سازمان توسعه تجارت نامه‌ای را به گمرک کشور ابلاغ کرد و طی آن اعلام کرد که واردات مواد مخرب لایه اوزن در سال جاری میلادی سهمیه‌بندی می‌شود.
کد خبر: ۶۶۴۳۴۳
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۵ 06 February 2017
سازمان توسعه تجارت نامه‌ای را به گمرک کشور ابلاغ کرد و طی آن اعلام کرد که واردات مواد مخرب لایه اوزن در سال جاری میلادی سهمیه‌بندی می‌شود.

به گزارش فارس به نقل از سازمان توسعه تجارت، در نامه‌ این سازمان به گمرک کشور، از سهمیه‌بندی واردات مواد مخرب لایه اوزن در سال جاری میلادی یاد شده است.

بر اساس این نامه که روز گذشته به گمرک ارسال شد، حداکثر میزان مجاز واردات هیدرو کلرو فلورو کربن‌ها از 12 دی سال 1395 تا 11 دی سال 1396، بر اساس میزان مصرف و برنامه زمان‌بندی حذف این مواد، 3 هزار و 461 تن تعیین شده است.

این تصمیم بنا به درخواست سازمان حفاظت محیط زیست و بر اساس تعهد کشور به پروتکل مونترال مبنی بر کاهش تدریجی و حذف مواد مخرب لایه اوزن طبق برنامه زمان‌بندی مصوب و همچنین مصوبات کمیته ملی اوزن گرفته شده است.

بر همین مبنا سهمیه واردات هیدرو کلرو فلوروکربن‌ها (HCFCs) که در ضمیمه پ گروه یک مواد مخرب لایه اوزن مندرج در ضمیمه شماره 2 کتاب مقررات صادرات و واردات به آن اشاره شده است در بازه زمانی 12 دی امسال تا 11 دی سال آتی، 3 هزار و 461 تن تعیین شد.

همچنین بر طبق نامه سازمان حفاظت محیط زیست مقرر شد که به منظور کنترل دقیق‌تر وارات این مواد، میزان ثبت سفارش واردات برای واردکنندگان دارای کارت بازرگانی، گواهی نمایندگی و تعهدات خدمات در هر نوبت حداکثر40 تن باشد؛ ضمن اینکه صدور مجوز ثبت سفارش جدید برای واردکنندگان منوط به ترخیص کالای دوره قبل است.

طبق این نامه اعمال سهمیه سال 2017 میلادی در دو مرحله و برای 6 ماه نخست صرفا برای 2 هزار تن به تفکیک «کلرودی فلورو متان» و «دی کلرو فلورو اتان» به ترتیب 1200 و 800 تن تعیین شده است.

این گزارش می افزاید: سازمان توسعه تجارت در نامه خود به گمرک، ثبت سفارش تعرفه‌های متفرقه را ممنوع اعلام کرده است.
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: