مروری بر روزنامه های دوشنبه یازدهم بهمن ماه؛
روزنامه های امروز واکنش جهانی به تصمیم نژادپرستانه ترامپ را در کانون توجه قرار داده و در همین زمینه پیشنهاد داده اند که دولت ورود امریکایی ها به ایران را ممنوع کند. موضوع تشییع جنازه شهدای آتش نشان و همچنین برخی موضوعات سیاسی داخلی، از دیگر موضوعات مهم امروز بوده است.
کد خبر: ۶۶۱۶۰۶
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰ 30 January 2017

روزنامه های امروز واکنش جهانی به تصمیم نژادپرستانه ترامپ را در کانون توجه قرار داده و در همین زمینه پیشنهاد داده اند که دولت ورود امریکایی ها به ایران را ممنوع کند. موضوع تشییع جنازه شهدای آتش نشان و همچنین برخی موضوعات سیاسی داخلی، از دیگر موضوعات مهم امروز بوده است.

به گزارش «تابناک»، روزنامه های امروز واکنش جهانی به اقدام ترامپ را در کانون توجه قرار داده اند.

 

روزنامه کیهان در گزارش اول خود با عنوان «ورود اتباع آمریکا به ایران را ممنوع کنید» پیشنهاد داده دولت و مجلس با مقابله به مثل جلو سفر آمریکاییان را به تهران بگیرند.

در همین زمینه، حسین شریعتمداری در یادداشتی با عنوان «هر طفل نی‌سوار کند تازیانه‌اش!» مدعی شده است که این قانون متعلق به دوران اوباما بوده است. فرمان اجرایی اخیر ترامپ برای ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور به آمریکا را که ایران نیز نه فقط یکی از آنها بلکه به گونه‌ای که اشاره خواهیم کرد اصلی‌ترین آنهاست، نشانه تندروی ترامپ و تفاوت او با اوباما می‌دانند و حال آن که؛

الف: سند مورد اشاره در دوران اوباما تهیه و تدوین شده بود ولی عمر دولت او فرصت اجرایی کردن آن را نداده بود و ترامپ بدون این که کمترین تغییری در آن بدهد- تأکید می‌شود بدون کمترین تغییری- فرمان اجرای آن را صادر کرده است. متن فرمان اجرایی ترامپ قابل دسترسی است. در جای‌جای این متن به مفاد سند قبلی که از سوی دولت اوباما تهیه گردیده بود، استناد شده است. از جمله آمده است که فرمان ترامپ برگرفته از بخش 212 و بخش 301 قانون اقدامات تابعیتی و مهاجرتی مصوب دولت اوباما و کنگره آمریکاست. دیروز «شان اسپایسر»، سخنگوی کاخ سفید در مصاحبه با شبکه تلویزیونی A.B.C گفت؛ «فرمان اجرایی ترامپ برای ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور به آمریکا براساس فهرستی است که دولت اوباما تهیه کرده بود» به تعبیر «فرمان اجرایی» توجه کنید. ترامپ دستور اجرای سندی را صادر کرده است که پیش از آن در دولت اوباما تهیه شده بود. دوستانی که شخصیت سیاسی ترامپ را بیرون از هویت آمریکا ارزیابی می‌کنند باید به این پرسش پاسخ بدهند که مگر اوباما و دولت او در کینه‌توزی و دشمنی با ایران اسلامی و جنگ‌افروزی و قتل‌عام مردم بی‌‌پناه و بی‌گناه منطقه و راه‌اندازی تروریست‌های تکفیری که آشکارا ایران را هدف اصلی خود معرفی می‌کردند، با آنچه ترامپ ادعا می‌کند که در پی آن است کمترین تفاوتی داشته‌اند؟! مگر دولت اوباما، سند ذلت‌آفرین برجام را به کشورمان تحمیل نکرده است؟ مگر در مقابل امتیازات نقد فراوانی که گرفته است فقط یک مشت وعده نسیه تحویل نداده است که این وعده‌های نسیه را نیز یکی پس از دیگری نقض می‌کند؟ و ده‌ها و صدها اقدام خصمانه دیگر که فهرست آن هم مثنوی هفتاد من کاغذ خواهد بود. آیا این واقعیت‌های تلخ قابل انکار است؟! اشاره به این نکته نیز ضروری است که در تصمیم مشترک ترامپ و اوباما برای ممنوعیت ورود اتباع 7 کشور اسلامی به آمریکا، هدف اصلی ایران بوده است. در میان این 7 کشور، یعنی ایران، عراق، سوریه، یمن، لیبی، سودان و سومالی، به وضوح می‌توان دید که کشورهای سودان و سومالی و تا اندازه‌ای لیبی، فقط برای رد گم کردن در این فهرست آمده‌اند و ایران و عراق و سوریه و یمن از آن جهت که زنجیره مقاومت در منطقه را تشکیل می‌دهند در لیست جای گرفته‌اند و در این میان، ایران اسلامی به عنوان پرچمدار اصلی مقاومت مورد نظر بوده و هست.

 

محمد اسماعيلي نیز در یادداشتی در روزنامه جوان با عنوان « اقدام «متقابل» و «تنبيهي» در مواجهه با ترامپ » نوشت: « اقدام ترامپ مبني بر لغو صدور رواديد براي اتباع كشورهاي«مضر براي منافع ايالات متحده» و از جمله ايران به مدت90روز و گنجاندن كشورمان در فهرست «دولت‌هاي حامي تروريسم» و «تهديدي فوق‌العاده» با واكنش برخي از مقامات ارشد كشورمان مواجه شده است.

علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي اين اقدام را نشان‌دهنده سخافت در بينش دولتمردان امريكايي مي‌داند و از موضع يكي از هنرمندان كشور تقدير مي‌كند. رئيس‌جمهور محترم كشورمان نيز در حساب توئيتري خود اظهار مي‌كند: «دنياي امروز، دنياي همسايگي فرهنگ‌ها و تمدن هاست، نه ايجاد فاصله و ديواركشي بين ملت‌ها. ديوار برلين كه سالياني پيش فروريخت را فراموش نكنيم» و محمدجواد ظريف نيز در اقدامي مشابه با رئيس‌جمهور كشورمان توئيت مي‌كند: «ما ضمن احترام به امريكايي‌ها و جدا كردن حساب آنها از سياست‌هاي خصمانه دولت اين كشور، اقدامات متقابل را براي حمايت از شهروندانمان به عمل مي‌آوريم.»

 

تصمیم اصغر فرهادی برای نرفتن به امریکا

 

روزنامه اعتماد در گزارشی با عنوان « استثنا نيستم، به امريكا نمي‌آيم » با اشاره به یادداشت اعتراضي اصغر فرهادي نوشت: «متاسفم كه از طريق اين نوشته اعلام مي‌كنم در مراسم اسكار امسال در كنار ديگر اهالي سينما شركت نخواهم كرد. » سرانجام اصغر فرهادي به هياهويي كه فرمان اجرايي دونالد ترامپ به پا كرده بود، واكنش نشان داد. روز جمعه دونالد ترامپ فرمان اجرايي‌ را امضا كرد كه بر اساس آن ورود مهاجران هفت كشور به خاك امريكا به مدت ١٢٠ روز به حالت تعليق درآمد. امضاي ترامپ زندگي دانشجويان و بسياري از افرادي كه به اين كشور رفت‌وآمد مي‌كنند را تحت تاثير قرار داد. اصغر فرهادي يكي از افرادي است كه حضورش با توجه به اين فرمان اجرايي در مراسم اهداي جوايز اسكار در هاله‌اي از ابهام قرار گرفته است. كار تا جايي پيش رفت كه آكادمي اسكار براي آرام كردن فضا پا پيش گذاشت و از غيبت اصغر فرهادي در اين مراسم ابراز نگراني كرد، اما اين واكنش نيز راه به جايي نبرد. روز گذشته بالاخره اصغر فرهادي با انتشار بيانيه‌اي در نيويورك‌تايمز موضع خود را درباره حضورش در مراسم اسكار امسال اعلام كرد. فرهادي در حال برنامه‌ريزي براي حضور در بزرگ‌ترين مراسم اهداي جوايز سال بوده است ولي «اما و اگرهاي» فرمان اجرايي ترامپ براي او به هيچ‌وجه قابل قبول نيست و مي‌نويسد كه حتي اگر استثنايي براي سفر او در نظر گرفته شود باز هم در اين مراسم شركت نمي‌كند.»

 کاریکاتور از روزنامه قانون
ادعای جدید شریعتمداری در مورد ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور به آمریکا 
برجام

وزیر خارجه فرانسه نیز پیش از سفر به ایران در یادداشتی در روزنامه ایران با عنوان «برجام میوه داده است» نوشت: « می‌خواهم در آغاز نخستین سفر رسمی‌ام به ایران، به دلالت تاریخی توافق 14 ژوئیه 2015 [برجام] و دورنماهای نویدبخش آن بپردازم. فرانسه به تحقق توافق کمک بسیار کرد زیرا همیشه بر این اعتقاد بوده که مسأله برنامه هسته‌ای ایران باید با ذهنیت گفت‌وگو و از طریق مذاکره حل شود. هنگام امضای توافق، پرزیدنت فرانسوا اولاند گفت: «برعهده ایران است که مجموعه تدابیر اتخاذ شده را طبق تقویم مقرر به اجرا درآورد. فرانسه و شرکایش با حسن‌نیت و قاطعیت پیگیر رعایت توافق خواهند بود... اینک ضروری است که ایران بتواند با کنشگری، مسئول ثبات در همسایگی خود باشد.» از دیدگاه ما، توافق باید گشایش فصلی جدید در روابط میان ایران و جامعه جهانی باشد. توافق، فرصتی است تا روابطمان را در همه عرصه‌ها عادی‌سازی کنیم: سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، علمی و انسانی. معنای سفر 28 ژانویه 2016 پرزیدنت روحانی به پاریس نیز چنین بود.

توافق از هم‌اکنون میوه داده است. همچنان‌که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گزارش داده، ایران در مسیر احترام به تعهدات خود است. اروپا و ایالات متحده نیز تحریم‌های اقتصادی و مالی ناشی از عدم رعایت تعهدات ایران را لغو کرده‌اند. پیامدهای مثبت فوری بوده، اقتصاد ایران راه رشد مستمر را از سر گرفته است. در مدت 12 ماه، صادرات نفت دو برابر شده و به میزان پیش از تحریم‌ها بازگشته است. شرکت‌های بزرگ فرانسوی توافق‌های تجاری و سرمایه‌گذاری با ایران منعقد کرده‌اند که هم در ایران و هم در فرانسه اشتغالزاست. خودروسازان فرانسوی و شرکای ایرانی‌شان هزاران خودرو می‌سازند و نخستین هواپیما از 100هواپیمای ایرباس در ماه ژانویه تحویل ایران شده است. جهش جدید روابط ایران و فرانسه باید شامل مبادلات انسانی اعم از تجار، دانشجویان و جهانگردان نیز بشود. فرانسه حاضر نیست در برابر چالش‌هایی که جهان با آن روبه‌روست در خود فرو رود یا دیگران را طرد کند. انتخاب فرانسه، همکاری بین‌المللی و چندجانبه‌گرایی است. تروریسم ملیت ندارد. گذشته از این، با توجه به جایگاه ایران و نقش و مسئولیت ایران، این سفر فرصتی برای طرح وضعیت اسفبار خاورمیانه و نیاز عاجل منطقه به صلح و امنیت است. هیچ ‌یک از درگیری‌های جاری راه‌حل نظامی ندارد، نه در سوریه و نه در عراق یا یمن و فقط اقدام برای آشتی ملی که ضمناً به حاکمیت و تمامیت هر کشور احترام بگذارد می‌تواند صلح را با رعایت تنوع و حقوق و خواست‌های همه شهروندان برگرداند.

باید کوشش قاطع برای ریشه‌کن‌ کردن داعش و القاعده را نیز بر این رویکرد افزود. فرانسه در ائتلاف برای آزادسازی موصل و رقه شرکت دارد و همه باید در برابر دشمن مشترک متحد باشیم و با تروریسم بجنگیم. فرانسه یقین دارد که با هم‌پیوند شدن دوباره ایران با جامعه جهانی، زمان آن رسیده است که ایران با همسایگان خود همکاری و با آنها پیوند اعتماد ببندد. فرانسه با همه به یک صدا سخن می‌گوید و یقین دارد که امنیت جمعی فقط می‌تواند حاصل تعهد همگانی باشد. فرانسه آماده کمک به تحقق این امنیت است.»

بازهم یارانه ها

روزنامه جوان در گزارشی با عنوان « 50 هزار ميليارد تومان مردم كجاست؟ » با اشاره به تناقض‌گويي‌هاي نوبخت، زنگنه و طيب‌نيا درباره درآمدهاي هدفمندي نوشت: «تناقض‌گويي‌هاي مسئولان ارشد دولت درباره درآمدهاي هدفمندي روز به روز بيشتر مي‌شود و در اين ميان مشخص نيست آيا بخشي از اين درآمدها به خزانه واريز شده است يا خير؟ نوبخت مي‌گويد بخشي از اين درآمدها به حساب شركت‌هاي دولتي برمي‌گردد و زنگنه هم مي‌گويد هر چه از حامل‌هاي انرژي به دست مي‌آورد به خزانه واريز مي‌شود.

به گزارش «جوان» از يك ماه پيش تا به امروز بود كه موضوع ميزان درآمد دولت از قانون هدفمندي يارانه‌ها محل چالش بوده است. سخنگوي كميسيون تلفيق درآمد دولت را در سال گذشته 80 هزار ميليارد تومان اعلام كرد كه خيلي دير با تكذيب دولت همراه شد. محمدباقر نوبخت اما اندكي بعدتر در مجلس حاضر شد و درآمد دولت از محل هدفمندي را تنها از محل فرآورده‌هاي نفتي اينگونه تشريح كرد: درآمد حاصل از محل فروش فرآورده‌هاي نفتي 50 هزار و 600 ميليارد تومان است.

وقتي در اين عدد ارقام مربوط به برق آب و گاز اضافه شود، نزديك به رقمي است كه نوبخت در كميسيون تلفيق آن را اعلام كرده است. هادي قوامي عضو كميسيون تلفيق بودجه مجلس در اين باره به فارس گفت: نوبخت در نشست اين كميسيون درآمد امسال از حامل‌هاي انرژي را 85 هزار ميليارد تومان عنوان كرد.»

بدرقه آتش نشان ها

ادعای جدید شریعتمداری در مورد ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور به آمریکا 

روزنامه قانون در گزارشی با عنوان «همه براي بدرقه جـان نثاران ملت» با اشاره به اینکه اقشار مختلف مردم، ۱۶ شهید آتش نشان را تشييع مي كنند. نوشت: «مردم قدرشناس تهران، امروز با 16 فرزند دلاور خود وداع می کنند. شهدای حادثه تلخ پلاسکو از ساعت 8:30 امروز بر روی دستان شهروندان تهرانی تا عرش الهی بدرقه می شوند و بار دیگر درسی بزرگ از عشق، ایثار و فداکاری را به ثبت می رسانند. در حادثه غم‌انگیز فروریختن ساختمان پلاسکو در سی‌ام دی‌ماه 95، 16 آتش نشان غیور تهران، جان خود را نثار امنیت شهر و شهروندان کردند و امروز ، ملت قدرشناس با حضور حماسی خود در مراسم تشییع پیکرهای آتش نشان، پاسخ رشادت و فداکاری دلاورمردان را دادند. آتش‌نشانان فداکار در حادثه پلاسکو، در حالی که ناایمنی مطلق ساختمان، حجم کالاهای انبار شده و حضور پر تعداد مردم در پلاسکو، می توانست فاجعه ای بزرگ از مرگ شهروندان را رقم بزند، دل به آتش زدند و با خروج به موقع شهروندان از ساختمان درحال ریزش، خود به دیدار حق رفته و ده‌ها شهروند را از دل آوار و آتش نجات دادند. «فریدون علی تبار»، «محمد آقایی»، «محسن قدیانی»، «حسین حسین زاده»، «علیرضا صفی زاده»، «حسین سلطانی»، «رضا شفیعی»، «امیرحسین داداشی»، «مجتبی کوهی»، «علی مستوفی»، «ناصر مهرورز»، «بهنام میرزاخانی»، «حامد هوایی»، «علی امینی»، «محسن روحانی» و «رضا نظری» 16آتش نشانی بودند که در حادثه پلاسکو شهید شدند تا از برکت خون‌شان، امنیت و آرامش شهر را رقم بزنند. شهدای آتش نشان که در قامت مدافعان ملت در برابر حوادث شهری، در پلاسکو حماسه ای عظیم رقم زدند، امروز روی دست مردم تا قطعه 50 بهشت زهرا (س) بدرقه شدند تا در قطعه 50 و جوار مدافعان حرم آرام گیرند.»

روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۳
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۸۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
طرف را تو امریکا راه نمیدن میگه منم نمیرم. هه هه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
برجام میوه داده میوه اش هم لبو ترامپه نوش جونتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
شریعتمداری چقد ترامپو دوس داره و هواشو داره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
دیوانه چو دیوانه ببیند خوشش آید:)))
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
اتفاقت بنده با اقدام متقابل به مثل مخالفم و چه بسا باز كردن درب به روي آمريكاييها برگ برنده ايران در افكار عمومي دنيا و خود آمريكاست و مثل بسيار معروفي هم وجود دارد كه اگر يك سگ پاي شما را گاز گرفت آيا شما هم اقدام متقابل به مثل مي كنيد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
درسته ولی دز هر صورت افکار عمومی کلا اهمیت به تصمیمات ایران نمیدن و اصلا خبردار نمیشن
babi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
برا آقازاده ها بد شد وگرنه ما کجا و آمریکا کجا
ناشناس
|
-
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
این شریعتنداری وکیهانش معرکه هستن.
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
آنها که منفی دادند، معنی جمله را اشتباه فهمیده اند.
نویسنده توضیح بیشتری بدهد.
ناشناس
|
-
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
امریکا که خانه شیطان است ولی چرا ایرانیان را به هیچ کجا راه نمیدهند حتی خانه خدا ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
برای اینکه خانه خدا هم دست شیطان هست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
خانه خدا هم در اشغال مشرکین وهابی و فرزندان ابولهب و ابو جهل است که پیامبر را هم به مکه راه نمی دادند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
کسی که نمیفهمه نمیفهمه دیگه. استاد عربستان یعنی آمریکا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
اونی که میگه عربستان یعنی امریکا،
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
چکاره است این وسط؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
ما دعا ميكنيم شريعتمداري هر چه سريعتر بازنشسته بشه هم خودش راحت بشه هم ملت هم دنيا .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
دعا میکنیم از نفرت بمیره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۴
ما دعا ميكنيم شريعتمداري هر چه سريعتر بازنشسته بشه هم خودش راحت بشه هم ملت هم دنيا .
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
سلام .

راستی این دستور با برجام تناقضی ندارد ؟!!!!!
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
احسنت
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
حالا انگار در سال چند آمریکایی (نه ایرانی آمریکایی) از ایران بازدید می کنند که آقایان از ممنوعیت آن صحبت می کنند.. انگار شعار مرگ بر آمریکا سر داده اید که اکثریت آن ها جرات سفر به ایران را ندارند...
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
شما دانشجو هارو فراموش کردی.
ناشناس
|
Australia
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
ايران هم به امريكايى ها ويزا ندهيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
بهترین راه مقابله با امریکا استفاده فوری از این وضعیت است.
ایران باید درهای خود را بروی همه ایرانی تبارهای مقیم امریکا فورا بگشاید و بهترین امکانات را برای آنها فراهم کند تا دانش و سرمایه خود را به ایران بیاورند و فرار مغزها برعکس شود.

حیف که دولت ایران استاد از دست دادن فرصتهاست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
اونا هم همه جای دنیا رو ول میکنن میان ایران!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۴
ایرانیای خارج از کشور جرئت ندارن بیان ایران،تا حالا خیلیا که اومدن رو به جرمها و تهمتهای واهی و الکی مثل جاسوسی گرفتن
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
طوفان یخی که از باغ ترامپ وزیده می شود سردتر از انی هست که با ها. کردن بعضی اقایان گرم شود
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
شریعتمداری این ترامپ داداش بزرگه شماست یا کوچکه
محمد از تبریز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
ما که خسرا دنیا و آخره شده ایم ولی اقدام مقابله به مثل خوب نیست اولا انها مربی ما نیستند که از ایشان یاد بگیریم ثانیا آمریکایی زیادی به ایران نمی آیند ثالثا به نفع ماست که خلاف آنها را انجام دهیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
کیهان واقعا آیت خداست
باور کنید هرچه فکر می کنم چطور امکان دارد در همه مسایل اینقدر کامل و یکطرفه و کج تحلیل کرد و سر سوزنی از نظرات خود عقب ننشست فقط یادم به این جمله می آید از برتراند راسل
گرفتاری این دنیا از این است که نادان از کار خود اطمینان دارد و دانا از کار خود مطمئن نیست
و به قول پیامبر خدا نادان را نمی توان شفا داد
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
گل گفتی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۴
گرفتاری این دنیا از این است که نادان از کار خود اطمینان دارد و دانا از کار خود مطمئن نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
جواب به کیهان: مگر نه اینکه هر روز مرگ به امریکا می گوییم
پس چرا ناراحت هستید با نرفتن به آمریکا!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
من هم همین رو میگم ولی انگار یک عده ای بدجوری بهشون برخورده
آریو برزن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
یه نفر بالای منبر می گفت تو خونه اگه از چیزی دو تا دارین یکیشو بدین به همسایتون،برگشت خونه دید زنش یه فرش رو جمع می کنه،گفت کجا؟گفت میدم همسایه!گفت بابا جان واسه مردم می گم نه واسه خودمون
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
یحث رفتن یا نرفتن به آمریکا نیست. اینکه اسم چندتا کشور رو میارن و میگن اگه مردم این کشور به آمریکا نرن، آمریکا امنه! یعنی توهینی بسیار بزرگ به این کشورها و تمام مرمشون. یعنی اگه حتی تو این جند ماه اتفاق تروریستی تو آمریکا نیفته (در حالی که تمام اتفاقات تروریستی اخیر توسط اتباع عربستان، چچن و ... بوده) میگن پس درست می گفتیم که این کشورها تروریست پرورن!!!!
پس انقدر ظاهربین و کوته فکر نباشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
حاج حسین یه دونه است لنگه نداره !
پاسخ ها
قاسم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
مثل بعضی از لنگه کفش های کهنه قدیمی که ته انبار مانده و لنگه ندارد
ناشناس
|
Canada
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
جناب شريعتمداري اگر پيشنهاد شما عملي شود انوقت فرق ماوترامپ چيست؟ اياتصميم اشتباه باتصميم اشتباه ميبايست پاسخ داد؟ يابهترين راه اينست الان كه تقريبا همه دنيا با اين تصميم وسياست ترامپ مخالف است ازطريق رايزني باديگر كشورها اقدامات لازم ومعقول وبه نفع مصالح كشور انجام دهيم . اگر نظرشمااينه كه اينجوري مقابل به مثل شود وعين عمل انها ماهم انجام دهيم پس بعدازاتش زدن سفارت عربستان انها هم بايد همين كارميكردند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۴
گرفتاری این دنیا از این است که نادان از کار خود اطمینان دارد و دانا از کار خود مطمئن نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
کامران سنگرتو نگهدار !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
