1510بازدید
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه پرتقال های یخ نزده شمال کشور هم اکنون در انبارها نگهداری می شود، گفت: با خروج پرتقال های یخ نزده از انبارهای شمال جو روانی گرانی پرتقال جنوب در هم می شکند.
کد خبر: ۶۶۵۰۹۳
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۱ 08 February 2017
شمس الله شریعت نژاد در گفت و گو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت گرانی پرتقال جنوب کشور،گفت: پرتقال های یخ نزده شمال کشور هم اکنون در انبارها نگهداری می شود، با این اوصاف با ورود پرتقال های شمال کشور  به بازار شائبه ی  یخ زدگی  پرتقال های شمال کشور از بین خواهد رفت، چون بخشی از محصولات یخ زده نیست و تنها در انبارها برای  توزیع در  زمان مناسب ذخیره شده است.

نماینده مردم تنکابن،رامسرو عباس آباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تعزیرات و دستگاه های نظارتی با گران فروشی  پرتقال جنوب که حاصل  شائبه ای یخ زدگی  پرتقال شمال کشور  است، برخورد کنند، تصریح کرد: نباید اجازه داد دلالان باسوء استفاده  از وضعیت پرتقال شمال کشور، گرانی پرتقال  جنوب کشور را رقم بزنند.

شریعت نژاد با بیان اینکه با خروج پرتقال های یخ نزده از انبارهای شمال جو روانی گرانی  پرتقال  جنوب  در هم می شکند،گفت: آرامش بازار پرتقال  در گرو عرضه پرتقال های یخ نزده شمال کشور است.

 مرکبات جنوب گران شد

رئیس اتحادیه میوه و سبزی از افزایش قیمت مرکبات جنوب در بازار خبر داد و گفت: انواع سبزی نیز نسبت به هفته گذشته گران شده است.

سید حسین مهاجران نرخ جدید انواع میوه و سبزی را در بازار اعلام کرد و اظهارداشت: نسبت به هفته گذشته، قیمت پرتقال جنوب، نارنگی بندری، گریپ فروت و لیموشیرین جنوب افزایش پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: قیمت هرکیلوگرم پرتقال داراب از ۵۰۰۰ تومان به ۸۰۰۰ تا ۸۵۰۰ تومان، نارنگی بندری از ۱۲۰۰۰ تومان به ۱۶۰۰۰ تومان، پرتقال کوهستان از ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان به ۴۰۰۰ تومان، گریپ فروت از ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان به ۳۰۰۰ تومان و لیموشیرین جنوب از ۲۵۰۰ تومان به ۳۰۰۰ تومان افزایش یافته است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی افزود: هرکیلوگرم پرتقال شمال سالم بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان و نوع یخ زده و آسیب دیده آن بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ تومان به دست مشتریان می‌رسد.

مهاجران قیمت هرکیلوگرم کیوی درشت را بین ۳۰۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان، موز بین ۳۲۰۰ تا ۳۸۰۰ تومان، سیب درختی سفید ۶۰۰۰ تومان، سیب درختی قرمز باکیفیت ۵۰۰۰ تومان و سیب قرمز با کیفیت متوسط را ۲۵۰۰ تومان اعلام کرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون هرکیلوگرم خیار گلخانه به نرخ ۳۰۰۰ تومان و خیار بوته‌ای ۲۵۰۰ تومان به دست مشتریان می‌رسد، اضافه کرد: نرخ هرکیلوگرم گوجه فرنگی بین ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان و سیب زمینی و پیاز بین ۶۰۰ تا ۱۰۰۰  تومان است.

مهاجران قیمت هرکیلوگرم توت فرنگی را نیز بین ۱۲۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: قیمت سبزی خوردن و سبزی جور(پلو، کوکو، آش و قورمه) حدود ۷۰۰ تومان نسبت به هفته قبل گران شده است.

به گفته رئیس اتحادیه میوه و سبزی قیمت هرکیلوگرم سبزی خوردن به ۲۷۰۰ تومان و سبزی جور به ۲۲۰۰ تومان رسیده است.

مهاجران دلیل افزایش قیمت سبزی خوردن را، گران شدن شاهی و ریحان عنوان کرد.
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: