1193بازدید
رئیس سازمان پدافند غیر عامل با بیان اینکه ما درخصوص رئیس جمهوری جدید آمریکا با عجله قضاوت نمی کنیم، تاکید کرد: قدرت دفاعی آمریکا در چند سال اخیر کم و زیاد نشده و ما در مقابل همین قدرت در کشور بازدارندگی ایجاد کرده‌ایم.
کد خبر: ۶۶۳۸۹۵
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۶ 05 February 2017
به گزارش ایسنا، سردار غلامرضا جلالی در حاشیه اولین همایش ملی نظام توسعه و جریان نفوذ در جمع خبرنگاران در خصوص ضروت قدرت دفاعی کشور گفت: هر کشوری برای دفاع از آرامش صلح و پایداری و دفاع از ارزش‌های قانون اساسی خود باید قدرت دفاعی خود را تقویت کند، به شکلی که انعکاس آن در ذهن رقبا و دشمنان تولید بازدارندگی کند.
وی ادامه داد: این بازدارندگی سلب میل تهاجم دشمن به کشور است که باید شکل بگیرد، چون بازدارندگی مفهومی ذهنی است معمولا باید در ذهن دشمن شکل بگیرد. بنابراین ما ابتدا باید قدرت دفاعی خود را سازماندهی کرده و بعد قدرتمان را ارائه داده و به رقبا تفهیم کنیم تا آنها دچار اشتباه نشوند.
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور خاطر نشان کرد: بعد از تفهیم قدرت خود باید تغییر در رفتار آنها را انتظار داشته باشیم. که آن تغییر بازدارندگی برای کشور را در پی دارد وخوشبختانه نظام جمهوری اسلامی در ابعاد مختلف متکی به صنایع داخلی براساس استراتژی های بومی، دفاعی توانسته آنچه برای ایجاد بازدارنگی دفاعی نیاز دارد را خود تولید کند و الحمدالله نیروهای مسلح کشور توانسته‌اند به بنیه دفاعی مجهز شده و شاهدیم که نتیجه این تجهیز آرامش و امنیت در میان کشورهای ناامن منطقه است.
جلالی ادامه داد: پیش بینی و برآورد کما این است که ما اگر در برابر تهدید قرار بگیریم قدرت کامل مقابله با آن را داریم و همین اندازه که مادر طول بعد از دفاع مقدس برای کشور بازدارندگی ایجاد کنیم و درگیر جنگ نشویم نشان دهنده این است که قدرت دفاعی ما کفایت لازم را دارد.
وی همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص دلیل بررسی طرحی در کنگره آمریکا مبنی بر اینکه رئیس جمهور آمریکا برای مقابله با نیروهای مسلح کشور ما می‌تواند از همه تجهیزات خود استفاده کند، گفت: ما درخصوص رئیس جمهور جدید آمریکا با عجله قضاوت نمی‌کنیم؛ سعی می‌کنیم ایشان اقدامات خود را انجام دهد و استراتژی مشخصی پیدا کند اما قدرت نظامی آمریکا اضافه و کم نشده و ما در مقابل همین قدرت توانسته‌ایم در کشور بازدارندگی ایجاد کنیم و همین مسیر را ادامه می‌دهیم. ان‌شاءالله آنها نیز به یک عقل منطقی و تعادل برسند.
منبع: ایسنا
برچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: