بازدید 1846
به دنبال نامه انتقادی تشکل ها به رئیس جمهور در مورد صادرات ارزان مواد اولیه و مشکلات تامین این کالاها برای صنایع داخل، نعمت زاده دستور داد تا فروش مواد اولیه به صنایع داخلی در اولویت باشد.
کد خبر: ۶۷۶۴۲۶
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۳ 12 March 2017
به دنبال نامه انتقادی تشکل ها به رئیس جمهور در مورد صادرات ارزان مواد اولیه و مشکلات تامین این کالاها برای صنایع داخل، نعمت زاده دستور داد تا فروش مواد اولیه به صنایع داخلی در اولویت باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، پس از نامه اعتراض آمیز تشکل های  صنعتی به رئیس جمهور در مورد صادرات ورق های فولادی با قیمت پایین تر از فروش به داخل، انتقادات زیادی متوجه دولت شد که چرا مواد اولیه را با قیمتی گران تر در اختیار تولیدکنندگان داخلی قرار می دهد.

پس از گذشت چندماه از این نامه اعتراض آمیز، سرانجام وزارت صنعت، معدن و تجارت با این موضوع موافقت کرد که در فروش ورق های فولادی مجتمع فولاد مبارکه و دیگران تاکید شود که فروش به صنایع داخلی در  اولویت اصلی باشد.

در این خصوص امیرحسین کاوه دبیر سندیکای لوله و پروفیل فولادی با تایید این خبر، به خبرنگار مهر گفت: در راستای احقاق حقوق شرکت های عضو سندیکا  و تامین نیاز صنایع پایین دستی و تکمیلی داخل کشور به ورق های  فولادی که ماده اولیه ۶۰۰ گروه کالایی مختلف داخل کشور است، وزیر صنعت و معدن و تجارت در نامه ای پیروی گزارش کار فولاد مبارکه، ابلاغ کرده است تا در فروش ورق های فولادی مجتمع فولاد مبارکه و دیگران، فروش به صنایع داخلی در  اولویت اصلی قرار گیرد.

براساس این گزارش؛ در نامه ای که به امضای میکائیل عظیمی، سرپرست دفتر صنایع معدنی فلزی رسیده، آمده است: احتراما با عنایت به پی نوشت مقام عالی وزارت با عنوان "جناب آقای دکتر سرقینی همانطور که ملاحظه می شود مقادیر امسال کاهش یافته است؛ اینکه بخواهند ورق بفروشند که باید هم به صنایع بفروشند لطفا رسیدگی شود تا تامین ورق صنایع داخلی در اولویت قرار گیرد" ارسال می شود، ضمنا باتوجه به حمایت های صورت گرفته از تولیدات داخلی شایسته است، تامین نیاز داخل که اولویت اول است نباید روند کاهشی داشته باشد.

لطفا دستور فرمایید در استراتژی فروش ورق های تولیدی آن شرکت (تامین نیاز داخلی اولویت اول (اصل) باشد) موضوع بررسی، اقدام لازم معمول و گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای تامین نیاز داخلی واحدها و برنامه های آن شرکت را برای بهره برداری به این دفتر ارسال فرمایند.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
مجلس یازدهم سامانه سعدی منطقه حفاظت شده خاییز فوت آسیه پناهی جورج فلوید