بازدید 2660
کد خبر: ۶۶۷۴۵۱
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۴ 14 February 2017
دستاوردهای هشتمین کنفرانس توسعه نظام سرمایه گذاری و تامین مالی در ایران اعلام شد.
 
دکتر علی قاسمی مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت که با خبرنگاران رسانه های گروهی سخن می گفت، با اشاره به برگزاری این کنفرانس در روز های 24 و 25 بهمن در تهران گفت:ویژگی کنفرانس هشتم حضور و استقبال شرکت های دانش بنیان بود و تراکم و تنوع پیشنهادات در خصوص تامین مالی پروژه های دانش بنیان به حدی زیاد و جذاب بود که سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از ما خواست در گزارشی جامع این پیشنهادات به این سازمان جهت تصمیم گیری و برنامه ریزی ارسال شود.
 
وی با اشاره سیاست های 24 گانه اقتصاد مقاومتی که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است، گفت:در سیاست های ابلاغ شده در خصوص اقتصاد مقاومتی توجه ویژه ای به نظام تامین مالی شده و همچنین در قانون برنامه ششم توسعه دسترسی به منابع مالی به شیوه اقتصادی و توسعه نظام تامین مالی در کشور به عنوان یکی از زیرساخت های اصلی رشد اقتصادی در ایران دیده شده است،لذا مجموعه تامین سرمایه بانک ملت به عنوان محور اصلی کنفرانس توسعه نظام تامین مالی و سرمایه گذاری در ایران به مدت 8 سال با برگزاری چنین رخدادی راهکارهای رسیدن به این هدف مهم را بررسی می کند.
 
وی تاکید کرد:با توجه به اعلام موجودیت و تولد ده ها استارت آپ در کشور و نیاز آن ها به شتاب دهنده و همچنین تامین مالی لازم جهت اجرای ایده ها در کنفرانس هشتم این شرکت های دانش بنیان و دارای ایده حضور پررنگی داشتند و در پنلی مجزا راهکارهای مناسب و عملیاتی برای شمار زیادی از این پروژه ها بررسی شد.
 
مدیر عامل تامین سرمایه بانک ملت افزود: در این گردهمایی دو روزه علاوه بر سخنرانی های کلیدی توسط رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی،وزیر صنعت،معدن و تجارت،رئیس کل بیمه مرکزی، مدیرعامل بانک ملت و حضور روسای نهادهای معتبر مالی کشور، نمایندگان شرکت ساچه ایتالیا و بانک توسعه اسلامی، یک نشست تخصصی با موضوع «توسعه تکنولوژی های مالی، الزامات و چالش ها» در بعد از ظهر روز اول با حضور نخبگان و مطلعین این حوزه برگزار شد که به اعتقاد حضار در نظرسنجی انجام شده بسیار مفید و کاربردی بود.در روز دوم نیز 6 کارگاه آموزشی تخصصی شامل روش های تامین مالی بین المللی، نکات کلیدی در اعتماد سازی و جلب سرمایه گذاری، روش های متداول پرداخت در تجارت بین الملل، روش های تامین مالی از بازار سرمایه، روش های مشارکت عمومی خصوصی PPP و آشنایی با اسناد خزانه اسلامی و کارکردهای آن برگزار شد.
 
به گفته مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت، سلسله کنفرانس‏ های «توسعه نظام ‏‏تأمین مالی و سرمایه گذاری در ایران» را می‏‏ توان بزرگترین گردهمایی فعالان حوزه تامین مالی و سرمایه گذاری کشور دانست که بستر مناسبی را جهت حضور و مشارکت بانک ها و موسسات مالی و اعتباری و شرکت های سرمایه گذاری، بنگاه های دولتی و خصوصی و نهادهای بزرگ کشور فراهم می آورد که در آن ارزیابی وضعیت نظام تامین مالی و سرمایه گذاری و بررسی آخرین دستاوردها در حوزه طراحی ابزارها، نهادها و روش های تأمین مالی و سرمایه گذاری مورد توجه ویژه قرار می گیرد.
 
ارائه برنامه ها و سیاست های دولت و تصمیم گیران، انتقال تجربیات شرکت ها و موسسات داخلی و خارجی در قالب سخنرانی های کلیدی، طرح و بررسی موضوعات روز حوزه تأمین مالی و سرمایه گذاری در قالب نشست تخصصی و ارائه ی موضوعات جدید و کاربردی در قالب کارگاه های آموزشی مهمترین بخش های این برنامه را به خود اختصاص می دهد. تمرکز کنفرانس اخیر تاکید بر توسعه نوآوری های مالی در ایران، استفاده از فضای مثبت ایجاد شده بین المللی در حوزه تامین مالی و سرمایه گذاری و همچنین نقش نظام تامین مالی و سرمایه گذاری در توسعه اقتصاد دانش بنیان بود.
 
قاسمی با اشاره به اظهارات مدیرعامل بانک ملت در کنفرانس هشتم گفت: آقای دکتر هادی اخلاقی در این همایش عنوان کرد که «توسعه اقتصادی دغدغه عموم سیاستگذاران کشور را تشکیل می دهد، هر چه نظام تامین مالی توسعه یافته تر و ابزارها متنوع تر و عمیق تر باشد، کارامدی بیشتری در نظام اقتصادی می توان انتظار داشت. مطالعات سیر تحول کشورهای توسعه یافته حاکی از این است که رشد اقتصادی منوط به نظام تامین مالی کارامد و اثربخش است. بهره گیری از شیوه های نوین تامین مالی و ابزارهای تامین مالی به این مهم کمک بسزایی می کند. کشورهای توسعه یافته با بهره گیری از دو رکن بازار پول و‌ سرمایه و ترکیبی مکمل و هم افزا توانسته اند تامین مالی بنگاه های فعال را اجرایی کنند. سهم هر یک از دو ‌رکن بازار پول و سرمایه متفاوت است. لیکن در اغلب نظام ها، بازار پول به تامین مالی کوتاه مدت و بازار سرمایه به پاسخگویی نیازهای بلند مدت و ‌میان مدت می پردازد.
 
شرایط نظام اقتصادی کشور به گونه ای است که حدود ۸۰ درصد تامین مالی بنگاه ها از طریق بانک ها صورت می گیرد. این فشار به نظام پولی باعث ناکارمدی اقتصاد شد.باید نظام تامین مالی گسترش یابد تا به رشد اقتصادی ۸ درصدی برسیم. بهبود ابزارهای نوین تامین مالی از جمله اوراق بدهی و سایر ابزارهای نوین بازار سرمایه از اهمیت بسزایی برخوردار است.
 
در همین راستا بانک ملت با همکاری دانشگاه شریف اقدام به برگزاری همایش توسعه نظام تامین مالی کشور کرد.»؛ این اظهارات نشان می دهد که توسعه نظام تامین مالی چقدر برای مجموعه بانک ملت مهم است که به منظور توسعه نظام مزبور به تاسیس ابزارهایی چون صندوق های سرمایه گذاری مشاع، صندوق های سرمایه گذاری خطر پذیر، صندوق های زمین و مستغلات و سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان اقدام نموده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم روز بیمه علی اصغر پیوندی گاز مرکاپتان علی کریمی افسریه تهران معافیت مالیاتی هنرمندان فسخ قرارداد مارک ویلموتس