بازدید 8600
تصمیمات شورای عالی و تغییراتی که احتمالا در ستاد انتخاباتی روحانی ایجاد می‌کند؛
دبیرکل حزب اسلامی کار درباره گزینه نهایی این حزب برای انتخابات ریاست‎جمهوری سال 96 گفت: حزب اسلامی کار در جریان انتخابات سال آینده، تابع نظر تصمیم شورای عالی اصلاح‎طلبان خواهد بود و تا به امروز این شورا در حمایت از حسن روحانی، رئیس‎جمهوری فعلی، اقداماتی را انجام داده که ما هم در این حوزه فعالیت خواهیم کرد.
کد خبر: ۶۷۶۴۸۰
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۲ 12 March 2017
طی روزهای اخیر، خبرهای بسیاری از تصمیم گیری نهایی اصلاح طلبان درباره تاکتیک های انتخاباتی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری آتی و همچنین انتخاب کاندیدای ثانی از سوی این جریان در رسانه ها منتشر شد و گفته می شود، قرار است امروز و فردا این تصمیم نهایی شود.

به گزارش «تابناک»؛ در میان گزینه های اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری، چهره هایی نظیر «اسحاق جهانگیری»، «محمدعلی نجفی»، «محمدرضا عارف» نام هایی هستند که بیش از همه جدی به نظر می رسند، اما گویا نظر نهایی رئیس جمهور در وهله اول، مخالفت با معرفی کاندیدای ثانی است. در غیر این صورت وی نظرش بر معرفی یک گزینه از میان اعضای دولت برای قرار گرفتن در جایگاه کاندیدای پوششی است.

بر همین اساس شنیده می شود، تلاش اعتدالیون و اصلاح طلبان بر معرفی یک گزینه اصلاح طلب است که اتفاقا در دولت هم عضویت دارد. البته گفته می شود، افرادی نظیر «اسحاق جهانگیری»، «محمدباقر نوبخت»، «حسام الدین آشنا» و «حسن قاضی زاده هاشمی» افرادی از درون دولت هستند که نام آنها برای کاندیداتوری در کنار «حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی» مطرح شده است.

هرچند با توجه به اشتراک نام «اسحاق جهانگیری» در بین گزینه های اصلاح طلبان و دولتی ها به نظر می رسد وی کاندیدای ثانی یا پوششی روحانی در انتخابات آتی باشد، به تازگی اخباری در ارتباط با معرفی یک چهره با گرایش اصلاح طلبی که درون دولت مسئولیت دارد، ولی نام وی برای کاندیداتوری مطرح نشده است، شنیده می شود.

به نظر می رسد این چهره اصلاح طلب که دارای گرایش اصلاح طلبی است و البته مسئولیت دولتی هم دارد، کسی جز «محمد شریعتمداری» معاون اجرایی فعلی و رئیس ستاد انتخاباتی رئیس جمهور نباشد. در این صورت باید دید آیا او در قامت یک کاندیدا در کنار «حسن روحانی» ظاهر خواهد شد یا اینکه صرفا رئیس ستاد انتخاباتی وی خواهد ماند؟

در همین زمینه، دبیرکل حزب اسلامی کار در گفت و گو با خبرنگار «تابناک»، اظهار کرد: شورای عالی اصلاح‎طلبان، مرجع تصمیم‎گیری درباره گزینه نهایی اصلاح‎طلبان برای انتخابات ریاست‎جمهوری سال 96 است.

«حسین کمالی» درباره آخرین فعالیت‎های حزب متبوعش برای حضور در انتخابات ریاست‎جمهوری سال 96 اظهار کرد: در اوضاعی کنونی، همه اقدامات لازم در حزب اسلامی کار به منظور حضور قدرتمند در انتخابات فراهم شده و ستاد انتخاباتی ما اقدامات لازم را در این راستا آغاز کرده است.

وی افزود: حزب اسلامی کار در راستای حضور در انتخابات ریاست‎جمهوری طبق نظر جمعی که در شورای عالی سیاست‎گذاری اصلاح‎طلبان اتخاذ شود، در انتخابات حضور پیدا خواهد کرد اما بدون شک، اقدامات فردی خود را نیز تا آغاز رسمی فعالیت‎های اصلاح‎طلبان انجام خواهد داد تا در موعد مقرر به تیم اصلاح‎طلبان تحویل دهد.

دبیرکل حزب اسلامی کار درباره گزینه نهایی این حزب برای انتخابات ریاست‎جمهوری سال 96 گفت: حزب اسلامی کار در جریان انتخابات سال آینده، تابع نظر تصمیم شورای عالی اصلاح‎طلبان خواهد بود و تا به امروز این شورا در حمایت از «حسن روحانی» رئیس‎جمهوری فعلی اقداماتی را انجام داده که ما هم در این حوزه فعالیت خواهیم کرد.

کمالی درباره اعلام کاندیداتوری افرادی از طیف اصلاح‎طلب برای حضور در انتخابات ریاست‎جمهوری به عنوان کاندیدای ثانی یا پوششی نیز گفت: بدون شک این موضوع روال و امری طبیعی است که برخی افراد درخواست و تمایل به حضور در انتخابات ریاست‎جمهوری داشته باشند که ما نیز به نظر آنها احترام می‏ گذاریم؛ اما آنچه در مجموعه اصلاح‏ طلبان در انتخابات آینده مدنظر خواهد بود، نظر نهایی احزاب و تشکل‌های زیرمجموعه شورای عالی سیاست‎گذاری اصلاح‎طلبان است.

وی تصریح کرد: بنده بر این باورم که اصلاح‎طلبان برای تکرار موفقیت‎های گذشته خود در انتخابات ریاست‎جمهوری سال 92 و انتخابات مجلس دهم باید به شورای عالی اصلاح‎طلبان اعتماد کرده و در این راستا برای حضور در انتخابات تصمیم بگیرند.

این سخنان در حالی مطرح می شود که گفته شده ظرف امروز و فردا تاکتیک انتخاباتی اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم اتخاذ خواهد شد و همچنین شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در مورد گزینه مورد نظر این طیف برای معرفی به عنوان گزینه پوششی نظر نهایی خود را اعلام و مصداق این امر را معرفی خواهد کرد؛ موضوعی که ممکن است ستاد انتخاباتی رئیس جمهور را با تغییراتی مواجه کند.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سیروس عسگری بیماری کاوازاکی طرح شفافیت آراء مینیاپولیس اعتراض به کشته شدن جورج فلوید
آخرین اخبار