جمهوری اسلامی ایران و مالزی برای مطالعه میدان های گازی گلشن و فردوسی تفاهمنامه همکاری (MOU) امضا کردند که از زمان اجرا، دوره هفت ماهه خواهد داشت.
کد خبر: ۶۶۵۳۴۳
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۱ 08 February 2017
جمهوری اسلامی ایران و مالزی برای مطالعه میدان های گازی گلشن و فردوسی تفاهمنامه همکاری (MOU) امضا کردند که از زمان اجرا، دوره هفت ماهه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت نفت تفاهم نامه همکاری مطالعه میدان‌های گلشن و فردوسی امروز (چهارشنبه) به امضای غلامرضا منوچهری، معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران و « شمسول الزهر عباس »، رییس هیات مدیره شرکت (BIV) * مالزی رسید. 

طرف ایرانی در این نشست گزارشی از میدان‌های گلشن و فردوسی ارایه داد و نمایندگان دو کشور برگسترش همکاری های دوجانبه تاکید کردند و قرار شد مطالعه این میدان ها در مدت هفت ماه از سوی این شرکت مالزیایی به انجام برسد.

منوچهری، پس از امضای این تفاهمنامه گفت: دو طرف در دولت گذشته ( دهم ) با مجموعه البخاری ( مالزی ) توافقی امضا کرده بود، و تفاهمنامه کنونی در ادامه آن است که قرار شد مطالعه در مدت هفت ماه صورت گیرد.

به گفته وی، میدان‎های گلشن و فردوسی مشخصه نفتی و گازی دارد و توسعه بخش گاز و انتقال آن به بخش خشکی برای تبدیل آن به ال.ان.جی مورد توجه این شرکت (BIV) قرار دارد.

منوچهری افزود: میدان‎ های یاد شده دارای نفت خام بسیار سنگینی هستند که هنوز در ایران چنین نفتی استخراج نشده و اضافه کرد: میدان‎های گلشن و فردوسی از میادین پرچالش و سختی است که انتظار می رود پس از این مطالعات، نتایج روشنی تری داشته باشد .

به گفته معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران، تصمیم درباره نحوه توسعه این میدان‎های پس از انجام مطالعات اتخاذ می شود.

میدان ( نفت وگازی ) فردوسی در سال ١٩٦٧ ( 1346) کشف و لرزه نگاری سه بعدی آن نیز انجام شد و این میدان دارای نفت سنگین است. میدان گازی فردوسی حدود ٣٠ کیلومتری غرب میدان گازی گلشن در خلیج فارس قرار دارد.

میدان گلشن در سال ١٩٩٣ ( 1382 ) کشف و لرزه نگاری سه بعدی آن نیز انجام شده، دارای نفت خام سنگین است؛ میدان گازی گلشن در ٦٥ کیلومتری جنوب غربی ساحل ایران در خلیج فارس واقع شده است.

روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: