براساس اعلام آموزش و پرورش، مدارس برخی نقاط کشور فردا (شنبه) به‌علت برودت هوا و بارش برف تعطیل است.
کد خبر: ۶۶۳۲۷۳
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۸ 03 February 2017
براساس اعلام آموزش و پرورش، مدارس برخی نقاط کشور فردا (شنبه) به‌علت برودت هوا و بارش برف تعطیل است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم گروه استان‌ها، براساس اعلام روابط‌عمومی آموزش و پرورش نقاط مختلف کشور، فردا شنبه 16 بهمن‌ماه مدارس برخی نقاط به‌دلیل برودت هوا و بارش برف تعطیل اعلام شد.

*‌ تعطیلی مدارس نواحی هفتگانه مشهد و برخی نقاط خراسان‌رضوی

به‌علت بارش شدید برف، برودت هوا، لغزندگی سطح معابر در مناطق و شهرستان‌های فریمان، تربت‌حیدریه، طرقبه و شاندیز، زاوه، جلگه رخ، کدکن، احمدآباد، کوهسرخ، رضویه و بردسکن (فقط بخش کوهپایه) در تمامی مقاطع تحصیلی تعطیل است.

در  نواحی هفتگانه مشهد و منطقه تبادکان و شهرستان تربت‌جام فقط بخش نصرآباد(بالاجام)، منطقه ششتمد(فقط دهستان‌های تکاب و ربع شامات) در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و در شهرستان‌های چناران، گلبهار، گناباد(فقط بخش کاخک)، منطقه رشتخوار(فقط دهستان آستانه) و بردسکن(بخش مرکزی) در مقطع ابتدایی مدارس نوبت صبح تعطیل است.

در منطقه زبرخان مقطع ابتدایی با یک ساعت تاخیر و در مناطق رشتخوار و گلبهار مقاطع متوسطه اول و دوم با یک ساعت تاخیر مدارس آغاز بکار خواهند کرد. تمامی مدارس استثنایی در‌ مناطق فوق تعطیل خواهند بود.

* تمامی مدارس مازندران در روز شنبه تعطیل شد

محمودرضا علیزاده سخنگوی آموزش و پرورش مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: بر حسب دستور معاون عمرانی استاندار مازندران به دلیل افت فشار گاز، برودت سرما و یخبندان تمام مدارس مازندران روز شنبه تعطیل اعلام شده است.

وی افزود: این تعطیلی شامل حال تمامی مدارس پیش‌دبستانی، ابتدایی، متوسطه اول و دوم، پیش دانشگاهی در دو شیفت صبح و عصر خواهد بود.

سخنگوی آموزش و پرورش مازندران گفت: در صورت تداوم سرما و افت فشار گاز اطلاعیه‌های بعدی برای تعطیلی مدارس در روزهای آینده هفته آتی متعاقباً اعلام می‌شود.

*مدارس همه مقاطع تحصیلی برخی شهرستان‌های استان خراسان جنوبی فردا تعطیل است

عباس لامعی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: بارش برف از امروز در استان خراسان‌جنوبی آغاز شده و هنوز ادامه دارد، طبق پیش بینی هواشناسی فردا، هوای سرد برای استان پیش بینی شده است.

وی افزود: طبق آخرین گزارش که از سوی مدیران آموزش وپرورش شهرستان‌های خراسان جنوبی از وضعیت بارش برف گزارش شده است، اداره کل آموزش وپرورش خراسان جنوبی تعطیلی مدارس استان را تا این لحظه اعلام کرد.

مدیرکل آموزش وپرروش خراسان جنوبی گفت: مدارس هر سه مقطع ابتدایی دوره اول ابتدایی، دوره دوم و متوسطه بیرجند در شیفت صبح تعطیل است. مدارس ابتدایی دوره اول، ابتدایی دوره دوم و متوسطه در شهرستان سربیشه و خوسف و مدارس هر سه مقطع درمیان فردا تعطیل است.

*تعطیلی همه مدارس گیلان در روز شنبه به دلیل یخبندان

مهدی حاجتی مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از تعطیلی همه مدارس استان در روز شنبه 16 بهمن به دلیل یخبندان خبر داد و اظهار داشت: به دلیل بارش شدید برف روز گذشته و به دنبال آن یخبندان و لغزندگی معابر و صرفه جویی در مصرف گاز واحدهای آموزشی همه مقاطع تحصیلی فردا شنبه در شیفت صبح و عصر تعطیل اعلام شده است.

* تعطیلی همه مدارس استان گلستان در روز شنبه

به‌علت تداوم سرما و مدیریت بهینه مصرف گاز و جلوگیری از افت فشار گاز همه مدارس استان گلستان فردا شنبه 16 بهمن 95 تعطیل است.

* تعطیلی مدارس تمام مقاطع تحصیلی مناطق سیلوانا و صومای برادوست آذربایجان‌غربی

با توجه به سرمای شدید، یخبندان و کولاک  و عدم بازگشایی برخی مسیر‌های روستایی مناطق سیلوانا و صومای برادوست (حومه شهرستان ارومیه) تمامی مقاطع تحصیلی در این دو منطقه فردا شنبه 16 بهمن تعطیل و مدارس مناطق انزل و نازلو در نوبت صبح با یک ساعت تاخیر شروع به‌کار می‌کنند.

* تعطیلی مدارس برخی نقاط استان یزد به‌دلیل برودت هوا‌ و یخ‌زدگی معابر

باتوجه به بارش‌های اخیر، برودت هوا‌، یخ‌زدگی معابر و به‌منظور حفظ سلامت و ایمنی دانش‌آموزان مدارس برخی از مناطق استان یزد شنبه 16 بهمن ماه تعطیل اعلام می‌شود.

در شهرستان تفت مدارس ابتدایی نیر‌، گاریزات و دهشیر به انضمام تمامی مدارس شهر تفت و روستاهای علی‌آباد، نصرآباد‌، سانیج‌، ده‌بالا و طزرجان تعطیل است. در شهرستان اشکذر تمامی مدارس ابتدایی بخش خضرآباد تعطیل است.

همچنین در شهرستان بافق مدارس ابتدایی سبزدشت و در شهرستان بهاباد تمام مدارس ابتدایی و در بخش آسفیج همه مدارس تعطیل است.

* مدارس شهرستان زابل فردا تعطیل شد

به‌علت بارش باران و برودت هوا و یخ‌زدگی و لغزندگی سطح معابر و مدارس مقطع ابتدایی شهرستان زابل فردا شنبه در نوبت صبح تعطیل است.

* مدارس برخی نقاط استان کرمان فردا تعطیل اعلام شد

 تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان رابر، بخش لاله‌زار از توابع شهرستان بردسیر، شهر مس سرچشمه، راویز از توابع کشکوئیه و منطقه دهبکری از توابع شهرستان بم شنبه تعطیل است.

مدارس ابتدایی شهرستان راین، مدارس دوره ابتدایی و متوسطه دور اول شهرستان بافت نیز فردا تعطیل اعلام شد.

همچنین مدارس متوسطه دور دوم شهرستان بافت فردا با یک ساعت تاخیر فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

*مدارس همه مقاطع کالپوش استان سمنان فردا تعطیل است

حسین گلهاشم رئیس اداره روابط‌عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان سمنان در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: براساس تصمیم اداره آموزش و پرورش شهرستان میامی، مدارس منطقه کالپوش در همه مقاطع تحصیلی فردا شنبه (16 بهمن) تعطیل است.

وی برودت هوا و یخبندان معابر را علت تعطیلی مدارس منطقه کالپوش از توابع شهرستان میامی اعلام و تصریح کرد: پیش از این نیز در چند نوبت به علت سرمای هوا و لغزندگی و یخبندان معابر، مدارس کالپوش تعطیل شده بود.

رئیس اداره روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش و پرورش استان سمنان در پاسخ به پرسشی مبنی بر وضعیت فعالیت مدارس در دیگر شهرستان‌ها و مناطق استان سمنان بیان کرد: هنوز تصمیمی درباره تعطیلی یا تغییر در برنامه فعالیت دیگر مدارس استان سمنان اتخاذ نشده است و به محض اتخاذ تصمیم جدید، از طریق رسانه‌ها به اطلاع مردم و دانش آموزان خواهد رسید.

* مدارس دهدز شهرستان ایذه تعطیل شد

فرماندار شهرستان ایذه گفت: به‌دلیل برف، یخبندان و یخزدگی لوله‌ها و به‌منظور جلوگیری و پیشگیری از آسیب‌دیدگی دانش‌آموزان تمامی مدارس نوبت صبح دهدز تعطیل اعلام می‌شود.

* مدارس سپیدان استان فارس فردا با تاخیر آغاز به‌کار می‌کنند

به علت بارش برف، برودت هوا, لغزندگی و یخ‎زدگی معابر عمومی مدارس تمامی دوره‎های تحصیلی شهرستان سپیدان شامل شهر اردکان و بخش‎های مرکزی و همایجان فردا شنبه 16 بهمن ماه 95 در نوبت صبح با یک ساعت و نیم تاخیر و راس ساعت 9 صبح آغاز می‎شود.

*مدارس کرمانشاه ساعت 9:30 صبح آغاز به‌کار می‌کنند

آموزش و پرورش استان کرمانشاه به‌دلیل برودت هوا و یخبندان، شروع به‌کار تمامی مدارس این استان را در تمامی دوره‌های تحصیلی در روز شنبه از ساعت نه و سی دقیقه صبح اعلام کرد.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
خدا انصافتون بده.
اردبیل شهر ایران نیست؟ خبر ناقصها
اینجا 23 درجه زیر صفره
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: