بازدید 2980
این سیدبندی بر اساس نتایج بازی‌های المپیک 2016 در ریو و مسابقه‌های جهانی 2016 در بوداپست و مسابقه‌های قاره‌ای بزرگسالان سال 2017 خواهد بود.
کد خبر: ۶۸۴۴۰۰
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۷ 13 April 2017
اتحادیه جهانی کشتی روش سیدبندی کشتی‌گیران حاضر در رقابت‌های جهانی کشتی در سال ۲۰۱۷ را اعلام کرد.
 
به گزارش تابناک ورزشی و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، اتحادیه جهانی کشتی روش سیدبندی 4 کشتی‌گیر برتر هر وزن در مسابقه‌های جهانی 2017 پاریس را اعلام کرد.
 
این سیدبندی بر اساس نتایج بازی‌های المپیک 2016 در ریو و مسابقه‌های جهانی 2016 در بوداپست و مسابقه‌های قاره‌ای بزرگسالان سال 2017 خواهد بود.
 
امتیازها برای سیدبندی به ترتیب زیر خواهد بود:
 
* مسابقه‌های المپیک و جهانی:
نفر اول: 25 امتیاز
نفر دوم: 20 امتیاز
نفر سوم: 15 امتیاز
نفر سوم: 15 امتیاز
نفر پنجم: 10 امتیاز
نفر پنجم: 10 امتیاز
نفر هفتم: 8 امتیاز
نفر هشتم: 6 امتیاز
نفر نهم: 4 امتیاز
نفر دهم: 2 امتیاز
 
* مسابقه‌های قاره‌ای:
نفر اول: 12 امتیاز
نفر دوم: 10 امتیاز
نفر سوم: 8 امتیاز
نفر سوم: 8 امتیاز
نفر پنجم: 6 امتیاز
نفر پنجم، 6 امتیاز
نفر هفتم: 4 امتیاز
نفر هشتم: 2 امتیاز
نفر نهم و دهم امتیازی نمی‌گیرند.
روش سیدبندی کشتی‌گیران دررقابت‌های جهانی2017اعلام شد 
* اگر در یک وزن تنها یک مدال برنز داده شود (برای مثال سیستم نوردیک) کشتی‌گیری که در رده چهارم قرار می‌گیرد 7 امتیاز به دست می‌آورد.
 
تعداد شرکت کنندگان هر وزن نیز بر محاسبه امتیازات تاثیرگذار است. برای مثال اگر در وزن 70 کیلوگرم 40 شرکت کننده در مسابقه‌های جهانی حضور داشته باشند قهرمان جهان 65=40+25 امتیاز دریافت می‌کند. در این سیستم مسابقه‌هایی که تعداد شرکت کنندگانش بیشتر باشد امتیاز بیشتری دارد.
 
هر کشتی‌گیر تنها در هر وزنی که در مسابقه‌های المپیک، جهانی و قاره‌ای شرکت کرده باشد، امتیازاتش در همان وزن محاسبه می‌شود. همچنین این سیدبندی مربوط به خود کشتی‌گیر می‌شود و به فدراسیون ملی او ارتباطی نخواهد داشت. اگر فدراسیون کشتی یک کشور فرد دیگری را جایگزین کشتی‌گیر مربوطه کند، موقعیت کشتی‌گیر قبلی در سیدبندی از بین می‌رود و کشتی گیر جایگزین شده به صورت قرعه‌کشی در مسابقه‌ها شرکت می‌کند.
 
موقعیت چهار کشتی‌گیر برتر در جدول هر وزن به ترتیب زیر است:
 
کشتی‌گیر شماره یک در سیدبندی: این کشتی‌گیر در مکان نخست قسمت بالایی جدول قرار می‌گیرد.
 
کشتی‌گیر شماره دو در سیدبندی: این کشتی‌گیر در مکان آخر از قسمت پائینی جدول قرار می‌گیرند.
 
کشتی‌گیر شماره سه در سیدبندی: این کشتی‌گیر در مکان نخست قسمت پایینی جدول قرار می‌گیرد.
 
کشتی‌گیر شماره چهار در سیدبندی: این کشتی‌گیر در مکان آخر از قسمت بالای جدول قرار می‌گیرد. (توضیح: کشتی گیران شماره یک و دو تا دیدار فینال به یکدیگر نخواهند خورد، و کشتی گیران شماره یک و چهار و شماره دو و سه نیز تا مرحله نیمه نهایی به یکدیگر نخواهند خورد.)
 
اگر دور مقدماتی نیز لازم به انجام مسابقه باشد، کشتی‌گیران برتر سیدبندی در پایین قرار می‌گیرند. اگر تعداد کشتی‌گیران شرکت کننده طوری باشد که چهار کشتی‌گیر برتر سیدبندی شده مجبور به حضور در دور مقدماتی باشند، به ترتیب از کشتی‌گیر چهارم تا نخست مبارزه خواهند کرد.
 
برای مثال جدولی که 17 تا 32 کشتی‌گیر در آن حضور دارند به ترتیب زیر است:
 
اگر تعداد شرکت کنندگان بین 17 تا 28 نفر است 4 کشتی‌گیر برتر سیدبندی، در دوره‌های نخست مسابقه نخواهند داد. بنابراین مسابقه‌های مقدماتی از انتها به بالای جدول خواهد بود تا کشتی‌گیران سیدبندی شده در دور نخست مسابقه ندهند.
 
اگر مسابقه‌ها 29 شرکت کننده داشته باشد نفر شماره 4 سیدبندی در دور مقدماتی شرکت می‌کنند.
 
اگر مسابقه‌ها 30 شرکت کننده داشته باشد، نفرات شماره 3 و شماره 4 سیدبندی در دور مقدماتی شرکت می‌کنند.
 
اگر مسابقه‌ها 31 شرکت کننده داشته باشد، کشتی‌گیران چهارم، سوم و دوم سیدبندی در دور مقدماتی شرکت می‌کنند.
 
اگر مسابقه‌های 32 شرکت کننده داشته باشد، تعداد نفرات کامل است و همه کشتی‌گیران از مرحله یک شانزدهم نهایی مسابقه‌های خود را انجام می‌دهند.
 
اگر یکی از 4 کشتی‌گیر برتر سیدبندی شده در مسابقه‌ها شرکت نکند و یا کشتی‌گیر دیگری جایگزین او شده باشد، نفر بعدی در سیدبندی جای او را خواهد گرفت و کشتی‌گیر دیگری نمی‌تواند جایگزین نفری که شرکت نکرده است شود.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران بیمارستان کامکار پنومونی ایرج حریرچی محسن طاهری حسنی مبارک نمازهای ماه رجب انواع ماسک و روش استفاده