زوج کلاهبردار را شناسایی کنید
کد خبر: ۶۶۱۲۰۰
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲ 29 January 2017
کلاهبرداری با تسهیلات بانکی خود اشتغالیزنی که با همدستی همسرش با تاسیس شرکت تسهیلاتی اقتصاد سهیل پارس تحت پوشش تسهیلات بانکی با کارمزد کم اقدام به کلاهبرداری و جعل اسناد می کرد، توسط پلیس امنیت عمومی ناجا دستگیر شد.

به گزارش جام جم، در پی ارسال نامه ای از سوی بانک مرکزی به پلیس امنیت ناجا مبنی بر تبلیغات شرکت تسهیلاتی اقتصاد سهیل پارس و انتشار آگهی با عنوان ارائه وام ۵۰ الی ۹۸۰ میلیون تومانی بدون هیچ گونه مجوز قانونی در مناطق پیروزی، شهدا، رسالت، سعادت آباد، امیرآباد شمالی و...؛ ماموران این پلیس تحقیقات خود را برای شناسایی و دستگیری اعضای این شرکت آغاز کردند.

در بررسی های صورت گرفته از سوی پلیس مشخص شد این شرکت از سال ۹۱ راه اندازی شده و کلاهبرداران با نشر آگهی در سطح شهر تهران تحت عنوان تسهیلات بانکی با کارمزد کم از قبیل وام کارگشایی، کارآفرینی، جانبازی و...، متقاضیان وام را جذب و برای قانونی جلوه دادن فعالیت شان با استفاده از اسناد مجعول و سربرگ سازمان های دولتی، وزارت تعاون و رفاه اجتماعی و اعزام به ظاهر نمایندگان بانک ها جهت ارزش گذاری املاک متقاضیان از آنان کلاهبرداری کرده و برای جلوگیری از شناسایی به صورت دوره ای محل فعالیت خود را تغییر می دادند.

ماموران با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی موفق شدند محل فعالیت اعضای این شرکت را شناسایی کنند و پس از هماهنگی با مرجع قضائی، مدیرعامل این شرکت به نام «سمانه ملک محمدی بید هندی» و کارکنانش به پلیس امنیت احضار شدند.

مدیرعامل شرکت در بازجویی های پلیسی منکر هرگونه کلاهبرداری از شهروندان در قبال تسهیلات بانکی کم بهره شد اما کارمندان شرکت در این تحقیقات به جرم خود اعتراف کردند.

به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای عمومی و انقلاب ویژه رسیدگی به جرایم پولی بانکی ناحیه ۳۶ تهران، مدیرعامل این شرکت و ۴ نفر از اعضای آن دستگیر و در بازرسی از منزل و مخفیگاه متهمان، مدارک، مستتدات و ادوات جرم کشف شد.

این پرونده بیش از ۲۰۰ شاکی دارد که از آنها به میزان یک تا ۲۰ میلیون تومان کلاهبرداری شده است.

به دستور بازپرس این شعبه، تصاویر متهمان سمانه ملک محمدی بید هندی و همسرش به نام مهدی خیری احمدآبادی بدون پوشش در جراید منتشر می شود، لذا پلیس از متقاضیان تسهیلات که توسط شرکت مزبور به نحوی از آنان کلاهبرداری شده خواست به مرجع قضایی مذکور واقع در خیابان فاطمی مراجعه کنند.

روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: