بازدید 3861
کد خبر: ۶۷۷۱۲۷
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰ 14 March 2017
رئیس کمیته ایمنی شورای شهر در خصوص حواشی ایجاد شده مبنی بر پیشنهاد خانواده آیت الله هاشمی در خصوص تغییر نام خیابان سرو به نام آیت الله هاشمی توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، معصومه آباد صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر، با بیان اینکه آیت الله هاشمی خدمات زیادی برای انقلاب اسلامی انجام داده و حتی در مدح کتاب اینجانب دو صفحه A4 توضیحاتی نوشته‌اند گفت: اجازه دهید در خصوص حواشی ایجاد شده پیرامون صحبت‌های من مبنی بر اینکه خانواده هاشمی نظرشان در تغییر نام سرو به نام این بزرگوار مثبت بوده است توضیحاتی ارائه دهم.

وی ادامه داد: خبرنگاری که با این خانواده ارتباط دارد به من پیامک زد که با حسین مرعشی هماهنگ شده و خانواده هاشمی علاقمندند که خیابان سرو اعم از سرو شرقی و غربی که از میدان فرهنگ تا کتاب ادامه دارد به نام این بزرگوار تغییر کند، اما در این پیامک قید کرده‌اند که علی ایحال این خانواده عنوان کرده‌اند که هر کجا اعضای شورا مناسب می‌دانند نامگذاری صورت گیرد و این پیامک به عنوان یک سند موجود است.

آباد با بیان اینکه من تماس با محسن هاشمی داشته و شفاها به وی در مورد میدان فرهنگ و خیابان سرو توضیح دادم گفت: هاشمی عنوان کرد که ما از اعضای شورای شهر تشکر می‌کنیم و توقعی در این زمینه نداریم و هر کجا که اعضا صلاح می‌دانند نامگذاری مناسب است.

وی با بیان اینکه برای اعضای شورای شهر فرقی ندارد که چه خیابانی اعم از سرو و صنوبر به نام هاشمی شود اظهار کرد: آیت الله هاشمی مربوط به هیچ کدام از اعضای شورای شهر نیست و خجالت آور است که برخی از اعضا در سایت‌ها و مصاحبه‌هایشان صحبت‌های من را دروغ دانستند.

همچنین سرخو رئیس کمیته حمل و نقل با بیان اینکه در دیدار با خانواده هاشمی همسر گرانقدر وی عنوان کرد که هیچ نیازی نیست که خیابانی به نام این فرد شود گفت: همسر آیت الله هاشمی عنوان کردند همین که کتاب‌های این فرد به نام خودش است کفایت می‌کند.

اسماعیل دوستی عضو کمیته حمل و نقل نیز در جلسه شورای شهر گفت: من امروز صبح با یاسر هاشمی صحبت کرده و مجتبی شاکری نیز با محسن هاشمی صحبت کردند و قرار شده جلسه‌ای با حضور محسن هاشمی با کمیسیون نامگذاری برگزار شود تا رضایت این خانواده نیز جلب شود و باید بگویم برای ما رضایت خانواده ایشان مهم است و پیشنهاد می‌شود نامگذاری خیابان سرو به نام این آیت الله مسکوت بماند.

غلامرضا انصاری نیز پیشنهاد کرد که مصوبه نامگذاری خیابان سرو به نام هاشمی مسکوت بماند و گفت: متاسفانه برخی از اعضا عنوان کردند که نامگذاری خیابان سرو بنا به پیشنهاد خانواده این فرد بوده اما اعضای خانواده عنوان کردند که تماسی با خانواده‌شان در این زمینه صورت نگرفته و پیشنهاد می‌شود خیابان دیگری به نام این فرد شود که پیشنهاد ما خیابان رسالت و بلوار کشاورز است.

مهدی چمران نیز در پایان این بررسی با اظهارات مبهمی که مشخص نبود با پیشنهاد مسکوت ماندن یا نماندن این مصوبه موافق است یا خیر گفت: اعضای شورا همه پیشنهادات را به کمیسیون نامگذاری ارائه کنند تا موضوع مطرح شود.

در نهایت با توجه به حواشی ایجاد شده پیرامون نامگذاری خیابانی به نام آیت‌الله هاشمی و مخالفت خانواده ایشان، با رأی اکثریت آراء این مصوبه مسکوت ماند تا مابقی پیشنهادات و گزینه‌ها بررسی شود.

بنا به گفته اسماعیل دوستی، مقرر شده که جلسه‌ای با حضور محسن هاشمی فرزند آیت‌الله هاشمی با اعضای کمیسیون نامگذاری در خصوص جانمایی خیابانی به نام ایشان برگزار شود.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
عبدالحسین مجدمی اکبر طبری اجلاس داووس عباس تبریزیان طرح گام کروناویروس سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر لیگ قهرمانان آسیا احمد حمزه