1222بازدید
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر تعرفه گذاری خدمات اورژانس بدون دریافت هزینه از جیب مردم، گفت: عملکرد اورژانس با تعرفه گذاری در شرایط بهتری قرار می‌گیرد.
کد خبر: ۶۶۴۱۷۱
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۹ 06 February 2017
محمدنعیم امینی فرد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص ضرورت تعرفه گذاری برای خدمات اورژانس، گفت: تعرفه‌گذاری به شرط عدم دریافت هزینه از جیب بیماران برای خدمات اورژانس باید انجام شود، با توجه به اینکه بیشتر از 90 درصد مردم تحت پوشش بیمه قرار دارند بنابراین  بیمه ها باید هزینه های ارایه خدمات اورژانس به مردم را در صورت تعرفه گذاری پرداخت کنند.

نماینده مردم ایرانشهر درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تعرفه گذاری برای خدمات اورژانس درحد یک پیشنهاد است، افزود: بحث های بسیاری تاکنون میان مسئولان و کارشناسان برای تعرفه گذاری خدمات اورژانس بدون دریافت هزینه از جیب مردم انجام شده است اما تاکنون قانونی در این خصوص مصوب نشده و بیشتر موضوع در حد یک طرح و پیشنهاد است.

وی با بیان اینکه درتمام کشورهای پیشرفته دنیا تعرفه گذاری برای خدمات اورژانس صورت گرفته است، تصریح کرد: درجامعه ما به دلیل اینکه بیش از 90 درصد مردم تحت پوشش بیمه قرار دارند، بیمه می تواند هزینه های تحمیل شده به بخش اورژانس را پرداخت کند؛ زیرا خدمات اورژانس بسیار گران بوده بنابراین بهتر است در صورت تعرفه گذاری همه پرداختی ها در حوزه اورژانس از طریق سیستم بیمه صورت گیرد، بنابراین درجهت کمک به ارایه خدمات بهتر توسط اورژانس باید تعرفه گذاری صورت گیرد.

امینی فرد گفت: بیمه ها باید هزینه های ارایه خدمات اورژانس به مردم را پرداخت کنند البته این موضوع برای دولت و بیمه ها بارمالی دارد اما این بارمالی باید تامین شود زیرا در حال حاضر درتمام دنیا برای خدمات اورژانس تعرفه گذاری صورت گرفته است.

این نماینده مردم درمجلس دهم با تاکید براینکه تعرفه گذاری برای خدمات اورژانس درمدت زمان کوتاه شدنی نیست، افزود: راه دیگری جز تعرفه گذاری برای کارآمدتر کردن وپویایی اورژانس وجود ندارد، متاسفانه درحال  حاضر مشکلاتی در اورژانس وجود دارد که با تعرفه‌گذاری مهم ترین موضوع یعنی توان مالی اورژانس ارتقاء پیدا می‌کند یعنی خدمات بهینه تر برای بیماران ایجاد می شود.

سخنگوی کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با بیان اینکه در مقیاس های بین المللی شرایط اورژانس کشور پیشرفته نیست، تصریح کرد: اورژانس تنها به انتقال بیمار و انجام اقدامات اولیه می پردازد.
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: