معاون وزیر تعاون می‌گوید در برنامه ششم توسعه برای ۸۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی فرصتهای شغلی جدید پیش‌بینی شده است.
کد خبر: ۶۶۲۳۸۷
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰ 01 February 2017
معاون وزیر تعاون می‌گوید در برنامه ششم توسعه برای ۸۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی فرصتهای شغلی جدید پیش‌بینی شده است.

سیدحمید کلانتری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: آمار فارغ التحصیلان و دانشجویان آماده ورود به بازار کار که هر لحظه به تعداد آنها اضافه می‌شود، بیانگر ضرورت برنامه‌ریزی اساسی برای ساماندهی کارجویان و ایجاد هماهنگی میان نظام آموزش عالی و نظام تقاضا در بازار کار است.

وی گفت: در حال حاضر اشتغال مهمترین دغدغه دولت است و باید از قابلیتها و ظرفیتهای موجود در بخش‌های مولد خدماتی، گردشگری و IT استفاده کنیم و فرصتهای شغلی جدیدی پیش روی کارجویان و فارغ التحصیلان قرار بدهیم.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه حمایت از کارآفرینان را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: یکی از اولویتهای مهم دولت حمایت از کارآفرینان و بخش‌های خصوصی و تعاونی است و تلاش کرده تا موانع موجود در مسیر کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای جوانان جویای کار را از میان بردارد.

وی افزود: باید فضایی ایجاد شود که کارآفرینان و نخبگان جرات ورود به عرصه‌های کارآفرینی را داشته باشند و ایده‌های خلاقانه خود را به محصول تبدیل کنند.

کلانتری با بیان اینکه وزارت تعاون برای تحقق سیاستهای اشتغال به تعاونی‌ها اتکا کرده است، گفت: بهترین ساز و کار مشارکت مردمی در تعاونی‌ها است و بخش تعاون قادر است با بهره‌گیری از توانمندی‌ها و ظرفیتهای درونی خود به رونق تولید و اشتغال و تحرک بازار کار کمک کند.

به گفته معاون وزیر تعاون، مدیریت تعاونی‌ها باید از قالب سنتی خارج شود و متناسب با فناوری‌های نوین پیش برود و قبل از ایجاد تشکل‌های تعاونی، فرهنگ کار و تعاون در کشور گسترش یابد تا فعالیت تعاونی‌ها به ثمر بنشیند.
برچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: