بازدید 2639
شاخص‌های عمده نیروی کار از سوی مرکز آمار ایران اعلام شد و براساس آن نرخ بیکاری جوانان به ۱۲.۴ درصد و تعداد بیکاران به ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر رسید.
کد خبر: ۶۷۷۳۱۷
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۳ 14 March 2017
شاخص‌های عمده نیروی کار از سوی مرکز آمار ایران اعلام شد و براساس آن نرخ بیکاری جوانان به ۱۲.۴ درصد و تعداد بیکاران به ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر رسید.

به گزارش فارس، براساس نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در سال 95 نرخ مشارکت اقتصادی جمعیت 10 ساله و بیشتر به 39.4 درصد رسید که نسبت به سال گذشته در مجموع افزایش 1.2 درصدی را نشان می‌دهد؛ پیش از این نرخ مشارکت اقتصادی 38.2 درصد بود.

به گزارش فارس، نرخ بیکاری جمعیت 10 ساله و بیشتر در حالی به 12.4 درصد رسیده است که نشان‌دهنده بیکاری جمعیتی بالغ بر 3 میلیون و 200 هزار نفر است. همچنین طبق این نتایج نرخ مشارکت اقتصادی در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت  به نقاط روستایی کمتر بوده است.

طبق این گزارش، نرخ بیکاری در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بیشتر بوده است.

بررسی سهم اشتغال ناقص نشان می‌دهد که 10.3 درصد جمعیت شاغل دارای اشتغال ناقص بوده‌اند. این شاخص در بین مردان بیشتر از زنان است. علاوه بر این بخش خدمات طبق این آمارها با 50.1 درصد بیشترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است و در مراتب بعدی بخش‌های صنعت 31.9 درصد و کشاورزی با 18 درصد قرار دارند.

به گزارش فارس، نرخ بیکاری در سال 94 به میزان 11 درصد بود که این میزان با توجه به شرایط اقتصادی به 12.4 افزایش یافته است. علاوه بر این طبق گزارش‌ها بیشترین نرخ بیکاری در استان کرمانشاه و کمترین نرخ بیکاری در استان مرکزی قرار دارد.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
طرح ترافیک 99 انفجار بیروت آمونیوم نیترات سرطان لوزالمعده سید عباس موسویان