بازدید 23712
کد خبر: ۶۷۱۶۲۷
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۶ 26 February 2017
احمدی‌نژاد طی نامه‌ای به ترامپ تاکید کرد: این نامه مطلقا سیاسی به معنای رایج آن نیست بلکه امروز از یک انسان به یک انسان دیگر است. این نامه از موضع انسانی و علاقمندی و دلسوزی به مردم آمریکا و دیگر ملت ها نوشته می‌شود.

به گزارش ایلنا، متن نامه محموداحمدی نژاد خطاب به ترامپ رییس‌جمهور جدید آمریکا به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم


الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی خاتم الانبیاء و المرسلین محمدالمصطفی(ص) و اهل بیته الطاهرین و علی جمیع الانبیاء و المرسلین و الصالحین

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

عالی جناب آقای دونالد جان ترامپ

رئیس جمهور محترم ایالات متحده آمریکا

سلام علیکم

جناب عالی در انتخابات اخیر آمریکا به ریاست جمهوری این کشور برگزیده شده اید.

از فضای سیاسی و رسانه ای آمریکا چنین استنباط میشود که نتیجه انتخابات بر خلاف روال معمول و خارج از اراده و پیش بینی هیات حاکمه و جریان اصلی پشت صحنه سیاست آمریکا بوده است.

مواضع حزب رقیب و برخی از اعضای حزب شما و اغلب رهبران غربی نیز همین مطلب را القاء می کند. صرفنظر از صحت و سقم آن ، انتخابات اخیر ، بخشی از مطالبات واقعی و انباشته مردم آمریکا را آشکار کرد.

با استقبال از این امر و با امید به تاثیرگذاری ، موضوعاتی را با شما در میان می گذارم.

همچنانکه قبلا نیز سعی کردم در قالب نامه ، موارد مهمی را به دو رئیس جمهور پیش از شما نیز منتقل نمایم.

الف : مقدمه

۱- این نامه مطلقا سیاسی به معنای رایج آن نیست بلکه امروز از یک انسان به یک انسان دیگر است. این نامه از موضع انسانی و علاقمندی و دلسوزی به مردم آمریکا و دیگر ملت ها نوشته می شود. انتظار دارم که جناب عالی نیز بر همین منوال و با دید انسانی، آن را مطالعه نمایید.

۲- به عنوان فرزند ملت بزرگ ، تمدن ساز و فرهنگ آفرین ایران سخن می گویم. ملتی که در تاریخ پر افتخار خود ، با تقدیم هزاران دانشمند و هنرمند و دستاوردهای علمی و فرهنگی بی شمار، سهم مهمی در فرهنگ و تمدن جهانی دارد.

ملتی که حدود ۲۵۰۰ سال قبل و توسط شخصیت بزرگ تاریخ ، کوروش ، فرمان آزادی اندیشه و برابری انسانها و لغو برده داری ، تبعیض نژادی و استثمار را صادر کرده و به آن پایبند مانده است.

ملتی که جهان را قرن ها با برادری ، عدالت و احترام به خوبی مدیریت کرده است.

ملتی که در دوره معاصر نیز شخصیت یگانه ، امام خمینی(ره) را به جامعه بشری عرضه کرده است.

رهبری که ترجمان عشق و محبت انبیاء الهی به همه انسانها و پرچمدار آزادی و عدالت و برادری برای همه ملت ها بوده است. مصلح بزرگی که با نگاه الهی – انسانی یار و یاور همه مظلومان و ستمدیدگان و فریادگر صلح ، دوستی و عدالت و منادی اصلاحات اساسی به نفع همه ملت ها بوده است.

۳- با بسیاری از شخصیت های سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی و مردمان گوناگون از پنج قاره جهان ملاقات و در باره مسائل بین المللی گفت و گو داشته ام. این نامه می تواند شامل دیدگاههای دیگر ملت ها و بسیاری از صاحبنظران و شخصیت های معاصر نیز تلقی گردد.

۴- من و شما نیز مانند دیگر انسانها بنده و مخلوق خداوند یگانه هستیم و برای زندگی جاوید خلق شده ایم. خداوند ما را برای دشمنی ، برتری جویی و تجاوز طلبی خلق نکرده است. انسانها همه با هم مساوی و در مالکیت زمین و ثروت ها و فرصت های خدادادی و در حقوق انسانی برابرند. جوهره حقیقی انسان در یگانه پرستی و عشق ورزیدن به دیگران و تلاش برای رفاه و سعادت آنان شکوفا می شود.

انسان در مسیر خدمت به دیگران ، به خداوند نزدیک می شود و رستگاری ابدی را برای خود به ارمغان می آورد. به تعبیر دیگر ، انسان حقیقی و برنده واقعی رقابت ها و مسابقات این دنیا کسی است که عمرش را در خدمت رفاه و آسایش دیگر انسانها و در راه رفع ظلم و برقراری عدالت و دوستی می گذراند.

۵- برخورداری از رای و اعتماد مردم و نمایندگی آنان از یک سو موجب افتخار و از سوی دیگر موجب مسئولیت بسیار سنگینی است. اگر شما تا کنون برای خودتان زندگی کرده اید ، علی القاعده از این پس باید برای مردم آمریکا و جامعه انسانی زندگی کنید.

۶- انتخاب شدن به ریاست جمهوری آمریکا یک فرصت تاریخی اولا برای منتخب و ثانیا برای انتخاب کنندگان و دیگر ملت هاست. گرچه چهار سال زمانی طولانی است ولی خیلی زود می گذرد. باید قدر فرصت را دانست و از همه لحظه های آن به درستی استفاده کرد.

۷- منتخبین ملت ها و حاکمان هرگز نباید خود را برتر از مردم، صاحب اختیار و مسلط بر آنان تصور کنند. حاکمان، شانی جز خدمتگزاری به مردم، تواضع و پیگیری خواسته های آنان ندارند.

همه پیامبران الهی از جمله حضرت عیسی(ع) حامل پیام واحد و در خدمت مردم بوده اند.

خداوند در قران کریم به پیامبر بزرگوار حضرت محمد (ص) می فرماید: "تو فقط یک یادآوری کننده هستی و بر مردم سیطره نداری.”

پیامبران نه برای فرمانروایی بر مردم و تاسیس امپراتوری بلکه آمده اند تا انسانها را متحد و همدل کنند و توحید ، آزادی ، عدالت و عشق را در زمین منتشر نمایند.

۸- قوانین حاکم بر جوامع انسانی را خداوند وضع فرموده است. این قوانین تغییر ناپذیرند. کسانی که مهر و محبت انسانها را در دل دارند و در مسیر خدمت به مردم تلاش می کنند، در حقیقت مهر خدا را در دل خویش انباشته اند و سرنوشت زیبایی در انتظار آنان است و در این دنیا و جهان آخرت جاوید و سرفراز خواهند بود.

۹- ترجیح منافع و رضایت عموم مردم و ملتها بر منافع و رضایت اقلیتی سیری ناپذیر از سردمداران ثروت و قدرت، امری عقلانی و موجب نیک نامی حاکمان است.

ب – نکاتی در باره وضعیت آمریکا و مواضع جناب عالی در دوره انتخابات :

آقای رئیس جمهور!

جناب عالی از تاریخ آمریکا و رفتار حاکمان آن با دیگر ملت ها به خصوص در نیم قرن اخیر به خوبی اطلاع دارید. نارضایتی از حاکمان آمریکا به حدی است که با انتخابات آزاد در هر جای جهان ، مخالفان دولت آمریکا برنده قطعی خواهند بود.

وضعیت داخلی آمریکا و ظلم هایی که بر مردم آن کشور می رود را نیز شما بهتر از هر کس باید بدانید.

جناب عالی به صراحت این سیاست ها و عملکردها ، ساختار حکومتی آمریکا و دستگاه رسانه ای شکل دهنده افکار عمومی را تخطئه کرده اید. جناب عالی اعلام کرده اید که می خواهید شرایط را به نفع مردم عوض کنید.

لازمه تحقق این وعده ها، توجه به موضوعات مهمی است که به برخی از آنها اشاره می کنم:

۱- جناب عالی به درستی ، نظام سیاسی و ساختار انتخاباتی آمریکا را فاسد و ضد مردمی توصیف کرده اید. نظام انتخاباتی آمریکا برای دهه های متوالی ، رای مردم را به اسارت گروهی اندک گرفته است. گروهی که در ظاهر در قالب دو حزب حکومت می کنند اما در واقع نماینده یک اقلیت، یعنی سردمداران ثروت و قدرت جهانی اند.

تغییر نظام انتخاباتی آمریکا و آزاد کردن اراده و منافع مردم از این اسارت تحمیلی ، کاری بزرگ و اصلاحی اساسی است.

روشن است که تنها از رهگذر یک برنامه جامع و تکیه بر اراده واقعی مردم آمریکا ، می توان این وضعیت را اصلاح کرد. بر این باورم که جایگاه ریاست جمهوری در آمریکا ، دارای قدرت و ظرفیت مناسبی برای پیشگام شدن در این کار بزرگ است. امیدوارم شما اولین رئیس جمهور ایالات متحده باشید که پایه گذار تحولات بنیادین در جهت تحقق خواست حقیقی مردم می شوید.

۲- متاسفانه دولت های متوالی آمریکا ، خود را برتر از دیگران پنداشته ، پیشرفت این کشور را در عقب نگه داشتن دیگران ، برخورداری و رفاه مردم آمریکا را در فقر دیگران ، عزت و بزرگی آن را درتحقیر دیگران و امنیت آمریکا را در ناامنی دیگران جست و جو کرده اند.

اگر همه دولت های دنیا از همین منظر به عرصه بین المللی بنگرند و بر همین مبنا عمل کنند، نتیجه چه خواهد شد؟ باور من این است که مردم آمریکا نمی توانند با این سیاست ها و عملکردها همراهی کرده و به دنبال تحقیر و فقر و ناامنی دیگران و تصرف ثروت آنان باشند.

هرگاه مردم آمریکا از ورای فضای غبار آلود رسانه ای ، از این سیاست ها و رفتارها مطلع شده اند، بلافاصله آن را محکوم کرده و از عاملان آن ها اعلام برائت کرده اند.

اگر به دنبال اصلاح اساسی و ماندگار هستیم ، باید به همه ملت ها و فرهنگ ها ، اراده و منافع آنان احترام بگذاریم. باید در شادی ملت ها شاد و در غم آنان شریک باشیم. باید به دنبال برابری و برادری میان ملت ها باشیم و به حقوق ملت ها احترام بگذاریم و از برتری جویی و تلاش برای سلطه بر دیگران خودداری نماییم.

۳- جناب عالی اعلام کرده اید که خزانه داری کل آمریکا طی چند سال حدود ۲۳ هزار میلیارد دلار دارایی کاغذی خلق کرده است. معنای این سخن آن است که با سوء استفاده از جهان روایی دلار و بدون کار و تلاش یا ارائه کالا و خدمات ، این رقم از جیب ملت های جهان برداشته شده است. متاسفانه این سرقت بزرگ و مدرن به نام مردم آمریکا ولی در واقع به نفع عده ای خاص انجام شده است. این بدان معناست که دولت و هیات حاکمه آمریکا به همین مقدار به دیگر ملت ها بدهکارند. گمان ندارم که مردم آمریکا به این بزرگترین دستبرد تاریخ راضی باشند.

انتظار این است که ثروت ربوده شده ملت ها به آنها بازگردد یا لااقل این روند غیر انسانی و مخرب متوقف گردد. این یک اصلاح اساسی و ساختاری است.

۴- آقای رئیس جمهور !جناب عالی به وجود ۷۰ میلیون فقیر و میلیون ها بیکار اشاره کرده اید و گفته اید که حل مسائل داخلی آمریکا در اولویت کاری شماست. شما اعلام کرده اید که قدرت دفاعی آمریکا تحلیل رفته است. جناب عالی به هزینه شش هزار میلیارد دلاری آمریکا در جنگ خاورمیانه نیز اشاره کرده اید. می دانید که هزینه نظامی اعلام شده دولت آمریکا سالیانه حدود ۷۰۰ میلیارد دلار است.

کارشناسان معتقدند که دفاع از مرزهای جغرافیایی آمریکا و تامین امنیت داخلی آمریکا و تامین امنیت داخلی آن کشور، در تهدیدهای امروزی، نباید بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار در سال هزینه داشته باشد.

سئوال اساسی این است که چه کسی به دولت آمریکا ماموریت برقراری امنیت در جهان را داده است؟

دخالت در امور دیگران و لشکر کشی به دیگر مناطق و تحمیل هزاران پایگاه نظامی و امنیتی و اطلاعاتی آمریکا در نقاط مختلف جهان جز ناامنی ، جنگ ، تفرقه ، کشتار و آوارگی ملت ها چه نتیجه ای داشته است؟ آیا این اقدامات جز ایجاد کینه و نفرت نسبت به سردمداران آمریکا ، بدنامی برای ملت این کشور و تحمیل هزینه های نظامی ، دستاورد دیگری برای آمریکا به همراه داشته است؟

اگر همه دولت ها بخواهند رفتاری مانند دولت آمریکا داشته باشند، کدام چشم انداز روشن از صلح و امنیت در برابر جامعه بشری قرار خواهد گرفت؟ آیا بهتر نیست با توقف جنگ افروزی و عدم دخالت نظامی در دیگر نقاط جهان ، بر ایجاد فضای تفاهم بین المللی و پایان دادن به رقابت تسلیحاتی و جنگ و کشتار مردم تاکید شود؟

در این صورت منابع قابل توجهی نیز برای توسعه رفاه مردم آمریکا و رفع فقر و بیکاری صرفه جویی خواهد شد، آیا این بهترین راه برای تغییر نگاه ملت ها به هیات حاکمه آمریکا نیست؟

علاوه بر این ، توجه دارید که تکیه بر سلاح و تهدید دیگران ، به منزله وارد شدن در مسابقه بی پایان و پرهزینه تسلیحاتی است که فرجامی جز جنگ و نابودی ملت ها ندارد.

امروز بر همگان آشکار شده است که ادعای تامین امنیت و ایجاد صلح در دیگر سرزمین ها با تکیه بر سلاح و جنگ افروزی ، ادعایی دروغین و پنهان کردن اهداف استعماری زیر شعارهای انسانی است.

مسابقه در تولید و صدور سلاح چگونه می تواند صلح و امنیت ایجاد کند. جنگ جنگ می آورد و صلح هرگز با جنگ برپا نمی شود.

کشتار فقط کینه ها را انباشته می کند. صلح و امنیت پایدار فقط با تغییر نگاه ها ، باورها و رفتارها برپا می شود.

امنیت پایدار را باید در مهرورزی ، احترام به حقوق دیگران و اجرای عدالت جست و جو کرد.

بهترین قدرت دفاعی، قدرت مردم و رضایتمندی آنان است و این جز درسایه اجرای عدالت و احترام به انسانها حاصل نمی شود.

اگر جناب عالی پیشگام در برچیدن مسابقه مرگبار تسلیحاتی و توقف حضور و دخالت نظامی در مناطق دیگر شوید، از کشتار و آوارگی میلیونها انسان در سال جلوگیری خواهد شد. در این صورت می توان صدها میلیارد دلار از هزینه های نظامی و امنیتی جهان کاسته و آن را صرف بهداشت ، آموزش و رفاه ملت ها و کاهش فاصله طبقاتی و دیگر نابسامانی ها کرد و ریشه ناامنی را از بین برد.

آیا وقت آن نرسیده است که همه باور کنیم که جامعه انسانی بیش از سلاح و قدرت نظامی به اندیشه انسانی ، عدالت و برادری نیازمند است؟ خود برتربینی عملی شیطانی و ریشه همه نابسامانی های جامعه انسانی است. آیا وقت آن نرسیده است که سلاح ها به قلم تبدیل شود و خودبرتربینی ، تبعیض و کینه ورزی جای خود را به برابری و برادری بدهد؟

۵- سازمان ملل متحد بزرگترین دستاورد تجارب تاریخی و میراث مشترک بشری و محصول امید بشریت برای ساختن دنیایی بهتر است. تشکیل سازمان ملل ، ایده ای بسیار متعالی برای مشارکت عادلانه عموم ملت ها در مدیریت جهان و برقراری صلح و امنیت پایدار و تامین رفاه و تعالی برای همگان است.

سازمان ملل تاسیس شد که جنگ ها برچیده شود و تعامل سازنده و گفت و گو و برادری جای جنگ افروزی و مسابقه تسلیحاتی را بگیرد.

سازمان ملل تاسیس شد تا خرد جمعی بشریت جای دیکتاتوری و استکبار بنشیند.

مشارکت آزاد ملت ها در مدیریت جهانی تهدید نیست بلکه فرصت ارزشمندی است که همه مصلحان حقیقی از آن استقبال می کنند.

متاسفانه سیطره دولت های متوالی آمریکا بر این سازمان ، مانع از کارکرد صحیح آن شده است. وقت آن رسیده است که مرکز تبلور اراده جمعی و آزاد ملت ها ، از این سلطه مخرب آزاد شود.

البته این کار نیازمند مردانی تاریخ ساز و اتخاذ تصمیمی بزرگ است.

۶- بدخواهان مردم آمریکا در صدد جلوگیری از اعمال اراده مردم آمریکا برای ایجاد اصلاحات اساسی در ساختارها، سیاستها ورفتارهای حاکمیت آمریکا هستند.آنان برای ایجاد انحراف در حرکت عمومی مردم آمریکا به سوی اصلاح حقیقی و احقاق حقوقشان آدرس غلط می دهند.

متاسفانه عده ای به دنبال توسعه نگاه تبعیض آلود و نژادپرستانه و منفعت طلبانه در روابط انسانی ، گسترش مرزبندی های کاذب و فاصله انداختن بین مردم هستند.

شیاطین تحت عناوین مختلف از جمله دین ، نژاد ، رنگ و حتی جغرافیا می خواهند بین مردم فاصله انداخته و با گسترش کینه ورزی برای خود فرصت ایجاد کنند.

جهان انسانی در یک روند تکاملی به سوی جامعه واحد پیش می رود و در این مسیر به دنبال برداشتن مرزها و فاصله های گوناگون از بین مردم و ملت ها است.

انسانها از یک ریشه و اصل و دارای روح الهی و محترمند. بین ملت ها با هر دین و اندیشه و نژاد ، دشمنی و خصومتی وجود ندارد. رفع مشکلات جامعه بشری و ساختن دنیایی بهتر نیازمند وحدت و یاری دست های تک تک مردم جهان است.

به قول سعدی بزرگ ، شاعر پر آوازه ایرانی:

بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

همه باید برای ساختن فردای بهتر و برای بسط دوستی و عدالت و آزادی تلاش کنیم. همه مردم باید خود را مسئول بدانند و فرصت مشارکت و رهبری در این اقدام مقدس را در اختیار داشته باشند. گمان ندارم که هیچ انسان عاقلی تلاش برای خشکاندن ریشه نژادپرستی و تبعیض نژادی در آمریکا را ملامت کند.

۷- تروریسم ، ابزاری ضد انسانی در دست قدرت های جهانی برای ایجاد ناامنی و تفرقه و تحمیل اراده و سیاست های آنان بر ملت ها و دولت هاست.

متاسفم یادآوری کنم که اگثر گروههای تروریستی شناخته شده امروز دنیا ، از سوی دستگاههای امنیتی آمریکا پایه گذاری ، تجهیز و تقویت شده و می شوند یا در میانه راه در خدمت امیال آن دستگاهها قرار گرفته اند.

مبارزه ریشه ای با تروریسم ؛ قطع منابع مالی و حمایت های اطلاعاتی ، مالی و تسلیحاتی نهادهای امنیتی آمریکا و دولت های هم پیمان آمریکا از تروریست هاست.

انتظار عمومی آن است که جناب عالی با این اقدام موجبات خوشحالی و سپاس همگان و بویژه ملتهای تحت ستم تروریسم را فراهم کنید.

امیدوارم روزی اندیشه خود برتربینی که ریشه تروریسم و بسیاری از نابسامانی های جامعه بشری است به اندیشه انسانی متحول شود.

۸- پیشرفت ها و موجودیت امروزی آمریکا محصول مهاجرت ملل مختلف به آن دیار است . حضور و تلاش سازنده نخبگان و دانشمندان از کشورهای گوناگون از جمله جمعیت میلیونی هموطنان ایرانی اینجانب نقش مهمی در پیشرفت آمریکا داشته است. باید روح سیاست حاکم بر آمریکا متوجه احترام به تنوع ملل و نژادها باشد. به تعبیر دیگر ، آمریکای امروزی متعلق به همه ملت ها و از جمله بومیان آن سرزمین است. هیچ کس نمی تواند خود را مالک و دیگران را میهمان یا مهاجر بشمارد. باید مراقب بود همان کسانی که مسئول ناهنجاری های امروز آمریکا هستند نفوذ نکنند و آدرس غلط ندهند.

آقای رئیس جمهور!

انتظار زیادی نیست که جناب عالی همت خود را صرف مبارزه با ریشه های فساد نموده و از مردم مظلوم که نوعا در خدمت سازندگی آمریکا هستند ، حمایت کنید.

ج : و اما آخرین توصیه ها

۱- داشتن کشوری پیشرفته ، قوی و غنی و موثر در روابط بین الملل ، آرزوی هر ملتی است اما این به معنای برپایی امپراتوری و دخالت در امور دیگران یا فخر فروشی و تسلط بر دیگر ملت ها نیست.

باور دارم که سرزمین آمریکا به اندازه کافی از منابع طبیعی و ثروت های خدادادی برای ساختن یک زندگی متعالی و پیشرفته و پایدار برخوردار است و نیازی به دست اندازی به منابع دیگران ندارد. ملت آمریکا شایستگی آن را دارد که در یک تعامل سازنده ، عادلانه و برابر با دیگر ملت ها ، از همه امکانات و فرصت ها برخوردار و دارای زندگی متعالی و پایدار باشد.

اطمینان داشته باشید که تلاش برای گسترش رفتار انسانی ، پذیرش و احترام به حقوق سایر ملت ها و کوشش برای استقرار عدالت همواره پسندیده بوده است. ایجاد فرصت کار سازنده برای جوانان آمریکا ، رفع مشکلات حاد مردم، اصلاحات ساختاری و ساختن آمریکا در جغرافیای ایالات متحده ، از جانب عموم ملت ها و پیشاپیش آنان ، ملت ایران با استقبال مواجه خواهد شد.

۲- زنان مظهر جمال خداوند و زیباترین و ارزشمندترین هدیه خداوند هستند. احترام به زنان و تکریم آنان، از نشانه های جوانمردی است.

مردان بزرگ تاریخ بالاترین احترام را برای زنان قائل بوده و توانایی های خدادادی آنان را به رسمیت می شناسند. نقش زنان در حیات و تعالی جامعه انسانی ، استثنایی و در بهترین و بالاترین شکل است. مدیریت زنان در امور علمی ، اجتماعی و فرهنگی و سایر عرصه ها از دقیق ترین و بهترین ها بوده است.

همه ما مفهوم عمیق عشق بی بدیل مادری ، محبت یگانه خواهری و غیرقابل جایگزین بودن جایگاه همسری را به خوبی درک می کنیم.

امیدوارم زنان در جوامع مختلف و از جمله جامعه آمریکا ، همواره در کمال عزت و کرامت در ساختن جامعه مطلوب ، مشارکت و رهبری موثر و سازنده داشته باشند.

لازم نمی بینم تاریخ پر فراز و نشیب و پر افتخار ملت بزرگ ایران را یادآوری کنم. هیچ اثری از دشمنان و بدخواهان بددل و کینه ورز ملت ایران در زمین باقی نمانده است. اما ملت ایران زنده و بالنده است و تمام حوادث کوچک و بزرگ تاریخ را با موفقیت پشت سر گذاشته و خواهد گذاشت. ملت ایران آینده درخشان را در اختیار خود دارد. تنها به این نکته بسنده می کنم: یادتان باشد تصویری که رسانه های آمریکایی از ملت ایران ارائه می کنند ، هرگز منعکس کننده واقعیت های مردم بزرگ و شریف ایران نبوده و نیست.

آقای رئیس جمهور!

باوجود مردم خوب آمریکا ، شما امروز این فرصت تاریخی را دارید که با آغاز اصلاحات اساسی و تلاش در این راه،آغازگر تحولی بزرگ باشید و نام نیکی را از خود برجای بگذارید.

امیدوارم از طولانی شدن نامه که اقتضای یک صحبت اساسی و سازنده است خسته نشده باشید.

از خداوند مهربان برای همه ملت ها و همچنین مردم آمریکا سربلندی و موفقیت و صلح و آزادی و عدالت و رفاه و برای جناب عالی در انجام مسئولیت سنگین اصلاح ساختاری نظام آمریکا و تامین خواست مردم ، موفقیت مسالت دارم.

والسلام علی عبادالله الصالحین

محمود احمدی نژاد- خادم ملت ایران
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۷۰
انتشار یافته: ۱۰۴
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
برای دقایقی با خواندن این نامه خوب خندیدم. تشکر می کنم از این جناب دکتر!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
بابا چه حوصله ای داری! من فقط یک خطش رو خوندم. ترامپ که اصلا با مطالعه میانه ندارد چطور این نامه را بخواند؟؟؟!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
من که وقتم را صرف نمیکنم ولی خوشحالم که شاد شدید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
خدايي يكي نيست نزاره محمود نامه بنويسه.لااقل يه پولي بديم پستچي كاخ سفيد تا نامه رو نرسونه دست ترامپ
پاسخ ها
سید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
من کارمندم و لی کلیه میفروشم خرج این کار رو میدم زنگ بزنین به پستچی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
چرا؟
حمیدخان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
هیلاری و اوباما برای هر سخنرانی صدها هزار دلار دستمزد می گیرند اما دکتر حتی یک سنت هم نمیگیرد
خطیبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
خیلی دیر کردی دوماه پیش منتظرت نامه بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
وجدانا اگر ترامپ خواستش ما حرفی نداریم حالا گه همه چیز درهمه بذارین احمدی نژاد معاون ترامپ بشه . خیلی هم خوب میشه .مگه چیه !!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
متن انگلیسیشم منتشر کنید ببینیم چطور ترجمه میشه نامه ایشون
max
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
خدا وکیلی فکر میکنی اینو می خونه اخه چرا خودتو ضایع میکنی
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
اعتماد به سقفو باش!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
این نامه برای آمریکای طبل تو خالی یعنی چه
حالا اگر این نامه را یکی از اصلاح طلبان نوشته بود سوژه خوبی بود برای روزنامه کیهان و بعضی از دانشمندان ائمه جمعه راستی بجای یاد کوروش یاد اسلام می افتادی ازاسلام مایه میگذاشتی نه از ......................................................................................................!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
نمیدونه که ترامپ بیشتر از یک صفحه مطلب نمیخونه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
توصیه من به ترامپ اینه که مدیریت جهانی رو بسپار به محمود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
خداوند شفای عاجل بدهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
آدم تو زیر زمین کفتر هوا کنه ولی جو گیر نشه . بگو الهی آمین.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
خخخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
الان دونالد ترامپ به کلی مواضعش رو به جبهه‌ی پایداری پیوند می‌زنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
اگر احمد نزاد ادعای پیامبری نکرد!! فعلا که درحال توسعه مدیریت جهانی خودش هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
درود براحمدی نژاد مبارز وسازش ناپذیر
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
سازش ناپذیر و مملکت نابود کن
ناشناس
| Oman |
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
متن نامه رو بخون بعد بگو سازش ناپذیر از اول تا آخر داره چاپلوسی می کنه و عالی جناب عالی جناب میگه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
من به احمدی نژاد رای میدهم
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
خدا شما ضالین رو اگه قابل هدایت نیستید لعنت کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
کسی مظنه قیمت سنگ پا رو نداره؟
ناش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
نسخه انگلیسی این نامه رو هم بگذارید. حتما جالبه :)))
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
خدایی نامه جالب و خوبی است
shahab
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
یکی جلوی اینو بگیره !!!
اگه روحانی یا اگه خاتمی یا هر کی دیگه همچین نامه ای نوشته بود بعضیا سرش آوار خالی نمی کردند آیا ؟!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
اگه روحانی یا خاتمی همچین نامه ای نوشته بودند؛ بعضیا به به و چه چه نمی کردند آیا؟!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
کاش یک نسخه از هدفمندی یارانه ها را برای رئیس جمهور امریکا ارسال می کرد تا بداند که ایشان چه نابغه ای است بی نظیر
محمد شریفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
همچون نصایح پدری به پسرش! با چاشنی دینی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
این هیچ کاره ملت ایرانه
حق نداره سوء استفاده کنه از نام ملت ایران
انگار زمان ریاست خودشو یادمون رفته
پدر مملکت رو درآورد حالا دوباره دم انتخابات سر و کله ش پیدا شده
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ماست ، آنچه البته به جایی نرسد فریاد است
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
خوشم اومد محمود, اگه برای دونالد درست ترجمه کنن احتمال اینکه پخته شه زیاده.
ناشناس
|
Qatar
|
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
لالايى خوبه ؟ واسه خودت ميخوندى
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
نامه خوبیست اما درهنگام مطالعه متوجه این موضوع شدم که ایشان در زمان تصدی ریاست جمهوری ایران همین مشکلات را به نوعی برای کشور بوجود آوردند.اگردیگران را نصیحت میکنیم مبایستی خودمان هم زمانی که درراس قدرت قرار میگیریم متوجه سیاست گذاریها وبرخورد سیاسی با دیگران می بودیم که اینچنین نبود.ضبرالمثلی است که می گوید اگر دوایی دراری برسر خودت بگذار.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
توجه طلبی محض......!!!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
محمود احمدی نژاد- خادم ملت ایران