یک طیف تندرو از جناح اصولگرا مواضع عجیبی در مورد ترامپ در پیش گرفتن که می تونه احتمال جاسوس بودن ترامپ برای روسیه رو تقویت کنه با این قائده که دوست دوست من ، دوست خود من است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
1- شریعت مداری این قدر که از ترامپ وحشت دارد از اوباما،نه. چرا اقدام ترامپ را به گردن اوباما می اندزد؟
2- لابد این شکل تحلیل که دولت جدید باید اشکالاتش را به دولت قبلی حواله بدهد از دید شریعت مداری در این مورد هم کار ساز است.
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
ما که فرقی به حالمان نمی کند. موضوعات مهم تر زیادی داریم که یک صدم این هم بهش توجه نمی شه. اون هایی بیشتر ناراحت می شن که بچه هاشون رو فرستادن اونور. حالا نمی گم آقا زاده ها، شما خودتون قضاوت کنین.
ناشناس
|
-
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
ترامپ ایران را خواهد زد
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
به نظرتون شریعتمداری گرین کارت نداره؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
میخواد با این حرفها بگیره
السید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
اخی ...بیچاره اون کسانیکه دو پاسپورته هستند....چه آرزوهائیکه نداشتند......
پاسخ ها
محمود
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
دو پاسپورت ها می توانند بروند امریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
در هر صورت مرگ بر آمریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
در تیتر یکی از خبرگزاریها آقای شریعتمداری مقایسه کرده بود ترامپ با گرباچف. ولی این کجا و آن کجا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
مرگ بر امریکا ، توی این زندگی پنجاه ساله هیچ خیری از امریکا ندیدم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
خیر رو از خودمون شروع کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
برادر حسین الان اوباما بده یا ترامپ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
بجای مقابله به مثل می توان تعدادی ازشهروندان که گذرنامه امریکایی دارندیا دارای روادیدآمریکاهستندنسبت پاره کردن آنهادرجلوی دوربین اقدام کنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۴
!خخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
چقدر زیبا این برادر حسین اتفاقات را تجزیه و تحلیل می کند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
آقای شریعتمداری، فکر کنم قند داره تو دلتون آب می شه
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
این اسناد رو کیهان از کجا میاره ؟حتما خودش هم آمریکایی هست...این قضیه جزء شعارهای ترامپ بود کیهان بیشتر دقت کن داری سوتی میدی ممکنه هنین چندتا خواننده هم که داری ازدست بدی..ما که ضرر نمیکنیم از نرفتن به آمریکا...آقازاده ها ضررمیکنن...میرن آمریکا و ارز از کشور خارج میکنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
اون خواننده ها همین تابناک و ما هستیم
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
مرگ بر آمریکااااااااااااااااااا.....
خخخخخخخخخخخخخخخ
جالبه که از اینور میگیم مرگ بر آمریکا از اونور ناراحتیم که چرا راهمون نمیده.... خخخخ... البته آقایووووون ناراحتن... ملت که سرشون تو کار و زندگیشونه و درگیر هزارتا وام و قرض و بدهی و ....
ناشناس
|
Germany
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
به امريكايي بايد ويزا بدهند ، بعد از ورود به ايران بايد اجازه خروج بعد از ٩٠ روز بهشان بدهند تا به اشهد مجازات برسند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
شريعتمداري يك تحليل مستند ارائه كرده است شما هم باسند جوابش را بدهيد چرا پرت و پلا مي گوييد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
از محمود چه خبر؟
دنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
میدونستید با لغو ویزای ایرانیان به امریکا ، یک مشکل اساسی پیش اومده !!!؟؟ الان ما ایرانی‌ها رو دیگه نه خونهٔ خدا ( عربستان )راه می‌دن، نه خونهٔ شیطان(امریکا)
قشنگ هیچ‌کس مسؤولیت ما رو به عهده نمی‌گیره!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
بنازم استاد صادق زیبا کلام را که به این سوپر حزب اللهی ها میگفت قدر اوباما را بدانید
قادر حاجی احمدلوئی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
حاج حسین ؟! عجب پیشنهادی سازنده ایسست آفرین برشما .
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
درواقع نظرات شریعتمداری کاری به آمریکا و استکبار و اینا نداره کلا شریعتمداری با هر کاری دولت بخواد بکنه مشکل داره...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
ببین چه بلوایی شد ابن ویزای آمریکا
ماشاالله وضع همه خوبه جز ما که تا مشهد بزور میریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
خدا وکیلی اگه حاج حسین وکیهان نبود این همه کامنت کجا پیدا می کردین ,هرچند که یه عده ای یانظرات مردم نمیخونند یا میخونند ولی نمی فهمند!
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
مقابله به مثل چیه؟! تو دستورش اومده حتی اگه امریکاییها سفر کنن به این ۷ کشور ممکنه بازداشت بشن برای ارایه توضیحات!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
برادر حسین نیمۀ پنهان اوباما را هم کشف کرد ولی نیمۀ پنهان ترامپ ترسناک است.
کیوان
|
United States
|
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
من ساکن آمریکا به صراحت میگم لعنت خدا بر دولتمردان آمریکا.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
اوباما به خاطر اینکه دهان لابی صیهونیست رو ببندد این اسناد رو تهیه می کرد مهم اینه که هیچ وقت اونها رو اجرا نکرد.
دلیل اینکه به ترامپ حمله نمی کند این است که خشونت طلب از خشونت طلب خوشش میاد حتی اگه در جبهه مخالف باشند. اصل جنس دوتا یکی است بنابراین با حمله به ترامپ به خودش حمله می کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
لطفا حاج حسین شریعتمداری کمی هم درمورد شباهت تفکرات اقتصادی ترامپ و آنچه در اینجا اقتصاد مقاومتی خوانده میشود تحلیلی ارایه فرمایند.
مریم
|
United States
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
با سلام و خسته نباشید. بله کاملا درست هست این مطلب. چرا که این قانون مربوط به دوران ریاست اوباما هستش. ضمنا مسوولین باید در مورد احتمال حمله نظامی به خلیج فارس شفاف سازی انجام بدند تا مردم از وضعیت نگرانی خارج بشن و یا حتی الامکان آمادگی های لازم برای ما فراهم بشه. کم ترین حقی هستش که برای ما که خاطره ی 8 سال جنگ با عراق رو داریم، از دولتمون هستش.
با تشکر
دنا اورمزد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
آقای شریعتمداری امثال شما آفریده شده اید تا بر هر حادثه ای تحلیلی بنویسید . چه حق باشد چه به ناحق ؟؟؟؟ من به عنوان یک ایرانی از اینکه نام کشورم در کنار سومالی و یمن و لیبی است سرافکنده ام ..... نمیدانم شما چطور ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
خواهشا کاری به کرایه بی ار تی و مترو و اجاره خونه ا نداشته باشین، حالا میخواین ویزا بدین میخواین ندین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
اوباما به مردم ایران فقط به مردم ایران خیانت کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
دلتان را خوش نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
مگه شما که نماینده گان خداوند هستید!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
خدا نگهدارت باشه آقای شریعتمداری نمیدونم چرا اینقدر بعضی ها طرف آمریکا رو میگیرند چی از این کشور منفور بهشون رسیده
بیست و سی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
درود و صلوات خداوند عزووجل بر مقام شامخ حاج حسین شریعتمداری ملقب به سرداره قلم از نوادگان کوروش کبیر.مردی از تبار خورشید .دشمن خونی و قسم خورده جورج پلید و ملک فهد و اغوان و انصاره یهود
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۴
آحه نه اینکه امریگاییان صف کشیدن برا اومدن به ایران!!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار