بی تردید برنامه ریزی پیرامون این رویداد ـ همان گونه که در عملیات رقه می بینیم ـ بدون هماهنگی با آمریکا و روسیه صورت نخواهد گرفت. در واقع کردها قرار است به مانند عملیات رقه که با پشتیبانی آمریکایی راه اندازی شد، به سوی ادلب نیز حرکت کنند که این خود می تواند موجبات تنش جدی میان آمریکا و ترکیه از یک سو و روسیه و ترکیه از سوی دیگر را فراهم کند.
کد خبر: ۶۸۰۳۷۱
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹ 29 March 2017
فرمانده کردهای YPG می گوید: پس از آزادی شهر «رقه» از دست داعش به سمت شهر «ادلب» حرکت خواهیم کرد.
 
به گزارش «تابناک»، «سبان حو»، فرمانده «یگان‌های مدافع خلق» (YPG) در گفت‌وگو با روزنامه «الحیات» اعلام کرد پس از طرد نیروهای کردی ـ عربی از شهر «رقه» با حمایت ائتلاف بین‌المللی در آغاز ماه آینده، «نیروهای دموکراتیک سوریه» (PYD) با همکاری ارتش آزاد و عشایر و نیز با حمایت هوایی روسیه به ادلب می‌روند تا با «فتح‌ الشام» [جبهة النصره/القاعده در سوریه] بجنگند.
 
فرمانده یگان‌های مدافع خلق، حصول یک هماهنگی با روسیه در عملیات نظامی شمال غرب حلب به سمت ادلب را ـ که جیش‌الفتح کنترل آن را در دست گرفته ـ بعید ندانست و بر ادامه همکاری با آمریکا و روسیه تا شکست تروریسم تأکید کرد و گفت: حل عادلانه مسأله کردها (در سوریه) باید از اساس نظامی فدرالی در سوریه باشد که رقه با شورای جدید محلی آن باید جزئی از این نظام باشد.