بازدید 3035
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه خروج دام زنده از کشورافزایش نرخ گوشت قرمز را تشدید می کند، گفت: کاهش انگیزه دامدار برای نگهداری دام های مولد نتیجه خرید شیر از دامدار ۵۰۰ تومان زیر قیمت تمام شده است.
کد خبر: ۶۸۴۳۴۹
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۱ 12 April 2017
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه خروج دام زنده از کشور افزایش نرخ گوشت قرمز را تشدید می کند، گفت: کاهش انگیزه دامدار برای نگهداری دام های مولد نتیجه خرید شیر از دامدار ۵۰۰ تومان زیر قیمت تمام شده است.

علی ابراهیمی در گفت و گو با خانه ملت، درباره وضعیت نوسانات و گرانی گوشت در بازار،گفت: صادرات دام زنده پروار جهت ارز آوری نیازمند افزایش تولیداست زیرا در غیر اینصورت بدیهی استکه خروج دام زنده ازکشورافزایش نرخ گوشت راتشدید میکند.

صادرات دام زنده نیازمند اشباع بازارداخلی از فرآورده های گوشتی است

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صادرات دام زنده نیازمند اشباع بازارداخلی از فرآورده هایگوشتی است، تصریح کرد: نرخ خرید پایین شیر از دامدار عاملی برای کاهش دام های مولد دامداران به شمار می آید بنابراین واضح است زمانیکه دامدار نتواند محصولات لبنی را با نرخ مناسب بفروش برساند، انگیزه ای برای نگهداری دام های مولد نخواهد داشت.

وی ادامه داد: کاهش انگیزه دامدار برای نگهداری دام های مولد نتیجه خرید شیر از دامدار 500 تومان زیر قیمت تمام شده است و این در  حالی که برای ثبات بازار دامداری باید دو بعد درآمدزایی صنعت دامداری همچون تولیدمحصولات لبنی و گوشتی را در قالب یک نقشه راه اقتصادی مورد حمایت قرار داد.

عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه یکنواختی نرخ گوشت درکشور نیازمند صنعتی شدن چرخه تولیداز  کشتارگاه تا  انتقال به بازار مصرفی است، یادآور شد: ثبات بازار گوشت نیازمند بسته بندی صنعتی با درج نرخ برطبق هزینه تولید و سودمتعارف برای دامدار و تولیدکننده است.  

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سیروس عسگری امام خمینی قیام 15 خرداد طرح شفافیت آراء بیماری کاوازاکی اردشیر مطهری