دولت کویت اعلام کرد که بودجه سال مالی ۲۰۱۷-۲۰۱۸ نیز برای سومین سال متوالی به دلیل کاهش بهای نفت با کسری بودجه زیادی مواجه خواهد بود.
کد خبر: ۶۶۲۰۴۶
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰ 31 January 2017
دولت کویت اعلام کرد که بودجه سال مالی ۲۰۱۷-۲۰۱۸ نیز برای سومین سال متوالی به دلیل کاهش بهای نفت با کسری بودجه زیادی مواجه خواهد بود.

به گزارش فارس، «انس الصالح» وزیر دارایی کویت با اعلام این مطلب در جمع خبرنگاران گفت که بودجه مالی سال آینده که از ابتدای آوریل آغاز می‌شود به 13.3 میلیارد دینار (43.6 میلیارد دلار) می‌رسد.

وی افزود که هزینه‌های پیش‌بینی شده نیز 19.9 میلیار دینار  معادل 65.2 میلیارد دلار برآورده شده است که به موجب آن کسری بودجه مبلغی بالغ بر 6.6 میلیارد دینار (21.6 میلیارد دلار) خواهد بود.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، وزیر دارایی کویت همچنین گفت که درآمدهای نفتی پیش‌بینی شده برای سال مالی آینده 38.8 میلیارد دلار تخمین زده شد که در مقایسه با درآمدهای نفتی در سال مالی جاری 36 درصد افزایش داشته است.

وی اشاره کرد که این ارقام بر اساس قیمت تقریبی هر بشکه نفت به مبلغ 45 دلار تعیین شده است.

وزیر دارایی کویت همچنین گفت که با وجود پایین آمدن بهای نفت در سه سال گذشته اما درآمدهای نفتی همچنان 88 درصد بودجه کویت را تأمین می‌کند.

به رغم تمامی تحولات اخیر ؛ نقطه قوت کویت در زمینه اقتصادی که همچنان موجب حفظ ارزش واحد پول ملی این کشور شده، ذخایر بسیار گسترده مالی این کشور می باشد که بالغ بر 711 میلیارد دلار است و سازمان امور سرمایه گذاری کویت در قالب سرمایه گذاری های کلان در کشورهای اروپایی و آسیایی و همچنین امریکا ثقل اقتصادی این کشور را حفظ کرده است.

 
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار