1139بازدید
حقیقی:
رئیس سازمان زنان حزب اعتدال و توسعه با بیان اینکه در ساختار سیاست گذاری‌ها زنان به عنوان مدیران، وزرا و مدیران کل انتخاب شوند ،گفت: نباید به این اتکا شود که زنان به عنوان مشاور دستگاه اجرایی و بدون قدرت تصمیم گیری در جایگاهی قرار گیرند.
کد خبر: ۶۶۲۰۹۱
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۹ 31 January 2017
به گزارش ایلنا، فریده حقیقی  با اشاره به فعالیت حزب اعتدال و توسعه برای انتخابات سال آتی گفت:حزب  اعتدال و توسعه مانند احزاب دیگر در انتخابات فعالیت خواهد داشت  و به طور قطع  نماینده و کاندیدای خود را در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا معرفی می‌کند.

 او با بیان اینکه آقای روحانی کاندیدای حزب اعتدال و توسعه برای انتخابات ریاست جمهوری است، افزود: در بحث انتخابات شورای شهر  هم  نقش فعالان حزبی چشمگیرتر خواهد بود چرا که  با توجه به شرایط پیش آمده  همه مسئولیت بیشتری پیدا کردیم که  برای ورود افراد  متخصص به شوراهای تلاش مضاعف داشته باشیم  و نظرمان این است که بیشتر افراد متخصص، خارج از جناح بندی سیاسی و صرفا متکی بر تخصص و ویژگی مدیریتی ،پاکدست و  دلسوز مردم  به این عرصه  ورود پیدا کنند  و سوابق اجرایی خدمت به مردم در رزومه آنها موجود باشد.

رئیس سازمان  زنان حزب اعتدال و توسعه در پاسخ به اینکه حزب مذکور برای حضور زنان در انتخابات چه برنامه‌ای دارد، گفت: سازمان زنان حزب، برنامه‌هایی در  بلند مدت و هم کوتاه مدت برای ورود به انتخابات دارد و امیدواریم بتوانیم  نیروهای خوب و زنان توانمندی را برای آینده بهتر تربیت کنیم  که  با توجه به شرایط‌هایی که پیش می‌آید، بتوانند از ظرفیت خود در عرصه‌های سیاسی و اجرایی بهره‌مند شوند. 

حقیقی با تاکید براینکه توسعه مشارکت زنان در انتخابات باید محقق شود، بیان کرد: زنان ۵۰ درصد جمعیت جامعه  را تشکیل می‌دهند، بنابراین  نمی‌توان این ۵۰ درصد جامعه را  نادیده گرفت و  برای اینکه به عرصه فعالیت اجتماعی راه پیدا کنند در درجه اول باید مدیران، مشارکت ها را بپذیرند.

او یادآور شد:  برای باز شدن  راه زنان جهت توسعه مشارکت که در راستای اهداف برنامه ششم توسعه هم قرار دارد باید همه احزاب کشور از هر طیف فکری این ظرفیت را برای ساختار شکلی خود ایجاد کنند و در ساختار سیاست گذاری‌ها زنان به عنوان مدیران و روسای کانونها، وزرا و مدیران کل انتخاب شوند و صرفا به این اتکا نشود که زنان به عنوان مشاور  دستگاه اجرایی بدون قدرت تصمیم گیری در جایگاهی قرار گیرند.

رئیس سازمان زنان حزب اعتدال و توسعه بیان کرد: زنان بنا به شایستگی هایی که دارند باید  هم راستا با مردان برای ساختن ایران مد نظر قرارگیرند و نگاه  جنسیتی در این مورد اعمال نشود  هرچند که این  نگاه زمینه در  فرهنگ و سنت مردان ما دارد که حتی در پست های بلند مرتبه مدیریتی هم با آن مواجهیم ، اما   تلاش زنان برای  حضور و گفت وگوی بیشتر  احزاب  با دستگاههای اجرایی می‌تواند این زمینه را باز کند  و ما احزاب باید پیشگام در این حوزه باشیم  و این ارتباط ‌ها را ایجاد کنیم .

حقیقی گفت:حزب اعتدال و توسعه در ۳۱ استان کشور دفاتر سازمان زنان را تشکیل داده است که روسا مشخص و   شوراهای سیاستگذاری و کانون ها را شکل گرفته‌اند و اکنون بحث  آموزش و توانمندی زنان و اشتغال و کارآفرینی مورد پیگیری قرار می‌گیرد.
منبع: ایلنا
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: