2071بازدید
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت:با توجه به اوضاع اقتصادی مردم،به هیچ عنوان نباید امسال شاهد افزایش بلیت قطار باشیم.
کد خبر: ۶۶۴۷۳۱
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۸ 07 February 2017
محمدرضا رضایی کوچی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نرخ بلیت قطار در سفرهای نوروزی،گفت:باید توجه داشت که بیشترین مسافران قطار قشر متوسط به پائین جامعه و کم درآمد هستند و اقشار برخوردار یا از هواپیما استفاده می کنند و یا دارای خودروی شخصی هستند، بنابراین طبیعی است که دولت باید به قشر کم درآمد جامعه برای سفر توجه بیشتری داشته باشد.

دولت باید از سفرهای نوروزی حمایت کند

نماینده مردم جهرم درمجلس شورای اسلامی با اشاره اینکه گردشگری و سفر باعث می شود که مردم از لحاظ روحی و جسمی با نشاط تر شده و فضایی که در راستای این سفرها ایجاد می شود به اقتصاد کشور نیز کمک می کند، از این رو دولت باید از سفرها حمایت کند و به خصوص در تعطیلات نوروز تسهیلات ویژه ای فراهم کند تا مردم بتوانند به مسافرت بروند.

وی افزود:طبیعی است که پس از یکسال کار و تلاش خانواده ها بتوانند در تعطیلات نوروز به سفر بروند؛چراکه این سفرها می تواند به لحاظ شادابی و طراوت زندگی و تغییر روحیه افراد به نفع جامعه باشد،از این رو،دولت باید در این قضیه ورود کرده و با توجه به ایمن تر بودن قطار نسبت به وسائل حمل و نقل دیگر ،فضایی را فراهم کند که تمایل مردم به استفاده از قطار بیشتر شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه آمار تلفات در تصادفات جاده ای به ۱۶ هزار نفر رسیده است،افزود: این آمار به دلیل عدم کیفیت مناسب جاده ها،عدم استاندارد خودروها و ضعف فرهنگی در رانندگی افزایش یافته است.

لزوم تعیین قیمت بلیت قطار متناسب با درآمد اقتصادی مردم

نماینده مردم جهرم درمجلس شورای اسلامی ادامه داد:شاید بتوانیم بخش زیادی از جامعه را به سمت استفاده از قطار سوق داده تا شاهد کاهش تصادفات و مرگ و میرها باشیم که طبیعی است برای تحقق آن باید برای مردم تسهیلات فراهم کنیم از جمله اینکه تعداد قطارهارا افزایش داده ، شبکه ریلی را گسترش دهیم و قیمت بلیت قطار را متناسب با درآمد مردم طراحی کنیم.

کاهش قدرت خرید مردم را می توان از بازار درک کرد

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد:درحال حاضر درآمد مردم به نسبت تورم در مقایسه با سال گذشته افزایش پیدا نکرده است و از سوی دیگر، قدرت خرید آن ها نیز عملا نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است که این موضوع را می توان از بازار درک کرد.

تاکید به مسئولان راه آهن برای عدم افزایش نرخ بلیت قطار

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه با توجه به اوضاع اقتصادی مردم، به هیچ عنوان نباید امسال شاهد افزایش بلیت قطار باشیم و این موضوعی است که حتما در جلسات کمیسیون عمران با مسئولان راه آهن به آن ها تاکید می کنیم.

سفر باید برای مردم ارزان تمام شود

رضایی کوچی با بیان اینکه خواسته ما از دولت این است که تسهیلات ویژه ای در ایام نوروز برای جابجایی مسافران و کسانی که می خواهند در داخل کشور مسافرت کنند،در نظر بگیرد،افزود:این تسهیلات می تواند در قالب یارانه سفر در اختیار خانوارها از جمله اقشار کم درآمد،جامعه کارگری، فرهنگیان و کارمندان قرار بگیرد تا این سفر برای مردم ارازان تمام شود.

ایجاد شرایط سفر برای مردم نوعی سرمایه گذاری در جامعه است

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مردم سفر را دوست دارند اما به لحاظ اقتصادی امکان سفر برای آن ها فراهم نیست و توان آن را ندارند، تصریح کرد: دولت باید در قضیه وارد شود،چون این کار به نوعی سرمایه گذاری است ودولت برای کمک روحی به نیروی انسانی و مولد جامعه این سرمایه گذاری را انجام می دهد ، نیرویی که می خواهد بعد از تعطیلات دوباره به اداره و کار خود برگردد و به دولت و مردم خدمت کند و در نهایت آثار مثبت آن به جامعه برمی گردد.
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: