بازدید 6507
کد خبر: ۶۷۴۵۳۶
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۶:۲۸ 07 March 2017
معاون گردشگری کشور از انعطاف وزارت آموزش و پرورش نسبت به تعطیلات زمستانی خبر داد و تثبیت و یکسان‌سازی ۴ روز تعطیلی در نوروز مطابق تقویم رسمی کشور را پیشنهاد کرد.

به گزارش ایسنا، مرتضی رحمانی‌موحد تاکید کرد: این پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری که به دولت ارائه شده، به منزله کاهش تعطیلات نوروزی نیست، بلکه تاکیدی بر رعایت اصول و یکسان‌سازی تعطیلات نوروزی برای همه است.

او در توضیحات بیشتر گفت: طبق تقویم، نوروز رسما و فقط چهار روز تعطیل است، لازم نیست ما آن را کم کنیم، فقط باید آن را رعایت کنیم و همه تابع آن چند روز تعطیلی باشیم. چرا آن را اینطور بین بخش آموزشی و غیره تقسیم کرده‌ایم؟

وی تاکید کرد: برای اجرای این قاعده باید شجاع بود و درباره آن تصمیم گرفت.

تعطیلات زمستانی به خان آخر رسید

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری همچنین درباره سرنوشت طرح تعطیلات زمستانی که چندی پیش یکی از مقامات سازمان محیط‌زیست خبر تصویب آن را داده بود، گفت: در دولت قبل، طرح تعطیلات زمستانی به مجلس پیشنهاد شده بود. سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز در همان راستا پیشنهاد جامع‌تری را که شامل ساماندهی تعطیلات مناسبتی، زمستانی و نوروز می‌شد به دولت ارائه کرده بود. روی این طرح‌ها بررسی‌ها و مذاکرات زیادی شده است. اکنون این طرح در کمیسیون اجتماعی دولت مصوب شده که پس از آن به کمیسیون امور اجتماعی الکترونیک دولت ارجاع شد و سپس به شورای اجتماعی وزارت کشور رفت.

وی گفت: در گذشته نگاه سنتی و غیراصولی نسبت به تعطیلات، موجب تولد پدیده‌های جدیدی همچون اسکان در مدارس شد که آسیب‌های زیادی را در پی داشت. این اتفاق در نتیجه تعطیلی سه هفته مدارس رخ داد، درحالیکه با ساماندهی تعطیلات نوروز، زمستان و تابستان می‌توان از فضای مخربی که بر مراکز آموزش و پروش وارد شده، کاست و فضای آموزشگاه‌ها را حفظ کرد، چالشی که اکنون با آن مواجه شده‌ایم.

رحمانی موحد اظهار کرد: نباید تعطیلات متمرکز بر تابستان شود. کشور ما طولانی‌ترین تعطیلی تابستانی را دارد، درحالیکه زمستان اصلا از این نظامِ تاثیرگذار بهره‌مند نیست، زمستانی که با آلودگی هوای دائمی روبرو شده است.

وی درباره انعطاف وزارت آموزش و پرورش با تعطیلات زمستانی با توجه به مقاومت‌هایی که پیشتر نشان می‌داد، گفت: با شرایطی که زمستان پیدا کرده، آموزش و پرورش نمی‌تواند انعطافی نشان ندهد.

او تاکید کرد: باید شهامتِ گرفتن این تصمیم را داشته باشیم، چون یکی از شاخص‌هایی که به توسعه کسب و کار، برقراری امنیت، توزیع ثروت در کشور و استفاده بهینه از فصول و زمان‌های مختلف کمک  می‌کند، ساماندهی تعطیلات است. این موضوع در دنیا بسیار مهم است، چون تاثیر زیادی در اقتصاد و در اشتغال دارد.

معاون گردشگری درباره تعداد روزهایی که برای تعطیلات زمستانی در نظر گرفته شده، اظهار کرد: اطلاع دقیقی ندارم، اما معمولا یک هفته در نظر گرفته می‌شود.

وی سپس به پیشنهاد دیگری که در قالب سامان دهی تعطیلات ارائه شده، اشاره کرد و افزود: باید به اقلیم‌های متفاوت اجازه داد برای شروع و پایان تعطیلات تحصیلی‌شان متناسب با شرایط اقلیمی تصمیم بگیرند و برنامه‌ریزی کنند. راه‌حل این کار فقط داشتن انعطاف است، می‌توان سقفی را برای ساعت آموزشی تعیین کرد تا هر اقلیم با توجه به آن و متناسب با شرایط خود، برای آموزش و تعطیلات تحصیلی برنامه‌ریزی داشته باشند.

تغییر تعطیلات پایان هفته هنوز به هیات دولت نرفته


معاون گردشگری درباره آخرین دیدگاه‌ها نسبت به تغییرات پایان هفته و پیشنهادی که برای جمعه و شنبه ارائه شده، گفت: نظر و تاکید ما بر این است که آخر هفته باید دو روز تعطیل شود که حالا می‌تواند جمعه و شنبه باشد. باید به دستگاه‌هایی که امکان اجرای این طرح را دارند این اجازه داده شود.

او درباره واکنش دولت به تغییر و افزایش تعطیلات پایان هفته، بیان کرد: فکر می‌کنم دولت موافق باشد. مشکلی نداریم، هرچند این طرح هنوز به دولت ارائه نشده است. پیشنهاد نخست از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بوده، یک پیشنهاد هم در مجلس مطرح است که یکدیگر را پوشش می‌دهد، اما فعلا تاکید و تمرکز بر تعطیلات زمستانی است.

رحمانی موحد گفت: حرف ما این است اگر می خواهیم توسعه و رشد در کشور متوازن شود باید تعطیلات ساماندهی شود، چرا که اقتصاد، توسعه گردشگری، ساماندهی ترددها، سلامت و آرامش خانواده‌ها، حفط امنیت، اشتغال و رفع چالش‌های اجتماعی به جهت‌گیری تعطیلات ارتباط زیادی دارد. برای همین این طرح خیلی مهم است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۹
انتشار یافته: ۱۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
عمرا. شجاعت و تدبیر. تعطیلی دو روز در هفته را ندارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
تعداد تعطیلات ما از همه کشورهای پیشرفته به مراتب کمتر هست ولی بهره وری در حد ناچیز. وقتی تعطیلی و تفریج به اندازه کافی نباشه مردم سرکار برای خودشون تفریح درست می کنند و دل به کار نمیدند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
رحمانی موحد گفت: حرف ما این است اگر می خواهیم توسعه و رشد در کشور متوازن شود باید تعطیلات ساماندهی شود،
آره تو راست میگی. اول توسعه را به برجام و ... گره زدید حالا با این پیشنهادات غیر عملی سوهان به روح مردم می کشید. توسعه و رشد، مدیر و وکیل و وزیر و ... لایق و با سواد می خواهد نه مدیران و ... اتوبوسی و خویشاوندی و....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
به نظر من نظام مدارس بايد مثل دانشگاه بوده و داراي دو ترم باشد که در بين دو ترم نيز حدود 20 روز تعطيلي در نظر گرفته شود که منطبق بر اوج آلودگي کلانشهرها در زمستان باشد.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
حالا با یک هفته تعطیلی در زمستان از آلودگی هوا کاسته خواهد شد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
طی تعطیلات حد اقل دو هفته ای نوروزی غیر از آموزش و پرورش، دانشگاه ها، اکثر کارخانه ها و مراکز تولیدی تعطیل اند. چطور می شه در وسط اوج کار توی زمستان آن ها تعطیلی جای گزینی داشته باشند. اسمش تعطیلات 4 روزه نوروزیه عملا تا دو هفته بیش تر کارها تعطیله. گردش گری به جای این طراحی ذهنی، سعی کند قیمت هتل ها و مراکز اقامتی را در تعطیلات نظارت کند بقیه اش پیش کش.
amir
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
تعطیلات تابستانی نابودگر محصلان است
چه بسیار دانش آموزان درس خوانی که بدلیل تعطیلات طولانی تابستان از درس و مدرسه فاصله زیاد گرفتند و به اصطلاح پشتشان باد خورد و به شاگرد تنبل تبدیل شدند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
همیشه به ما گفته اند که ایران بیشترین تعطیلات را دارد یعنی سالها روز را گفتند شب و بلعکس شب را روز به خورد ما دادند و آنقدر بر دروغشان پافشاری میکردند که هیچکس به خود اجازه نمیداد حداقل سوال کند که همه دنیا به جز چند کشور و ازجمله ایران تعطیلات آخر هفته ی دو روزه دارند یعنی ما 52 روز تعطیلی آخر هفته و آنها 104 روز تعطیلی اخر هفته
تعطلات رسمی دیگر نیز برای هر کشوری متفاوت است که ان نیز اضافه میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
اون وقت در تابستون گرم جنوب و بندرعباس باید مدرسه باز باشه چون در زمستون کلان شهرها آلودگی وجود داره؟؟؟/ چوب مشکلات کلان شهرهارو باید جنوبی ها بخورن؟ همه ی امکانات مال اوناست و حالا که به خاطر توزیع ناعادلانه ی امکانات بین مرکز نشینا و کلان شهرها با شهرهای کوچک و بی بهره از امکانات اونجوری، باید زمستون خوش آب و هوا بچه ها مدرسه نرن و به جاش تابستون گرم برن؟؟؟
مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم. مخالفیم.
پاسخ ها
فرزاد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
شور نزن با دقت بخون نوشته مقامات محلی زمانش را مشخص میکنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
آقا ول کنید!!! مارا به خیر تو امید نیست شر مرسان!!مگه بچه های ما موش آزمایشگاهی هستند که هرروز یه طرح رو می کنید.آقایونه کارشناس!!! حالا کار تخریبتون به عید نوروز رسیده یه دفعه بگید چیزی به نام عید نوروز وجود نباید داشته باشه!!! تعطیلات زمستانی مساویست با افزایش همزمان مرگ و میر در جاده ها بر اثر تصادف و برف و بوران و مرگ و میر ناشی ازآلودگی هوا!!! میان ابروشو درست کنن چشمش رو هم کورمی کنن
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
اگر مثل اکثر کشورها تعطیلاا ایران هم دو روزه بشه باور کنید روی زوان و روحیه مردم گردشگری کاهش تنش و آلورگی و راندمان بهتر کاری اثر خوبی میزاره نمیدونم چرا 1ساله صحبتش هست اما تصویب نمیکنن و چرا اجرا نمیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
فکر گرمای منطق جنوبی رو کردین .ای پایتخت نشینها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
ونزوئلا فطریه غیزانیه نفت ونزوئلا صدیقه کیانفر دریای کارائیب قتل رومینا اشرفی
آخرین اخبار