بازدید 3725

رئیس شورای اروپا رسما آغاز برگزیت را اعلام کرد

نماینده بریتانیا رسما نامه نخست وزیر برای شروع مذاکرات خروج لندن از اتحادیه اروپا با به رئیس شورای اروپا تحویل داد.
کد خبر: ۶۸۰۴۱۵
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۰ 29 March 2017
نماینده بریتانیا رسما نامه نخست وزیر برای شروع مذاکرات خروج لندن از اتحادیه اروپا با به رئیس شورای اروپا تحویل داد.

به  گزارش فارس، دونالد توسک رئیس شورای اروپا اعلام کرد، نامه خانم ترزا می نخست وزیر بریتانیا برای آغاز مذاکرات خروج را دریافت کرد.

توسک گفت، سرانجام بعد از 9 ماه از برگزاری همه‌پرسی جدایی مردم بریتانیا از اتحادیه اروپا، نماینده بریتانیا نامه برگزیت را به دست وی داد. به این ترتیب اتحادیه اروپا رسما آغاز برگزیت را اعلام کرد.

از سو دیگر در جلسه پارلمان بریتانیا ترزا می بعد از به جریان انداختن ماده 50 معاهده لیسبون گفت که به قدرت و توان پادشاهی متحده در طول مذاکرات خروج باور دارد.

خانم می که در تلاش است اتحاد را میان انگلیس و کشورهای تفویض‌اختیار شده حفظ کند، تاکید داشت کنون زمان اتحاد همه طرفین و پایان دادن به اختلافات است.

وی در واکنش به اظهارات نمایندگان اسکاتلند که مخالف خروج و خواستار برگزاری همه‌پرسی استقلال هستند این گونه گفت که دولت پادشاهی متحده برگزیت را آغاز می‌کند و اسکاتلند هم بخشی از آن است.

ترزا می همچنین گفت، دیگر جای بازگشت از برگزیت نیست نیست و دولت باید به رای اکثریت مردم که خواستار خروج از اتحادیه اروپا بودند، عمل کند.

نخست وزیر بریتانیا همچنین تصریح کرد، با وجود خروج از اتحادیه اروپا این کشور بخشی از ناتو باقی می‌ماند. خانم می گفت زنان و مردان ارتش بریتانیا بهترین‌ها در جهان هستند و با وجود خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا این کشور در ناتو باقی عضوی متعهد باقی می‌ماند.

ترزا می در جلسه روز چهارشنبه پارلمان تصریح کرد دولت تلاش خود را خواهد کرد تا بهترین نتیجه را در توافق با اروپا برای همه مردم بریتانیا به ارمغان بیاورد.

شبکه خبری اسکای نیوز هم با شروع برگزیت در شمارش معکوس گزارش داد، تا پایان مذاکرات و حصول توافق میان بریتانیا و اتحادیه اروپا هفتصد و سی روز و دوازده ساعت زمان باقی است.

می در جلسه امروز در پارلمان بریتانیا گفت که این لحظه، لحظه‌ای تاریخی است که از آن بازگشتی نخواهد بود و مردم بریتانیا قانون خود را تعیین کرده و تصمیمات خود را اتخاذ می‌کنند.

خانم می وعده داده است که در طول مذاکرات برگزیت، نماینده همه اقشار مردم بریتانیا باشد تا بهترین توافق را برای همه به دست آورد.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
آخرین اخبار
وب گردی