اره هشت سال واقعا به ما خدمت کردن ایشون
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
شما؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
پس سجاد رضایی و شهریار فدایی و پوریا جعفری کوجان ؟
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
احتمالا ایشون از جن گیر معروف مشاوره گرفتن برای نگارش این نامه.
نریمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
سئوال اساسی این است که چه کسی به دولت آمریکا ماموریت برقراری امنیت در جهان را داده است؟
محمود جان دلبندم ! آمریکا اقتصاد اول دنیاست . قدرت نظامی فرامنطقه ای اول دنیاست با فاصله بسیار زیاد از چین ، قدرت اول فن آوری است. کشور پهناور با 50 ایالت غول پیکر ، مهد آزادی فردی و اجتماعی واحزاب و روزنامه هاست و...محمود جان این ها بزرگی نمی آورد ؟ پس دردنیا کی بزرگ است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
... اگر به قول شما بنا به دوستی است پس چرا ما شعار مرگ بر آمریکا سر میدهیم ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
خوب؟ الان ترامپ توبه کرد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
دوباره شروع کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
بدبخت شدیم رفت
آرین
|
United States
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
ایشون چکاره س که از طرف ملت ایران نامه بنویسه؟؟

جواب ترامپ: کل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی...............................
باز جوگیر شده . جدی نگیرید.
kasra
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
خدا کنه به دستش نرسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
صورتحساب این نامه‌های بی‌معنی و غیرمسئولانه تنها و تنها از جیب امنیت و اقتصاد مردم ایران پرداخت می‌شه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
زنده باد دکتر احمدی نژاد
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
خدایا پناه میبریم به تو . . .
reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
جيگرتو احمدي نژاد ميخوامت يدونه اي
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
این محمود کوتاه بیا نیست! یکی هم نیست که بگه محمودی بسم الله این نامه خودت هست شروع کن از اول بخون جونه محمود!!! و ببین کدوماش رو خودت انجام دادی . ماشالله بابا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
به احمدی نژاد می گویم تو اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
واقعا ایشان زمانی رییس جمهور ما بودند؟!
پاسخ ها
محمدی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
اگر یک نگاهی به وضع خراب اقتصادی و سیاسی بکنی به این نتیجه تلخ می رسی که : متاسفانه بله ان هم هشت سال!
فرامرز
|
United Kingdom
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
پس از خواندن این نامه، هاله نور و شاخ همزمان بر سر آقای ترامپ خواهد روئید.
امير محمد...
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
1 سوال دارم. لطفا منو راهنمايي كنيد. اگر من به ريس جمهور آمريكا نامه بنويسم و زيرش امضا كنم 1 شهروند عادي كسي در خونم نمياد احوالم را بپرسه؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
راست میگفت اونکه ترامپ رو احمدی نژاد آمریکا می دونست
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
من منتظر عکس العمل شریعتمداریم!!!!!!
زنبورک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
درود بر تو ای انسان آزاده وخوب.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
احمدی دوست داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
امیدوارم خداوند بزرگ همه انسان ها را از توهم نجات بده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
حالا ببین کی گفتم اگه ترامپ نگفت نخوندمش کتاب نوشته میگه نامه ست
رزمنده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
درود بر برادر محمود.هيهات من ذله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
شعر نوشته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
محمدی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
فهمیدم چی گفتی ! من هم موافقم . دقیقا.!
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
یکی اینو از برق بکشه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
من که فکر میکنم الان دیگه ترامپ سر در یقه فرو برده و داره با خودش فکر میکنه که چقدر اشتباه کرده که تا حالا به این فکر نکرده ، داره آروم آروم اشک می ریزه و خدا را شکر میکنه که یک همچین فردی را سر راهش قرار داده، که نصیحتش کنه،
راستی از دکل نفتی چه خبر،

از دانشگاه فرهنگیان چه خبر
از میلیارد ها اختلاس
از بهمنی
از بقایی
ازهزاران بی قانونی و بی مسئولیتی های گذشته چه خبر
و......
محدثه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
خوشم اومد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
نامه احمدی نژاد به رئیس جمهور آمریکا ، اگر چه از لحاظ محتوا خوب و آرمانگرا بود، ولی این مطلب را هم باید توجه داشت که تفکرات و دیدگاههای آنطرف و دیگر تاثیر گذاران در سیاستهای کلان بین المللی ، در ارتباط با مسائل جهانی و کنترل و هدایت و رهبری جهان با بیش از ۷ میلیارد جمعیت ، کاملاً متفاوت است.
ابرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
ما منتظر دوميش هستيم /
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
خدایی مدعی دمکراسی هاها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
پاسخ ترامپ:محمود جان نامه ات را خواندم و فهميدم من و تو دست در دست هم مي توانيم نظم نويني را در جهان حكم فرما كنيم.محمود عزيزتر از جانم مراقب خودت باش.الگوي من در كشور داري تويي محمود جان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
این دو نفر زبان همدیگر را خیلی خوب می فهمند!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
بابی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
چقدر هم که جواب نامه ات رو میدن... اصلا تحویلش هم نمیگیرن...!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
واقعا به کجا رسیدیم .به این میگند ضایعات بین المللی !!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
بابا عقده دیده شدن دارن ایشون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
مطمئن باشید احمدی نژاد الان بیاد 35 میلیون رای رئیس جمهور است!! من بین مردم هستم می بینم با اعتماد کامل اینو می گویم!! واقعا اگر نمی ترسید اجازه بدید بیاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
یک بار آقای روحانی گفته بود که سر قضیه هسته ای بهتره بریم با امریکا که کدخدای اینهاست مذاکره کنیم. خدا می دونه که این جناح راستیها و کیهان و امام جمعه ها چه داستانی براش درست کردند. حالا این بابا تو خط اول نامه اش نوشته "عالی جناب ترامپ"!!!! ببینیم کسی چیزی بهش میگه یا همه اینها بازی سیاسیه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
به نظر من آدم بدی نبود
چون دولت بعدی خیلی داره ازیت میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
شباهت بین احمدی نژاد و ترامپ او (احمدی نژاد) را هوایی کرده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
اصلاح طلبان هم نامه نوشتند و از رییس جمهور امریکا تقاضای تحریم مردم ایران را کردند. حالا مقایسه کنید!
ناشناس
|
Germany
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
اين كارو هر شخص ديگه اي ميكرد الان ممنوع النفس بود. نميدونم چرا با اين كاري ندارن. اين شريعتمداري كيهان كجاست حداقل دو تا اسم خارجي بكار ببره و بگه جورج سوروس ذوق كرده و استوارد هادسون رييس توالت كاخ سفيد هم از اين نامه سو استفاده كرده ؟؟؟!!!!
مهدی خادمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
میخواستم به اقای احمدی نژاد بگم(فارغ از بحث های سیاسی) اگه جنابعالی مصلحت اندیش بودی و یا اینکه تفکر و جمع اندیش و صاحب نظر بودی که این بلاها رو تو این هشت سال سر ملت ایران در نمی آوردی که با هزار زحمت و تلاش این دولت بخواد دوباره سر و سامان که اگه بگیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
فقط خاسته اسمش تو گوش ملت بمونه..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
رمز موفقیت احمدی نژاد این بود که با طرحهایی که در ظاهر خدمت به قشر فقیر بود ولی در عمل به نفع پولدارها میشد به همین دلیل هر دو گروه رو مجذوب خودش کرده بود
به عنوان مثال طرح بنگاه های زودبازده که به نام ایجاد شغل به کارفرمایان وام های کلان میداد یا طرح مسکن مهر که به نام فقیر فقرا و به کام بساز بفروشها بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
درست فرموده: خادم ملت ایران. البته بزرگترین خدمتش در چند سال گذشته اینه که دیگر رییس جمهور ملت ایران نیست.
رسول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
اصلاح طلبا از اینکه حتی جرات فکر نوشتن چنین نامه ای را ندارند و کدخدا را فقط برای پرستش میدانند از این نامه عصبانی شده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
بهر حال توهم ایشون همچنان پابرجاست ولی بد نبود. البته ایشون 8 سال خدمت نکرد بلکه نابود کرد.
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
فقط از یک چیز نگرانم که ترامپ تاجرمسلک بابت زمانی که مثلا برای مطالعه این شرر ووررها تلف کرده صورحساب صادر واز اموال ایران در امریکا کسر کند!!.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
یارو به ده راه نمی دادند سراغ کدخدا می کرفت
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
لازم بود كه حالا نامه شخصى مينويسه ،از دومليارد دولار پول ايرانو كه از بانك ألمان انتقال داد به امريكا تا اونا با حكم دادگاه توقيف كنن ، احوالى ميپرسيد كه راضيند يا نه ؟ اين نامه نگاريهاى عاشقانه از نوع سياسيشه ، يعنى اقاى ترامپ مام هستيما ، در خدمتيم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
نوشته کمک کن من دوباره بیام لااقل بقایی رو بیار داداش
ز.ف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
ايشان حرف حق و حساب را زدند.لطفا كساني كه منفي زدند به دور از تعصب، قدري بينديشند.
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
امیر کبیرم در زمان خودش به ملت خائن معرفی شد ولی او خادم بود.درود بر احمدی نژاد که سطحش به قدری بالاتر از سایر سیاسیون ایران هست که از درکش عاجزند.برای کامنتهای منفی بیشماری هم که میدن پشیزی ارزش قائل نیستم پس کسی خودش را خسته نکند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
دکتر جان این نامه رو برای کسانی نوشتی که کاغذ پاره تصویب میکنن چرا بهشون اهمیت دادی خودتو کوچیک کردی ؟شما لایق هاله ی نوری کمتر از مدیریت جهان شایسته شما نیست لطفا همچنان بزرگ بمان
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
کاش عکسشم می کشید
اون وقت ترامپ می گفت:
از اون ور دنیا باز نامه رسیده
ببین چه عاشقونه عکسمو برام کشیده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
خدایا تو این وضع اقتصادی بد لااقل این خوشی ها رو از ما نگیر، دستت درد نکنه محمود حسابی خندیدیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
از هاله های نورانی هم براش می گفتی شاید اونم تجربیات مشابه داشته باشه.
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
این محمود حالا که بیکار شده مشغول نامه نگاری شده .
تو که بیکاری یک نامه هم به فرازمینی ها بنویس بگو به ما حمله نکنن.!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
مجلس یازدهم سامانه سعدی منطقه حفاظت شده خاییز فوت آسیه پناهی جورج فلوید