرستاد؛ ابالفضل العباس(ع) شمر را طرد و ولایتمداری خود را به امام خود اثبات کرد. در آن زمان، سقایی را کسانی انجام می دادند که در جنگهای قبلی جانباز شده بودند. امام حسین(ع) به فرمانده کل قوای خود دستور داد که آب بیاورد و به میدان نرود و حضرت عباس(ع) در اوج ولایتمداری همان کاری را کرد که امام حسین(ع) خواست و حتی وقتی دشمن دستانش را قطع کردند گفت، "حتی اگر دستهایم را قطع کنید دست از ولایت برنمیدارم.

امیر پوردستان ادامه داد: دشمنی ما با آمریکا یک دشمنی دیرینه و عمیق است، این دشمنی با دور میز نشستن و چای خوردن حل نخواهد شد. قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و در زمان جنگ سرد جهان به صورت «هسته پیرامون» اداره می شد به صورتی که آمریکا و شوروی سابق دو ابر قدرت جهان به شمار می آمدند و هرکدام از این دو قدرت جهانی کشورهایی را تحت سلطه و حمایت خود داشتند. در آن زمان «ایران» یکی از کشورهای مهم و کاربردی برای امریکا به حساب آمده و اختیار آن به صورت کامل در دست دولت آمریکا بود چرا که ایران کشوری با مزیت های فراوان برای آمریکا به حساب می آمد.

وی گفت: انقلاب اسلامی ایران به همراه خود واژه های جدیدی همانند ولایت فقیه، مردم سالاری دینی، حکومت دینی و غیره را همراه خود آورده و امریکا به دلیل همین موضوعات از جمهوری اسلامی ایران واهمه داشت.

امیر پوردستان ادامه داد: آمریکا اقدامات وسیع و دامنه داری به منظور ریشه کن کردن انقلاب اسلامی انجام داد، برای مثال تحریم های اقتصادی شدیدی علیه کشورمان اعمال کرد و ایران را تبدیل به کشوری منزوی و تنها کرده به گونه ای که هیچ کدام از کشورهای جهان ارتباطی با کشور ما نداشتند. موج وسیع بمب گذاری و ترور را در کشور راه انداختند به طوری که در آن زمان هر فردی که عمامه به سر داشته و یا محاسن در صورت داشت را ترور می کردند و یا به نحوی او را از بین می بردند، شما دانشجویان عزیز باید بدانید در چنین شرایطی انقلاب اسلامی ایران محکم و استوار باقی ماند.

جانشین فرمانده کل ارتش گفت: وقتی این اقدامات آن ها به سرانجام نرسید، امریکا نیروهای خود در سراسر جهان بسیج کرده و بر تن آن ها لباس های کرد، ترکمن و بلوچ کرد و آن ها را به منظور ایجاد تفرقه و دودستگی به داخل مرزهای ایران فرستاد. این تاکتیک آمریکا «راهبرد ویروس» نام دارد و شامل دو مرحله اصلی است: ابتدا یک ویروس(گروهک) را وارد کشور می کنند و سپس سیستم دفاعی آن کشور را تضعیف کرده  تا جایی که دیگر توانایی دفاع از خود را نداشته باشد، اما به لطف رهنمون های ارزشمند امام خمینی(ره) و حمایت مردم امریکا بازهم راهی از پیش نبرد.

امیر پوردستان افزود: بعد از آن که امریکا نیرنگ های متعددی برای سرنگونی جمهوری اسلامی ایران را اجرایی کرده و راهی از پیش نبرد ۸ سال جنگ تحمیلی را آغاز کرد، نکته جالب آن است که کشورهای آمریکا و شوروی که قبل از آن با یکدیگر دشمن بودند اما همزمان با آغاز جنگ در یک جبهه به همراه رژیم بعث عراق مقابل ایران قرار گرفتند، حتی بسیاری از کشورهای دیگر نیز با پرداخت پول و کمک به عراق رودروی ایران قرار گرفتند، این نشان دهنده ابعاد وسیع کینه و دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی ایران است.

وی گفت: آمریکا پس از جنگ تحمیلی به مقابله با شکل گیری جهان اسلامی برخواست و درصدد آن بر آمد تا این جریان را از بین ببرد به خاطر همین بیش از ۲۰۰۰ اتاق فکر را در کشور خود تاسیس کرد و تلاش کرد تا آینده جهان را به نفع خودش شکل دهد.

امیر پوردستان در ضمن هشدار به جوانان گفت: دشمن در جنگ نرم هدف آینده سازی داشته و قصد آن دارد تا آینده جهان را آن طور که خود میل دارد، بسازد. دشمن قصد دارد تا به جوانان ما القا کند که در آینده چه بپوشد و مدل موی خود را چگونه آرایش کند، پس باید بیش از پیش مراقب چنین فضاهایی بود.

جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان گفت: فرزندان ایران اسلامی در ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی تمامی تهدید ها در داخل کشور، منطقه و خارج از آن را به دقت رصد کرده. متناسب با آن تهدیدها ظرفیت های دفاعی مناسبی در نیروهای مسلح اتخاد می شود. مطمئن باشید شما دانشجویان دانشگاه های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران در این ارگان ها هیچ وقت غافلگیر نخواهید شد  و اگر کشوری اجازه تجاوز به خاک ایران را بدهد با پاسخ کوبنده ما مواجه خواهد شد

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محرم شب های محرم عاشورا تاسوعا روز خبرنگار محمود صارمی
وب گردی