بازدید 4995
۸

روحانی کاندیدای قطعی اصلاح‌طلبان شد

کد خبر: ۶۷۶۶۴۴
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۶:۱۰ 13 March 2017
عارف اعلام کرد: در انتخابات ریاست جمهوری سال ٩٦ اصلاح‌طلبان از حسن روحانی حمایت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، محمدرضا عارف، رئیس شورای عالی انتخاباتی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان از حمایت این شورا از کاندیداتوری حسن روحانی خبر داد.

رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان گفت: در تهران اصلاح‌طلبان و حامیان دولت در یک ستاد واحد به تبلیغات کاندیدای مورد حمایت خود خواهند پرداخت و در شهرستان‌ها ممکن است دو سناریوی متفاوت برای چگونگی فعالیت ستادهای انتخاباتی اجرا شود.

محمدرضا عارف پس از جلسه فوق‌العاده شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان در نشستی خبری اظهار کرد: نقش گفتمان اصلاحات به عنوان یک گفتمان اصلی برای مردم روشن است و عموما هم در عرصه‌های سیاسی این گفتمان مورد اقبال مردم بوده است.

وی ادامه داد: جریان اصلاحات در دهه ۹۰ یک رویکرد جدید را در نظر گرفت که بر اساس واقعیت‌ها در آن سال شرایط کشور را در نظر گرفته‌ایم و با توجه به آن شرایط در انتخابات شرکت کردیم. راهبرد اصلی ما عقلانیت بود و در همین راستا کاندیدای اصلی‌ ما به نفع روحانی کنار کشید که نتیجه‌اش یک امر ارزشمند بود.

این نماینده مجلس تصریح کرد: در روزهای بعد از ۲۴ خرداد سال ۱۳۹۲ استمرار این رویکرد را مدنظر قرار دادیم. مردم هم از این رویکرد جدید به خوبی استقبال کردند. در همان زمان، محدودیت‌هایی وجود داشت که رفع آن را هم در دستور کار قرار دادیم.

وی با اشاره به پیروزی لیست امید در انتخابات سال ۱۳۹۴، خاطرنشان کرد: گام دوم را در اسفند ۹۴ بهتر از گام اول برداشتیم. همچنین یکی از دستاوردهای مهم آن دوران ایجاد شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بود که دستاوردی ارزشمند به حساب می‌آید؛ چرا که جبهه‌ای متشکل از ده‌ها حزب و نخبه به یک وحدت قابل قبولی رسید.

عارف در ادامه گفت: استمرار رویکرد ما در گام سوم در انتخابات سال ۱۳۹۶ است. نقدهایی به شواری عالی وارد است که در چند جلسه آن‌ها را آسیب‌شناسی کردیم. در نهایت دوباره شورای عالی سیاست‌گذاری برای سال دوم تشکیل شد.

رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با اشاره به انتخاب حسن روحانی به عنوان کاندیدای اصلی جریان اصلاحات در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۹۶ تصریح کرد: بحث‌های جدی در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری سال آینده انجام داده‌ایم. با تحلیل شرایط و تحلیل عملکرد دولت روحانی به این نتیجه رسیدیم که باید به طور طبیعی از ادامه فعالیت دولت یازدهم حمایت کنیم. در همین راستا هم طی دو ماه گذشته هیات رئیسه شورای عالی سیاست گذاری با شخص روحانی جلسه‌ای داشت که بحث‌های خوبی در آن جلسه صورت گرفت. از سوی دیگر هیات رئیسه جلسات متعدد دیگری نیز با نمایندگان رئیس جمهور داشتند.

وی افزود: در نهایت کمیته سه نفره‌ای از سوی شورای عالی سیاست‌گذاری مامور شد تا با نمایندگان روحانی بحث و گفت‌وگو کند تا نتیجه‌ای حاصل شود.

عارف در همین راستا اظهار کرد: بحث‌ها به خوبی جلو می‌رفت و هرچه بیشتر جلو می‌رفتیم، زمینه همکاری میان شورای عالی و نمایندگان روحانی بیشتر فراهم می‌شد.

وی تصریح کرد: در جلسه گذشته شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، بحث کاندیدای مورد حمایت این شورا در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده مطرح شد. چون هنوز ابهاماتی وجود داشت، تصمیم نهایی را به جلسه فوق‌العاده امشب موکول کردیم. امشب همه اعضا حضور داشتند و نقطه نظرات خود را مطرح کردند. در نهایت از میان پیشنهادهای مختلفی که برای کاندیداها مطرح می‌شد، حسن روحانی به اتفاق آرای اعضای حاضر به عنوان کاندید نهایی مورد حمایت این شورا انتخاب شد.

عارف همچنین یادآور شد که فردا (دوشنبه) فراکسیون امید با رئیس‌جمهور دیدار خواهد داشت.

وی گفت: فرا بعد از ظهر نیز جلسه شورای اصلاحات استان‌ها در تهران برگزار می‌شود تا روی عملیاتی شدن تصمیماتی که گرفته ایم به قطعیت برسیم.

این نماینده مجلس تصریح کرد که شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تا زمان قانونی تبلیغات هیچ تبلیغاتی نخواهد کرد بلکه تنها برای بسترسازی فعالیت‌هایش تلاش می‌کند.

در بخش دیگری از این نشست، رئیس شورای سیاست گذاری اصلاح‌طلبان در ارتباط با موضوع کاندیدای در سایه تصریح کرد: قطعا هیچ فردی را نمی‌توانیم از کاندیدا شدن منع کنیم. در ارتباط با وجود کاندیدای در سایه دو نظر متفاوت در شورای عالی مطرح شده است. گروهی عقیده دارند که به جز روحانی نباید کاندیدایی داشته باشیم و گروهی می‌گویند باید کاندیدهای مختلف را در صحنه حمایت کنیم و در نهایت به کاندیدای واحد برسیم. چون عجله‌ای نیست و فرصت تا انتخابات باقی مانده، قرار است روی این موضوع باز هم بحث کنیم.

وی همچنین گفت: مسئولیت‌پذیری در ذات اصلاحات است و در شرایطی که خرد جمعی وجود دارد،  آن‌ را به خرد فردی ترجیح می‌دهیم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به چگونگی رویکرد شورای عالی مقابل تخریب‌های رقبا گفت: ما به تخریب ها عادت کرده‌ایم. جریان اصلاحات همیشه با تخریب‌های سیاسی روبرو بوده است. حتی سال گذشته لیست انتخاباتی جریان اصلاحات را به عنوان لیست انگلیسی یاد کردند. ما به این شرایط عادت کرده‌ایم و مردم هم این را می‌دانند و به تهمت‌ها پاسخ می‌دهند.

عارف در خصوص چگونگی فعالیت ستادهای انتخاباتی شورای عالی سیاست‌گذاری نیز گفت: ما در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان برای انتخابات آینده دو وظیفه اصلی داریم. یکی بحث شوراهای شهر و روستا است که موضوعی بسیار مهم است و دیگری بحث انتخابات ریاست‌جمهوری دور دوازدهم است اما ستاد روحانی ماموریتش فقط انتخابات ریاست‌جمهوری است.

وی افزود: دو سناریو در مورد چگونگی فعالیت ستادها وجود دارد؛ شاید هر دو سناریو را دنبال کنیم. سناریو اول این است که در استان‌ها یک ستاد داشته باشیم که ماموریت‌ ریاست جمهوری را بر عهده داشته باشد و در ادامه یک ستاد دیگر برای شوراها فعال باشد. اغلب استان‌ها غالبا به این سبک فعالیت خواهند کرد که در این ستادها هم اصلاح‌طلبان باشند و هم حامیان دولت حضور داشته باشند و در این طرح انحصار از ستاد اصلاح‌طلبان وجود ندارد. یعنی هر فرد و هر گروهی که می‌خواهد از روحانی حمایت کند، در این ستادها حضور داشته باشد.

وی افزود: سناریوی دوم این است که ستاد اصلی ما مشترکا برای ریاست‌جمهوری و شوراها فعالیت کند و حامیان روحانی هم ستاد مستقلی داشته باشند. هر دو این موضوعات را در دستور کار قرار داده‌ایم. تصمیم‌گیری‌ها را به عهده خود استان‌ها می‌گذاریم.

وی تصریح کرد: در تهران یک ستاد مرکزی برای تبلیغات کاندیداتوری حسن روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری فعالیت می‌کند که تصمیم گرفته‌ایم  علاوه بر اعضای شورای سیاست‌گذاری، ‌ نمایندگان فراکسیون امید در آن حضور داشته باشند.

عارف همچنین در بخش دیگری از این نشست در ارتباط با فعالیت صدا و سیما در دوران انتخابات نیز گفت: عملکرد صدا و سیما در دوران مختلف انتخابات مشخص است. صدا و سیما حتی در انتخابات سال ۱۳۹۴ افراد به خصوصی را برای برنامه‌های خاص دعوت می‌کرد. توصیه ما این است که رسانه ملی به سمت ملی شدن برود و به خواست مردم توجه کند.

وی افزود: راهبرد ما نقد سازنده و مثبت است. خود ما هم در دولت بوده‌ایم و با واقعیت‌ها و مشکلات مواجهیم. همچنان تلاشمان این است که با نقد مثبت دولت را یاری کنیم.

رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در پایان خاطرنشان کرد که فردا شاخصه‌های کاندیدها شوراهای شهر و روستا از سوی شورای سیاست‌گذاری اعلام خواهد شد.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۸
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
امیدوارم سایر احزاب نیز همین طور شفاف و مستند و متقن اظهار نظر و انتقاد کنند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
یعنی الان باید خوشحالی کنیم؟؟؟؟؟؟!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
سالی که نکو بود از چهار سالش پیدا بود!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
به چی باید رای بدیم .... خدمات و سابقه درخشانشون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
هنوز قولها و وعده های قبلی سرجاشه که.....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
خوبیش اینه که میتونن تو سخنرانی هاشون و وعده هاشون از همون سخنان و پلاکاردها و بنرهای قبلی استفاده کنن.... چون هنوز تحقق پیدا نکردن و سرجاشونن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آرش
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
با این تورم و وعده ۱۰۰ روزه و گرانی و معیشت کارگران و بیکاری و گرد و خاک خوزستان ووو
ما به هر کسی رأی میدهیم جز روحانی
اصلاح طلبان دارند از صفحه روزگار حذف می شوند .
حسینی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
اصلاح طلبها اگر مردند ، مثل اصولگراها ـ جمنا ـ با ۱۴ نامزد بیایند جلو تا تکه تکه شوند !!! آی نامردها.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # فوتبال ساحلی ایران # دعای روز پنجم رمضان
آخرین اخبار
وب گردی