اگرچه استان‌های حسکه، طرطوس، سویداء و تا حدودی لاذقیه، دمشق، حماه و مرکز استان حمص روزهای نسبتا آرامی پشت سر می‌گذارند اما درگیری‌ها در استان‌های حلب، الرقه، دیرالزور، ادلب و حمص و برخی مناطق دیگر به شدت در جریان است.
کد خبر: ۶۶۸۶۷۴
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۷ 18 February 2017

 با گذشت شش سال از بحران سوریه مناطق مهمی از این کشور همچنان شاهد درگیری های پیچیده میدانی است.

به گزارش تابناک، اگرچه استان‌های حسکه، طرطوس، سویداء و تا حدودی لاذقیه، دمشق، حماه و مرکز استان حمص روزهای نسبتا آرامی پشت سر می‌گذارند اما درگیری‌ها در استان‌های حلب، الرقه، دیرالزور، ادلب و حمص و برخی مناطق دیگر به شدت در جریان است.

استان دیرالزور: دهها هزار نفر از مردم شهر دیرالزور همچنان در محاصره گروه تروریستی داعش قرار دارند و کمک‌های غذایی و نظامی از طریق بالگردها و هواپیماهای باری ارسال می‌شود.

 

 

عناصر تروریستی داعش در یک ماه گذشته با حملات سنگین تلاش کردند فرودگاه شهر دیرالزور را به اشغال خود در آوردند که با مقاوت نیروهای سوری ناکام ماندند.

درگیری‌ها میان نیروهای سوری و مقاومت با عناصر تروریستی داعش در شهر دیرالزور و حومه فرودگاه ادامه دارد. 

گروه تروریستی داعش توانسته ارتباط نیروهای سوری شهر دیرالزور با فرودگاه این شهر را قطع کند. تلاش ارتش سوریه برای عقب راندن تروریست ها از گورستان و منطقه کارگران برای شکست حصر فرودگاه ادامه دارد.

استان حلب: پیچیدگی های نبرد در شمال شرق استان حلب به اوج خود رسیده است؛ نیروهای ارتش متجاوز ترکیه و سایر عناصر تروریستی با اشغال برخی مناطق شمالی این استان در تلاش هستند شهر راهبردی الباب را هم تصرف کنند که تاکنون با ضد حملات داعش به موفقیتی دست نیافته‌اند.