کد خبر: ۶۸۸۹۴۳
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۵ 27 April 2017
 روحانی در نخستین برنامه انتخاباتی خود در رادیو ایران گفت: لحن سخن برخی مسئولان کشور در سال‌های قبل از ۹۲ لحن تقابل و گاهی جنگ بود. من از روز اول پیامم به دنیا این بود که با ملت ایران و کشور ایران با زبان تکریم حرف بزنید

به گزارش تسنیم حجت‌الاسلام حسن روحانی در نخستین برنامه انتخاباتی خود در رادیو ایران با اشاره به برنامه‌های 4 سال پیش خود برای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: به وضوح در آن زمان گفتم کشور وقتی از مشکلات فاصله می‌گیرد که مسیر ما اعتدال باشد و افراط و خشونت نتوانسته باعث خوشبختی هیچ ملت و هیچ کشوری شده باشد.

روحانی ادامه داد: اسلام اعتدال و اسلام رحمانیت اساس و پایه برای حرکت ملت بزرگوار ایران است.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه در 4 سال پیش که ما کار را شروع کردیم با مشکلات فراوانی روبرو بودیم، گفت: در آن زمان بیکاری رنج‌آوری را نسبت به جوانان و جامعه خودمان مواجه بودیم؛ درحالی که در 8 سال گذشته می‌شد کاری کرد که همه جوانمانی که متولیدن دهه 60 بودند به اشتغال برسند. متاسفانه در زمینه اشتغال و شغل جوانان کار زیادی انجام نشده بود.

وی ادامه داد: قعطنامه‌ها شرایط کشور در مرز بحران قرار داده بود و مردم نسبت به ماه‌های آینده اطمینانی نداشتند و به همین دلیل در آغاز امر لازم بود در 5 مورد مهم سریعا تصمیم‌گیری کنیم. مورد اول در باره مذاکرات هسته‌ای بود که می‌بایست با دنیا وارد گفت‌و‌گو شویم. اقدام دوم این بود که برای مهار تورم که افسار گسیخته شده بود تدبیری اندیشیده شود. در مسئله سوم موضوع تولید را مورد توجه قرا دادیم تا از رکود خارج شویم و همچنین به قدرت خرید مردم افزوده شود، و بالاخره تصمیم پنجم نیز اینکه مردم ارتباط آسان‌تری با اطلاعات و با دنیا داشته باشند.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری اضافه کرد:‌ در همان ماه‌های آینده در همه زمینه‌ها قدم‌های اولیه را برداشتیم و در آذرماه 92 بعد از 100 روز به اطلاع مردم رسانیدم. در مذاکرات هسته ای در آذر 92 به توافلق موقتی رسیدیم و به تحریم‌ها تحریم‌های جدیدی افزوده نشد و در برخی موارد تحریم‌ها برداشه شد.

روحانی با اشاره به موضوع اشتغال جوانان گفت:‌ این دغدغه، دغدغه به حقی است و می‌دانستیم یکی از مشکلات بزرگ ما اشتغال خواهد بود و به همین دلیل برنامه‌ریزی‌های خوبی برای اشتغال انجام دادیم،د ر سال 95 نسبتا اشتغال خوبی داشتیم و 640 هزار نفر اشتغال خالص کشور ما بود.

وی تصریح کرد: مشکلات جامعه با حرف و شعار حل نمی‌شود. اگر اشتغال برای جوانان می‌خواهیم اولین قدم این است که سرمایه‌ها افزوده شود و پول‌ها از دلالی به سمت سرمایه‌گذاری و بنگاه‌های اقتصادی هدایت شود. با کلام و سخن شغل درست نمی‌شود. برای اینکه سرمایه‌‌گذاری ایجاد شود نیاز به امینت سرمایه‌گذاری داریم.

روحانی با طرح این سوال که چرا در سال‌های قبل از 92 سرمایه‌گذاری‌ها متوقف شده بود؟ اظهار داشت: لحن سخن برخی مسولان کشور در سال‌های قبل از 92 لحن تقابل و گاهی جنگ بود. من از روز اول پیامم به دنیا این بود که با ملت ایران و کشور ایران با زبان تکریم حرف بزنید، با زبان تحقیر حرف نزنید، با زبان تضعیف ملت سخن نگویید.

وی گفت:‌ بعضی‌ها از کلمه افتتاح خوششان نمی‌آید و فکر می‌کنند دیروز تصمیم گرفتیم و امرز افتتاح می‌شود. ورزشگاهی را در شیراز افتتاح کردیم که از کلنگ زدن آن بیست سال گذشته بود و 68 میلیاد این دولت اعتبار گذاشت و سرمایه گذاری کرد و افتتاح شد در حالی که این ورزشگاه برای مردم شیراز یک معضل شده بود. افتتاح به معنی اعتماد مردم و سرمایه گذاری است یعنی ما در مسیر رشد و توسعه قرار داریم ملت ایران می‌دانند که پتروشیمی‌های مختلفی افتتاح شد و درآمد ما در پتروشیمی 5/5 میلیاد دلار افزایش یافته است.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت:‌ من در 4 سال پیش گفتم نجات اقتصاد، احیای اخلاق و تعامل سازنده با جهان؛ تعامل سازنده با جهان را شروع کردیم و امروز صادرات غیرنفتی ما افزایش یافته است و برای اینکه اشتغال ما افزایش پیدا کند نیاز به برنامه‌ریزی داریم و برنامه‌ریزی خوبی را از سال گذشته شروع کردیم.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
قیمت بنزین اعتراضات آبان 98 استعلام یارانه حمایتی سرباز کارت عبدالرضا داوری یارانه حمایتی شیخ صباح الخالد الحمد الصباح قرارداد مارک ویلموتس پالرمو