بازدید 3393
بسته خبرهای انتخاباتی تابناک؛
انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در اردیبهشت ماه سال آتی برگزار خواهد شد. در فاصله کمتر از 2 ماه مانده به انتخابات می توانید در بسته خبری انتخاباتی «تابناک»؛ آخرین و مهمترین خبرهای انتخاباتی را بخوانید.
کد خبر: ۶۸۳۸۰۱
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۰ 10 April 2017
به گزارش «تابناک»، با توجه به نزدیک شدن به ایام برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، شوراها و میاندوره ای مجالس خبرگان رهبری و شورای اسلامی در برخی حوزه ها ممکن است برخی خبرهای مهم انتخاباتی لا به لای اخبار روز گم شود و به اندازه کافی تاثیرگذار نباشد. در بسته خبرهای انتخاباتی گزیده تازه ترین و مهمترین اخبار این رویداد بزرگ منتشر می شود.

شریعتمداری و نجفی کمپین انتخاباتی روحانی را اداره می کنند


استعفای "محمد شریعتمداری" و "محمدعلی نجفی" از مسوولیت در دولت پذیرفته شد

استعفای محمدشریعتمداری و محمدعلی نجفی در دولت  پذیرفته شد.
براساس این خبر پیشتر اخباری مبنی بر قبول استعفای این دو فرد به منظور انجام فعالیت های انتخاباتی حسن روحانی در فضای مجازی منتشر شده بود.

ضرغامی با نامزدهای جمنا دیدار کرد

عزت الله ضرغامی رئیس اسبق رسانه ملی در صفحه شخصی خود از دیدارش با حجت الاسلام رئیسی، قالیباف، حاجی بابایی، زاکانی و بذرپاش خبر داد.
متن این مطلب به شرح زیر است:
با آقایان رئیسی، قالیباف، حاجی بابایی، زاکانی و بذرپاش مستقلاً جلسه داشتم.
همه‌ی آنها مصمم و آماده هستند و مطالب شنیدنی زیادی برای مردم خواهند داشت.
تجربیات و دانش خودم را در اختیار آنان گذاشتم و تا روز انتخابات این رویه را ادامه خواهم داد. به فضل الهی
پیروزی در دسترس است. برای آنان آرزوی توفیق دارم.

هفته آینده؛ دیدار جمعی از نمایندگان مجلس با آیت‌الله رئیسی

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی هفته آینده با آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی دیدار و گفت‌وگو می‌کنند.
طبق هماهنگی‌های انجام شده با دفتر آیت‌الله رئیسی، این دیدار اوایل هفته آینده در تهران انجام می‌شود.
 تاکنون بیش از 60 نماینده از فراکسیون ولایی مجلس برای دیدار با تولیت آستان قدس نام‌نویسی کرده‌اند.
آیت‌الله رئیسی در این دیدار درباره برنامه‌های خود در انتخابات ریاست‌جمهوری گزارشی را به نمایندگان ارائه می‌کند.

تایید صلاحیت 90 نفر در انتخابات میاندوره‌ای مجلس

دبیر ستاد انتخابات گفت: از تعداد ٢٨٧ داوطلب ثبت‌نام کننده در انتخابات میاندوره ای مجلس صلاحیت تعداد ٩٠ نفر توسط هیات نظارت استان ها تایید شد.
علی پورعلی مطلق دبیر ستاد انتخابات در همایش امروز استانداران سراسر کشور که در محل وزارت کشور برگزار شد، اظهارداشت: از تعداد ٢٨٧٧ داوطلب ثبت‌نام کننده در انتخابات میاندوره ای مجلس صلاحیت تعداد ٩٠ نفر توسط هیات نظارت استان ها تایید شد.
وی افزود: تعداد ٥١ نفر عدم احراز صلاحیت شدند و ٤٨ نفر هم از حضور در این رقابت انصراف دادند.

وی افزود: از ٢٠ فروردین الی ٨ اردیبهشت شکایت از داوطلبان رد صلاحیت شده دریافت و اظهار نظر قطعی و نهایی شورای نگهبان در خصوص کلیه داوطلبان و اعلام به وزارت کشور به استناد تبصره ٣ ماده ٥٢ قانون انجام خواهد شد.
پورعلی مطلق افزود: همچنین از ۹ الی ۱۱ اردیبهشت ماه شکایت داوطلبانی که در سیر مراحل قبلی تایید شده‌اند لکن شورا نظر به رد صلاحیت آنان دارد براساس قانون انجام خواهد شد.
دبیر ستاد انتخابات تصریح‌کرد: رسیدگی به شکایت داوطلبان توسط شورای نگهبان و اعلام آن به وزارت کشور از تاریخ ۱۲ الی ۱۸ اردیبهشت ماه انجام خواهد شد.
وی گفت: اعلام قطعی اسامی نامزدها به مراکز حوزه‌های انتخابیه توسط وزارت کشور در ۱۲ اردیبهشت ماه انجام خواهد شد.احمدی نژاد و مشایی در انتخابات ثبت نام می کنند اما به نمایندگی از بقایی

بقایی احمدی ‌نژاد و مشایی را به عنوان نمایندگان تام الاختیار خود جهات ثبت نام به ستاد انتخابات کشور معرفی کرد.
در نامه حمید بقایی به ستاد انتخابات کشور آمده است: وفق ماده 55 قانون انتخابات ریاست جمهوری بدینوسیله جناب آقایان دکتر محمود احمدی نژاد و مهندس اسفندیار رحیم مشایی به عنوان  نمایندگان تام الاختیار اینجانب جهت ثبت نام در انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری معرفی می‌شوند لطفا همکاری لازم را مبذول نمایید.


بعضی در کشور دود پخش می‌کنند

رییس جمهور در نشست خبری امروز خود پاسخ به سوالی درخصوص وعده انتخاباتی او در سال 92 مبنی بر بهبود وضعیت اقتصادی مردم به طوری که نیازی به 45 هزار تومان یارانه نقدی نداشته باشند، گفت: ما باید به جایی برسیم که مردم ما به یارانه نقدی نیازمند نباشند اما آیا این کار در چهار سال به نتیجه می رسد؟
روحانی تصریح کرد: کاری که ما کردیم این بوده که به جای اینکه یارانه نقدی را اضافه کنیم آن را به بخش های دیگر از جمله بخش های تولیدی و خدماتی بردیم. در این راستا همه مردم باید مشغول به کار شده و بیکار نداشته باشیم . همه مردم باید درآمد کافی برای زندگی داشته باشند که این شرایط بدون فناوری، سرمایه گذاری، امنیت اجتماعی و فرهنگی امکان پذیر نیست.
رئیس‌جمهور کشورمان خاطر نشان کرد: نباید آینده را سیاه و تاریک کنیم. بعضی ها مانند ماشین دودی هستند و فقط دود پخش می‌کنند.  ما ایرانی آباد داریم و حتما در سالهای بعد ایران بهتری خواهیم داشت، پس برای چه به جامعه عدم قطعیت القاء کنیم.
روحانی تصریح کرد: باید فضا را امیدوارانه کرد. باید سرمایه جذب شود. به طور مثال تعدادی هواپیما به کشور آمد و به بعضی برخورد، ورود این هواپیماهای نو به برخی برخورد. این درحالی است که ما درسال گذشته تا 4 میلیارد دلار برای گرفتن صندلی هواپیما به شرکت های خارجی می دادیم حالا چه اشکالی داردکه ما خودمان این هزینه را درکشور دریافت کنیم؟
وی با تاکید بر توسعه صنعت گردشگری گفت: کشور ما باید به جایی برسد که کسی نیازمند به یارانه نقدی نباشد. و برای اینکار همه دستگاه ها، قوای سه گانه و مردم باید دست به دست هم دهند و دولت به تنهایی نمی تواند پای کار باشد.
رئیس‌جمهور همچنین درخصوص سیستم بانکی کشور اظهار کرد: من هنوز هم می گویم « والبانک و ما ادراک بانک» ، بانک های ما درسال 95، 433 درصد بیشتر از سال قبل به مردم تسهیلات دادند که این رقم خوبی است. آنها 4300 هزار میلیارد تومان به مردم تسهیلات دادند. قطعا بانک ها کار خوبی در این راستا انجام دادند اما هنوز نیاز به تحول است. از سویی این دولت اولین دولتی است که بدهی خود را پرداخت می کند. اما سایر دولت ها بدهی های خود رابرای دولت های  بعدی می گذاشتند. در عین حال سرمایه بانک های دولتی تقریبا دو برابر شده است.


بیانیه حجت‌الاسلام رییسی با اطلاع و مشورت جبهه مردمی بود

روابط عمومی جبهه مردمی اعلام کرد:
١. تعبیر «فارغ از گروه‌بندی‌های سیاسی» که در بیانیه اعلام کاندیداتوری حجت‌الاسلام رییسی آمده عینا برگرفته از اساسنامه جبهه مردمی است. جبهه نیز در اساسنامه خود تاکید کرده که فراتر از گروه‌بندی‌های سیاسی قرار دارد.
٢- اطلاعیه جناب آقای رییسی با اطلاع و مشورت هیئت رییسه جبهه مردمی بوده و ایشان به وحدت نیروهای انقلابی متعهد و پای‌بند است.

میرسلیم: معاونان و برخی وزرا را زمان تبلیغات معرفی می‌کنم

نامزد حزبی موتلفه می‌گوید: معاونان رئیس جمهور و چند وزیر اصلی را در زمان تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری معرفی می‌کنم

مصطفی میرسلیم در گفتگویی گفت: شاید ضرورت نداشته باشد که تمام اعضای دولت را در زمان انتخابات معرفی کنیم. وقتی زمان تبلیغات انتخابات فرا برسد نام تعدادی از آنها را اعلام خواهیم کرد تا تقریبا گرایش ما برای مردم روشن باشد و بدانند ما می خواهیم با چه افرادی کار کنیم.
مسئولیت هایی که به مشکلات اصلی مردم برمی گردد که بیشتر جنبه اقتصادی و اجتماعی پیدا می کند. البته سایر ارکان دولت هم مهم هستند اما به هر حال مردم می خواهد ببینند چه کسانی می خواهند مشکلات جارى آنها را برطرف کنند.

مصباحی مقدم: افزایش یارانه نقدی، احمقانه است

حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: افزایش یارانه نقدی، احمقانه است.
وی در پاسخ به سوالی که به وعده‌های انتخاباتی برخی نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری در این باره اشاره داشت و می پرسید «آیا راهی می توان پیدا کرد که جامعه شیفته این نوع وعده ها نشود؟»؛ گفت: راهش این است که کسانی برای مردم توضیح بدهند و بگویند چنین پولی وجود ندارد و چنین مبلغی وجود ندارد که بخواهند به مردم یارانه اضافی بدهند. اگر کسی چنین کاری را انجام بدهد وعده ای فریبنده و در عین حال بدون پایه و اساس است و منابعی برای این کار وجود  ندارد.
به گفته مصباحی مقدم  این کار به زیان اقتصاد ملی است. آثار روانی بدی دارد. آثار واقعی بدی دارد. آثار اجتماعی بدی دارد.
وی تاکید کرد: من تعبیرم این است که این کار، احمقانه است

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
قیام مردم تبریز دادگاه روح الله زم انتخابات افغانستان سپندارمذگان آزادراه تهران شمال رامین پرچمی انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب