کد خبر: ۶۶۴۶۷۳
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۱ 07 February 2017
اعضای اصلاح طلب و اصولگرای شورای شهر تهران بار دیگر در سیصدو بیست و هفتمین جلسه شورای شهر به دلیل مواضع سیاسی خود با یکدیگر درگیری لفظی پیدا کردند.
 
به گزارش خبرگزاری میزان، اختلاف نظر اعضای اصلاح طلب و اصولگرای شورای شهر تهر ان در سیصد و بیست و هفتمین جلسه این شورا بار دیگر باعث شد حدود زیادی نظم شورای شهر تهران را تحت تاثیر قرار داد.

پس از نطق پیش از دستور پرویز سروری که در این نطق از صدا و سیما به دلیل عملکرد این سازمان دفاع شده بود، احمد حکیمی پور عضو شورای شهر تهران درخواست ارائه تذکر کرد.

وی در تذکر خود به نطق پیش از دستور پرویز سروری گفت: شورای شهر تهران جای دفاع از صدا و سیما نیست و نطق پیش از دستور سروری سیاسی بوده است.

وی افزود : وی بیش از زمان تعیین شده برای ارائه نطق ها سخنرانی کرده و باید دلیل آن مشخص شود.

در ادامه مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران گفت: درجلسه امروز علاوه بر پرویز سروری ولی الله شجاع پوریان نیز نطق پیش از دستور داشت که هر دو نطق 17 دقیقه زمان برد.

چمران ادامه داد: اگر نطق سروری سیاسی عنوان می شود بدون شک نطق ولی الله شجاع پوریان نیز سیاسی بوده است.

وی افزود: شما که اکنون به نطق سروری معترض هستید چرا در رابطه با نطق شجاع پوریان اعتراض ندارید.

پس از صحبتهای مطرح شده از سوی رئیس شورای شهر تهران، محسن پیرهادی عضو هیئت رئیسه شورای شهر نیز گفت: احمد حکیمی پور با تذکر خود به ساحت صدا و سیما توهین کرده و این روش به هیچ وجه پسندیده نیست.

وی افزود: هیئت نظارت بر صدا و سیما به وظیفه خود عمل می کند و لازم نیست اعضای شورا در این رابطه اظهار نظر کنند.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به بی تدبیری مسئولان در حادثه قطار سمنان تصریح کرد: صدا و سیما حادثه قطار سمنان را نیز به طور کامل پوشش داد این در حالی بود که دراین حادثه بی تدبیری مسئولان دولت مشهود بود.

پس از صحبتهای محسن پیرهادی محسن سرخو عضو دیگر شورای شهر گفت: به این خاطر حادثه قطار سمنان به طور کامل پوشش داده شد که ابعاد مختلف حادثه خیابان جمهوری پنهان شود.

وی افزود: اگر در شورای شهر تهران در رابطه با صدا و سیما صحبت می شود باید به نمایندگان این سازمان نیز فرصت صحبت داده شود.

در ادامه این مشاجره میان اعضای اصلاح طلب و اصولگرای شورای شهر محسن پیرهادی عضو اصولگرای شورا بار دیگر گفت: طرح بحث املاک نجومی یک تهمت و افترا بود که به برخی از اعضای شورا و مسئولان شهرداری نسبت داده شد.

وی خطاب به محسن سرخو تصریح کرد: در حالی رسانه های بیگانه بحث املاک نجومی را مطرح کردند که شخص شما پارکینگ خانه تان در محله دربند را به مساحت 170 متر ازوضعیت مسکونی خارج کرده و توجهی به رای کمیسیون ماده 100 نداشتید.

پیرهادی تاکید کرد: خلاف شما در این رابطه مبلغی حدود 5 میلیارد تومان می شود و باید پاسخگوی آن باشید.

محسن سرخو در پاسخ به صحبتهای محسن پیرهادی در حالی که فریاد می کشید گفت: تغییر وضعیت پارکینگ منزل من خبر کذبی بود که خبرگزاری کذب پرس آن را منتشر و این اطلاعات را شما به آنها داده بودید.

گفتنی است، صبح امروز غلامحسین مختا آباد در سیصدو بیست و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با ارائه تذکری به سازمان صدا و سیما اظهار کرد: رئیس سازمان صدا و سیما در مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی تاکید کرد که انتقادات را می پذیرد و اجازه نمی دهد صدا و سیما تک قطبی باشد اما اکنون شاهد این رویه در سازمان صدا و سیما نیستیم.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به نحوه پوشش اخبار روز یکشنبه شورای شهر تهران که با حضور شهردار برگزارشد تصریح کرد: در جلسه روز یکشنبه شهردار توضیحاتی را در رابطه با حادثه پلاسکو مطرح کرد و در اخبار رسانه ملی تنها صحبتهای شهردار پخش و خبری از سوالات اعضا نبود.

وی تاکید کرد: مسئولان سازمان صدا وسیما باید بدانند که با پیشرفت تکنولوژی اکنون هر شهروند خود یک خبرنگار است و تئوری های جدید رسانه ماهیت رسانه ملی را زیر سوال می برد.

مختاآباد با تاکید بر تفاوت رفتار خبرنگاران صدا و سیما با اعضای اصولگرا و اصلاح طلب شورای شهر اذعان کرد: خبرنگاران صدا و سیما هر زمان که اعضای اصلاح طلب را می بینند گمان می کنند که آنها افرادی جذامی هستند و با این نگرش با اعضا برخورد می کنند.

در ادامه صحبتهای مختاآباد محسن پیرهادی عضو رئیسه شورای شهر تهران گفت: رسانه ملی تنها اخبار اصولگرایان را در روز جلسه شورا با شهردار مطرح نکرد و در اخبار 18:30 شاهد پخش شدن صحبتهای محسن سرخو ، احمد حکیمی پور،‌رحمت الله حافظی و محمد سالاری از اعضای اصلاح طلب و مستقل شورای شهر بودیم.

وی تاکید کرد: رفتار صدا وسیما سیاسی نیست و اگر قرار بود با خبرها سیاسی برخورد شود صحبتهای اعضای اصلاح طلب پخش نمی شد
اشتراک گذاری
برچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: