بازدید 2288
سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم با بیان اینکه با تایید مجمع تشخیص ملحت نظام بر نظر شورای نگهبان عملا مصوبه سقف حقوق مدیران حذف شده است، گفت: مجمع تاکید کرده دولت یا مجلس باید قانون جامع دیگری در این خصوص ارائه دهند.
کد خبر: ۶۷۶۷۴۵
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵ 13 March 2017
سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم با بیان اینکه با تایید مجمع تشخیص ملحت نظام بر نظر شورای نگهبان عملا مصوبه سقف حقوق مدیران حذف شده است، گفت: مجمع تاکید کرده دولت یا مجلس باید قانون جامع دیگری در این خصوص ارائه دهند.

محمد خدابخشی عضو کمیسیون تلفیق بودجه در گفتگو با خبرنگار تسنیم؛ با اشاره به اصرار مجلس بر مصوبه خود در ماده 38 برنامه ششم درخصوص حقوق مدیران گفت: ماده 38 برنامه ششم توسعه که درخصوص پرداختی ماهانه مدیران دستگاه های اجرایی بود، توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام رد و در واقع این ماده از برنامه ششم توسعه حذف شده است.

به گفته خدابخشی، کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه مجلس شورای اسلامی نسبت به  حذف ماده 38 و برخی مواد دیگر معترض است، این درحالی است که مجمع تاکید کرده دولت یا مجلس باید قانون جامع دیگری در این خصوص ارائه دهند.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم تاکید کرد، مجمع تشخیص مصلحت نظام نظر خود را در خصوص مصوباتی که مجلس برآن اصرار داشته مطرح کرده و بر این اساس موضوع فاینانس و مرخصی 3 روزه مردانی که صاحب فرزند می‌شوند  توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شد.

وی ادامه داد: بازنشستگی پیش از موعد رانندگان وسائط نقلیه سنگین بین شهری، راهداری و راهسازی با 55 سال سن که حداقل 25 سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند می توانند متناسب با دریافت حقوق متناسب با روزهای پرداخت حق بیمه بازنشسته شوند، تایید شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه  افزود: مجمع همچنین  هدفگذاری و رقم کمی مصوبه مجلس در برنامه ششم توسعه مبنی بر همسان سازی 85 درصدی حقوق شاغلان و بازنشستگان کشوری و لشگری را حذف کرد و به این ترتیب به جای همسان سازی واژه "متناسب سازی" جایگزین شد. همچنین ساماندهی حقوق کارکنان پستهای فشار قوی و ناظران بیمه کشاورزی توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام رد شده است.

به گزارش تسنیم، مجلس در حین تصویب برنامه ششم توسعه سقف حقوق مدیران را 12میلیون و 600هزار تومان (دو برابر حداکثر حقوق کارکنان در قانون مدیریت خدمات کشوری) تعیین کرده بود اما بعد از اینکه شورای نگهبان بنا بر اساس سیاستهای کلی ابلاغی از مجمع با این بند مخالفت کرده، نمایندگان با رای گیری مجدد گزارش کمیسیون تلفیق در این باره سقف حقوق مدیران را حدود 20 میلیون تومان(دو برابر حداکثر حقوق به علاوه 60درصد افزایش) تعیین کردند. اما بعد از کش و قوسهای رسانه‌ای که در این خصوص شکل گرفت نمایندگان بر تصمیم قبلی خود اصرار کرده و همان مصوبه قبلی را به شورای نگهبان ارائه کردند. شورا نیز بر نظر قبلی خود اصرار ورزید و در نهایت مجمع تشخیص مصلحت نظام با تایید نظر خود مصوبه مجلس را رد کرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سیروس عسگری بیماری کاوازاکی طرح شفافیت آراء مینیاپولیس اعتراض به کشته شدن جورج فلوید