معامله‌گران بازار سهام همسو با حمایت بازارگردان‌ها برای حفظ تعادل عرضه و تقاضا امروز شاهد افزایش تقاضا در برخی تک‌سهم‌های معدنی و بیمه‌ای‌ بودند، بازاری که با بی‌پولی این روزها به زحمت صورت خود را سرخ نگه داشته است.
کد خبر: ۶۶۷۳۶۲
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۱ 14 February 2017
معامله‌گران بازار سهام همسو با حمایت بازارگردان‌ها برای حفظ تعادل عرضه و تقاضا امروز شاهد افزایش تقاضا در برخی تک‌سهم‌های معدنی و بیمه‌ای‌ بودند، بازاری که با بی‌پولی این روزها به زحمت صورت خود را سرخ نگه داشته است.

به گزارش فارس؛ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز (سه‌شنبه 26 بهمن ماه 95) با افزایش 25 واحدی به رقم 77 هزار و یک واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن نیز با افزایش 30 واحدی به عدد 15 هزار و 540 واحد دست یافت. امروز همچنین شاخص سهام آزاد شناور با کاهش 24 واحدی عدد 84 هزار و 470 واحد را تجربه کرد.

شاخص بازار اول نیز در حالی با افزایش 84 واحدی به رقم 54 هزار و 802 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 317 واحدی به عدد 163 هزار و 62 واحد دست یافت. امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با افزایش یک واحدی به رقم 840 واحد رسید.

امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی خارک با 32 واحد، فولاد خراسان و معدنی و صنعتی چادرملو هر یک به میزان 25 واحد و همچنین کشتیرانی ج.ا.ا با 21 واحد افزایش بالاترین تأثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت پالایش نفت بندرعباس با 23 واحد، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین با 22 واحد و بانک ملت با 16 واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی را بر برآورد این نماگر به دوش کشیده‌اند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات بورس تهران به بیش از 265 میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن 745 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 45 هزار و 962 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های کیسون، موتورسازان تراکتورسازی ایران، بیمه سامان، سیمان قائن، پاکسان، سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران، سیمان هرمزگان، گروه صنایع سیمان کرمان، داروسازی ابوریحان، کشت و صنعت آب شیرین، کارخانه فارسیت دورود، فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، صنایع بسته‌بندی ایران، سرمایه‌گذاری ارزش‌آفرینان، اوراق مشارکت شهرداری کرج، بازرگانی صنعتی آینده‌سازان بهشت پارس، اعتباری کوثر مرکزی، پارس‌الکتریک، از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های مواد اولیه دارویی البرز بالک، اوراق مشارکت میدکو،‌ کاشی و سرامیک الوند،‌ گسترش سرمایه‌گذاری ایرانیان، کاشی و سرامیک الوند، حق تقدم خرید سهام گل‌گهر، حق تقدم خرید سهام سرمایه‌گذاری غدیر، بازگشایی شدند.

به گزارش فارس، امروز در تداوم بازارگردانی سهام در اغلب نمادهای معاملاتی پربیننده بازار ، در بازار 2 سهام بیش از 115 میلیون سهم پتروشیمی جم به ارزش بیش از 114 میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم منتقل شد.

در نماد معاملاتی صنایع آذرآب نیز امروز اندکی بیش از 48 میلیون سهم به ارزش کمتر از 16 میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده کد به کد شد.

همچنین 20 میلیون سهم بانک خاورمیانه به ارزش بیش از چهار میلیارد تومان کد به کد شد. در سرمایه‌گذاری سایپا نیز اندکی بیش از 19 میلیون سهم به ارزش بیش از 1.5 میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده کد به کد شد.

همچنین 20 میلیون سهم بانک خاورمیانه به ارزش چهار میلیارد تومان و اندکی بیش از 16 میلیون سهم سایپا به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان کد به کد شد.

در گسترش صنایع انرژی آذرآب نیز اندکی بیش از 12 میلیون سهم به ارزش کمتر از 3.5 میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده کد به کد شد.

امروز اندکی بیش از 9 میلیون سهم فولاد خراسان به ارزش 4.5 میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم منتقل شد.

در ایران ترانسفور اما بیش از 7 میلیون سهم به ارزش بیش از 9 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده منتقل شد.

6 میلیون سهم صنایع پتروشیمی خلیج فارس نیز به ارزش 2.5 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده منتقل شد. 

بر اساس این گزارش امروز بورس تهران پا به پای بازارگردان‌های حقوقی در حالی نظاره‌گر معاملات درون گروهی سهامداران عمده بود که فقر نقدینگی باعث شده تا چراغ کم فروغ بازار سهام به معاملات کم حجم و ضعیف در برخی گروه‌ها دل خوش کند. 

در این میان گروه بیمه‌ای ها با توجه به انتشار گزارش‌های عملکردی ماهانه و در عین حال انتظار برای برگشت برخی از ذخایر سرمایه‌گذاری در سال مالی جاری امروز شاهد تنظیم قیمت سهام در برخی نمادهای معاملاتی تا دامنه نوسان مثبت قیمت ها بود. در این بین بیمه آسیا در حالی با معاملات کم حجم 4 میلیون سهمی در سقف کامل قیمت به کار خود پایان داد که نظاره‌گر صف یک میلیون سهمی بود. 

در گروه پتروشیمی‌ها اما «شخارک» در حالی با افزایش تقاضای از سوی معامله‌گران اغلب حقوقی همراه شد که در این گروه پتروشیمی اراک، پیشرو سایر شرکت‌های این گروه بود. 

در عین حال در گروه معدنی‌ها نیز انتشار خبرهای امیدوارکننده برای رفع ابهام‌های بهره مالکان معادن به افزایش تقاضا در این گروه انجامیده که افزایش فروش مانع از تقویت عمق معاملات تک سهم‌های این گروه به ویژه دوقلوهای سنگ آهنی و ملی مس می‌شود. 

در گروه حمل و نقلی نیز امروز کشتیرانی با حمایت خریداران حقوقی امروز معاملاتی متعادل اما کم حجم را در سقف کامل قیمت‌ها نظاره‌گر بود.

به گزارش فارس امروز بازار سهام بازاری آرام و متعادل بود که پا به پای بازارگردان‌های سهام به دنبال شکار تک‌سهم‌ها و دلخوش کردن به شرکت‌های کوچک بود. بازاری که با تعویق عرضه‌های اولیه سهام تا پایان سال جاری اگرچه خیالش از بابت فروکش کردن نقدینگی باقیمانده در بازار راحت شده، اما کابوس تسریع معاملات اعتباری کارگزاری‌ها در شب‌های عید خواب را از چشمان معامله‌گران حرفه‌ای آن ربوده است. 

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
برانکو ایوانکوویچ مسعود سلیمانی بندر شهید رجایی بیژن زنگنه بلندی های جولان fatf سازمان انرژی اتمی شیرمحمدعلی