کد خبر: ۶۶۲۳۱۸
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۹ 01 February 2017
مرکز تولید ، بسته‌بندی و توزیع گسترده شوینده های تقلبی با سوء استفاده از عناوین شرکت های معتبر تجاری در مشهد لو رفت.
 
به گزارش خراسان، در پی گزارش تعدادی از زنان خانه دار به کلانتری شهید رجایی مشهد مبنی بر  این که با استفاده از برخی شوینده های یک شرکت معتبر تجاری دچار عوارض شدید پوستی شده اند، مراتب طی گزارش مستندی به قاضی سید جواد حسینی (معاون دادستان مشهد) اعلام شد. با توجه به اهمیت و حساسیت ماجرا و این که موضوع مذکور تهدید جدی علیه بهداشت عمومی بود، مقام قضایی با صدور دستورات ویژه ای، خواستار بررسی دقیق موضوع شد تا این که ماموران انتظامی با  استفاده از نظرات کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی مشهد به سرنخ هایی رسیدند که نشان می داد مواد شوینده مذکور به طور غیربهداشتی و زیرزمینی تهیه و برای آن ها از عناوین شرکت های تجاری معتبر استفاده شده است.
 
گزارش خراسان حاکی است: برای جلوگیری از فروش این گونه مواد شوینده تقلبی که احتمال داشت تعداد زیادی از زنان را دچار عوارض پوستی کند، رصدهای اطلاعاتی نیروهای انتظامی با راهنمایی های معاون دادستان مشهد و با هدایت سرگرد علی عبدی (رئیس کلانتری شهرک شهید رجایی) برای ریشه یابی و شناسایی مرکز تولید شوینده های تقلبی آغاز شد تا این که پی گیری یکی از سرنخ های موجود، ماموران تجسس را به سوی منزلی اجاره ای در انتهای زمین های کشاورزی منطقه عباس آباد کشاند.
 
ماموران انتظامی پس از بررسی های غیرمحسوس و جمع آوری اسناد و مدارک مستند، با صدور دستوری از سوی قاضی حسینی، وارد عمل شدند و صاحب کارگاه را به همراه یکی از کارگرانش درحالی دستگیر کردند که مشغول تولید و بسته بندی شوینده های تقلبی بودند.
 
وضعیت آشفته و کاملا غیربهداشتی این مکان موجب شد تا ماموران انتظامی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های گوناگون از ماسک و دستکش های بهداشتی استفاده کنند. بنابر گزارش خراسان، در این عملیات ، تعدادی لوازم و ابزار تولید و بسته بندی شوینده های تقلبی به همراه مقادیر زیادی مواد اولیه مانند جوهر نمک، وایتکس و... کشف و ضبط شد.
 
این درحالی بود که حدود 500 لیتر مواد شوینده تقلبی و 10 گالن مایع ظرف شویی در حال بسته بندی و توزیع در بازار بود. تحقیقات ماموران بیانگر آن بود که عاملان تولید شوینده های تقلبی از عناوین شرکت های معتبر برای فروش در حاشیه شهر استفاده می کردند و بیشتر کالاهای مذکور را به صورت بازاریابی دوره‌گردی و یا در جمعه بازارهای منطقه به فروش می‌رساندند.
 
همچنین با صدور دستوری از سوی سرپرست مجتمع قضایی ناحیه 4 مشهد، کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی نیز پس از بررسی های کارشناسی، مواد شوینده مکشوفه را غیراستاندارد، غیربهداشتی و غیر قابل مصرف تشخیص دادند.
 
این گزارش حاکی است: 2متهم 48 و 20 ساله که توسط نیروهای انتظامی دستگیر شده اند روز گذشته به همراه پرونده متشکله به مجتمع قضایی شهید بهشتی مشهد معرفی شدند تا تحقیقات بیشتری در این باره صورت گیرد.
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: