کد خبر: ۶۶۴۸۰۳
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۶ 07 February 2017
فاز اول کارخانه روغن کشی نوید خلیج فارس ، بزرگترین پروژه سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنعت غذای کشور با سرمايه گذاری 5300 میلیارد ريال با حضور معاون اول رئيس جمهور و جمعی از مقامات  در بندر امام خمینی به بهره برداری رسید.
 
 با برنامه ریزی های صورت گرفته این واحد صنعتی در سه فاز با ظرفيت 6 هزار تن  طراحی شده که هم اکنون فاز اول با ظرفیت 2 هزار تن در روزمورد بهره برداری قرار گرفت.
 
افتتاح بزرگترین کارخانه روغن کشی خاورمیانه 
 
هدف از راه اندازی این واحد صنعتی اعمال حاکمیت بر تامین روغن و کنجاله مصرفی کشور در راستای اقتصاد مقاومتی و تحقق سند چشم انداز ایران اسلامی ، ارز آوری از محل صادرات و جلوگیری از خروج ارز ، کاهش هزینه های حمل و نقل درمقایسه با کشورهای همسایه ، تثبیت و تنظیم بازارداخلی ، انجام برنامه ریزی دقیق برای واحد های فعال  جهت تأمین روغن خام از داخل کشور  وهمچنین افزایش تولید ناخالص داخلی است.
 
با افتتاح فاز اول کارخانه روغن کشی نوید خلیج فارس که نقش مهمی در توسعه اقتصادی منطقه خواهد داشت 250 شغل بصورت مستقيم و 1100 شغل بصورت غير مستقيم ايجاد و با راه اندازی کامل این پروژه مجموعا 956 فرصت شغلی مستقيم و 3500 شغل بصورت غیر مستقيم  ایجاد خواهد شد.
 
با تکمیل سه فاز ابن پروژه با ظرفیت روزانه 6 هزار تن و در نتیجه مصرف 2 میلیون تن انواع دانه های روغنی در سال این واحد صنعتی قادر به تولید 400 هزار تن روغن خام درسال وحدود 1/6 میلیون تن کنجاله خواهد بود .
 
 همچنین با افتتاح فاز اول از استحصال 700هزارتن انواع دانه روغنی در کارخانه روغن کشی نوید خلیج فارس حدود 140 هزار تن روغن خام و 560 هزار تن کنجاله تولید و به بازار عرضه می شود.
 
 بر اساس سرمایه گذار صورت گرفته برای راه اندازی کامل این واحد صنعتی حدود 5 هزارو 300 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری گردیده است.
 
با راه اندازی کارخانه روغن کشی نوید خلیج فارس ضمن تامین بخشی از نیاز کشور ، امکان صدور محصولات آن به نقاط مختلف جهان از جمله کشورهای آسیایی ، افریقایی و حاشیه خلیج فارس توسط حمل و نقل دریایی با نازلترین قیمت حمل فراهم خواهد شد.
 
شایان ذکر است کاهش وابستگی به واردات روغن خام و تامین نیاز کشوربه کنجاله به عنوان یکی از عناصر اصلی خوراک دام، که قدرت تاثیرگذاری صنعت ملی به کل بازار منطقه را افزایش خواهد داد از جمله مهمترین مزایای اقتصادی کارخانه روغن کشی نوید خلیج فارس در منطقه و کشور خواهد بود
برچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: