1454بازدید
کد خبر: ۶۶۴۱۸۹
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۴ 06 February 2017
یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آیت الله هاشمی بالانسر جریان‎های سیاسی کشور بودند و در جلسات خصوصی همواره افراد را نصیحت می‎کردند، فکر نمی‎کنم کسی بتواند جایگزین همه ابعاد وجودی آن مرحوم شود اما باید کسی در مجمع باشد که بین جریانات سیاسی توازن ایجاد کند.

به گزارش ایسنا، مصطفی کواکبیان در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی لرستان که در سالن کنفرانس ابن سینای بیمارستان شهید رحیمی برگزار شد با گرامیداشت ایام‎الله دهه فجر، اظهار کرد: علت نام‎گذاری این روزها به دهه فجر این بود که با ورود امام خمینی(ره) به ایران در 12 بهمن بعد از ده روز یعنی در 22 همین ماه، انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.
 
وی با بیان اینکه در قرآن کریم نیز به فجر و شب‎های دهگانه اشاره شده است، افزود: در این سوره بیان شده که چه بلایی بر سر قوم عاد آمده و ساختمان‎های بلندشان چگونه ویران شده است.
 
کواکبیان ادامه داد: هیچکس فکرش را نمی‎کرد که رژیم شاهنشاهی نیز با پایه‎های قوی که داشت و به ژاندارم منطقه مشهور بوداین چنین سرنگون شده و از هم بپاشد.
 
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی به وصیت‎نامه سیاسی امام(ره) اشاره کرد و گفت: ایشان می‎فرمایند که دو عامل وحدت، همت و حضور گسترده مردم پای انقلاب و اسلام و انگیزه‎ای که آنان داشتند باعث شد به خیابان‎ها بریزند و این‎ها پایه اساسی انقلاب است.
 
وی با بیان اینکه موتور محرکه انقلاب، اسلام بود و مردم آن را به جلو بردند، ادامه داد: همچنین نقش بی‎بدیل امام(ره) را نباید نادیده گرفت چراکه اگر ایشان نبودند نمی‎توانستیم به قطع بگوییم همان انگیزه در مردم ایجاد می‎شد؛ کمااینکه دیدیم بعد از ده روز از ورود ایشان به ایران انقلاب پیروز شد. همچنین یک دهه تلاش و مجاهدت‎های ایشان باعث به وجود آمدن این مکتب سیاسی شد که به مراتب از نظام و انقلاب مهم‎تر است.
 
کواکبیان با بیان اینکه تا زمانی که این مکتب سیاسی را بخواهیم و به سمت آن بشتابیم انقلاب ما با همان اهداف جلو می‎رود،ادامه داد:کسانی که داعیه اسلام را دارند باید به فرازهای وصیت امام(ره) توجه کرده و مردم را فراموش نکنند و بدانند که مشکل آنان چیست وگرنه آنها را از دست می‎دهیم و در ادامه این انقلاب نیز از بین می‎رود.
 
دبیرکل حزب مردم سالاری گفت: جمهوریت و اسلامیت دو روی یک سکه هستند و معتقدم در تاریخ سیاسی ایران جنبش‎ها، قیام‎ها، انقلاب و تحولات زیادی داشته‎ایم اما چون فاقد دو عامل اصلی انقلاب اسلامی بودند مشروعیت نداشته و از بین رفتند. از جمله این انقلاب‎ها می‎توان به انقلاب مشروطه اشاره کرد که بعد از آن رژیم ستمشاهی و نظامی قلدرمآبانه که ارزششی برای مردم نداشت روی کار آمد.
 
وی تصریح کرد: 37،38 سال این انقلاب پابرجا بوده و اگر یکی از این پایه‎ها را نداشت تا به حال از بین رفته بود. در این مدت حوادث زیادی دیده‎ایم و باید یاد کنیم از مرحوم آیت‎الله هاشمی رفسنجانی که در هر سنگری که بودند زحمات بسیار زیادی کشیدند و ملامت‎های زیادی دیدند.
 
چه بسا افرادی که بد و بیراه می‎گفتند و ما را خواص بی بصیرت می‎نامیدند. خدا خواست و در تشییع پیکر آن مرحوم دیدیم که چه جمعیت خیره‎کننده‎ای از همه نوع طیفی آمده بودند و نشان دادند که همگی در این موضوع نقطه اشتراک دارند.
 
کواکبیان با اشاره به حادثه پلاسکو گفت: ریاست ستاد بحران در هر استانی به عهده استاندار است اما در تهران شهردار این وظیفه را بر عهده دارد و بیشترین مسئولیت به دوش او است. آقای قالیباف می‎گوید که در مورد فرسودگی ساختمان تذکر داده‎ایم اما آیا با تذکر مشکل حل می‎شود؟ شما که احساس نگرانی داشتید باید موضوع را به جد پیگیری می‎کردید. جالب اینکه یک بساط را سریع جمع می‎کنید اما در این مورد به کسبه تذکر داده‎اید!
 
عضو شورای مرکزی فراکسیون امید افزود: مالک اصلی، بنیاد مستضعفین است و باید به او می‎گفتند، رئیس بنیاد گفت دو ساله این ساختمان را می‎سازد اما بنیاد و شهرداری در این موضوع مقصر هستند. آتش‎نشان باید از کف زمین با آب 17 طبقه آتش را خاموش کند؟ هلیکوپتر آبپاش نداریم و استفاده نشد و البته دولت هم در این رابطه کوتاهی کرده است.
 
کواکبیان افزود: دولت برای تهران باید برنامه ساماندهی داشته باشد. قانون داریم که پادگان‎ها باید از تهران خارج و به بیرون از شهر انتقال داده شوند اما چرا تا به حال انجام نشده است؟ اگر فردا زلزله‎ای رخ دهد با یک بحران بزرگ مواجه خواهیم شد، دولت باید شورای ساماندهی را که در این سه سال ایجاد نکرده، پیگیری کند.
 
عضو شورای مرکزی فراکسیون امید با اشاره به پدیده شاندیز گفت: این شرکت حدود 136 هزار سهامدار دارد و یک میلیون و 100 هزار مترمربع تنها ساخت و ساز خود پدیده است و 900 هزار مترمربع نیز در کیش دارد که شهرداری پایان کار آن را صادر کرده است؛ در حال حاضر توافقی انجام شده که برای هر سهم قیمتی تعیین شود و زمینه فروش آن فراهم آید ما نیز پیگیر  وصول نتیجه آن هستیم.

کواکبیان در بخش دیگری از سخنانش مجددا به خلأ وجود آیت‎الله هاشمی در مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد و افزود: در رابطه با جایگزینی ایشان باید مقام معظم رهبری تصمیم‎گیری کنند. آیت‎الله موحدی کرمانی به صورت موقتی جانشین شده‎اند اما مقام معظم رهبری باید در این رابطه تصمیم بگیرند. معتقدم فقیه و مومن داریم اما به این زودی‎ها کسی نمی‎تواند جای ایشان را بگیرد چرا که ایشان بالانسر جریان‎های سیاسی کشور بودند و در جلسات خصوصی همواره افراد را نصیحت می‎کردند، فکر نمی‎کنم کسی بتواند جایگزین همه ابعاد وجودی آن مرحوم شود اما باید کسی در مجمع باشد که بین جریانات سیاسی توازن ایجاد کند.
 
وی در پاسخ به این سوال که آیا وضعیت زندگی مردم در عمر این دولت تغییرکرده است؟ گفت: باید پذیرفت دچار مشکلات عدیده‎ای هستیم و نمی‎خواهم بگویم که دولت عملکرد مطلوب را در این موضوع داشته و خود انتقاداتی به آن دارم اما در بحث‎های اقتصادی نمی‎توان به راحتی مشکل را حل کرد و نباید توقع سطح بالایی را داشت؛ قبول دارم برای تغییر وضعیت می‎توان کار بیشتری را کرد اما عملکرد دولت در شاخص‎های کلان مطلوب بوده و توانسته آنها را ثابت نگه دارد.
 
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هم اکنون در مورد وضعیت نرخ رشد و تورم، شاخص مثبتی داریم و حتی در بحث اشتغال که دولت کار زیادی نکرده توانسته روند بیکاری را تاحدودی متوقف کند. انتظار نداریم به یکباره قیمت‎ها تغییر کنند و البته در قبل اینطور بود اما توقع مردم و سطح رضایتمندی آنان می‎طلبد بهتر و تندتر عمل کنیم.
 
کواکبیان با اشاره به انتصاب دکتر ولایتی در دانشگاه آزاد اظهار کرد: ایشان از قبل هم عضو هیأت امنا بودند، آیین‎نامه‎ای ایجاد شده بود که هیأت موسسین از بین خود یک نفر را انتخاب کنند اما بعضی افراد شبهه می‎کردند و مقام معظم رهبری اینگونه تشخیص دادند که خود یک نفر را انتخاب کنند. دکتر ولایتی خیلی هم گزینه نامناسبی نیست و تا اینجا نگرانی هم وجود ندارد اما بعد از آن را نمی‎‎دانم.
 
وی در رابطه با موضوع حصر یادآور شد: سه سال پیش در تلویزیون از مقام معظم رهبری خواهش کردم که مساله حصر را رفع کنند و گفتم تا کی می‎خواهیم این موضوع را کش بدهیم، احمدی‎نژاد مصوبه‎ای به شورای امنیت ملی فرستاد و موضوع حصر را به وجود آورد، معتقدم برای رفع حصر روحانی نیز می‎تواند این موضوع را به شورای امنیت ببرد و در آخر آن را به مقام معظم رهبری ارائه دهد. در مجلس تنها می‎توانیم منویات خود را بگوییم اما اگر بخواهد اتفاقی بیفتد باید در سطح شورا و رهبری باشد.
 
عضو شورای مرکزی فراکسیون امید، گفت: حداقل دو بار در همین مجلس تذکر دادم که چرا پرونده مفتوح احمدی‎نژاد در قوه قضائیه بررسی نمی‎شود و ما تنها می‎توانیم تذکر بدهیم و در تصمیم‎گیری نقشی نداریم. بی‌‎‎انضباط‎ترین دولت، دولت احمدی‌‎‎نژاد بود و پول‎ها را جابجا کرده است. قوه قضائیه باید این موضوع را بررسی کند، امیدواریم که این دستگاه به آن رسیدگی کند.
 
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس در رابطه با عملکرد دولت تدبیر و امید بیان کرد: این دولت در مسیر مردم‎سالاری حرکت می‎کند اما حرکت آن خیلی خیلی آرام است. ما از روحانی حمایت می‎کنیم اما این به معنای دادن چک سفید امضا نیست و بین اصلاح طلب‎ها حدود 20 کاندیدای ریاست جمهوری وجود دارد. موضوعاتی هست که باید مورد توجه قرار گیرد اما رویکرد اصلی ما حمایت از روحانی است.
 
کواکبیان در رابطه با تحولات اخیر آمریکا اظهار کرد: این کشور دچار یک نوع احمدی‎نژاد شده‎اند و معلوم نیست که می‎خواهد چکار کند، در رابطه با این فرد نگرانی زیادی نداریم اما آدم جنجالی غیرقابل پیش‎بینی و خطرناکی است. در این کشور پنتاگون، سیا و سازمان‎های دیگری وجود دارد که این فرد نمی‎تواند هر کاری را که بخواهد علیه برجام انجام دهد و هرگونه اقدام ضد برجام باعث می‎شود که خود آنها ضرر ببینند چراکه متخصصین ایرانی زیادی در سطح بالا به آمریکایی‎ها کمک می‎کنند و ما نمی‎توانیم بگوییم که از این موضوع متضرر می‎شویم اما باید در سطح بین‎المللی اقداماتی را در این رابطه داشته باشیم.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر اتحادیه اروپا نیز با دولت آمریکا همراهی نمی‎کند. این فرد غیرقابل پیش‎بینی و تازه‎کار است و باید به صورت کامل او را زیرنظر داشت.
 
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در رابطه با ممنوع‎التصویری رئیس دولت اصلاحات گفت: این موضوع را دستگاه قضا باب کرده و مجلس و شورای امنیت ملی هیچگونه مصوبه‎ای در رابطه با آن نداشته است و می‎گویم این کار غیرقانونی بوده و درست نیست.
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: