کد خبر: ۶۶۱۰۹۷
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۴ 29 January 2017
 ممردی که در جریان درگیری با جوانی که هم داماد و هم خواهرزاده‌اش بود او را با شلیک گلوله به قتل رسانده بود برای دومین مرتبه محاکمه و مدعی شد که ناخواسته مرتکب قتل شده است.

به گزارش همشهری، درگيري خونين بين پدرزن و داماد شامگاه 28اسفندماه سال 91در منطقه اكبرآباد شهريار اتفاق افتاد. 8‌ماه بعد از ازدواج زوج جواني، تازه عروس به‌دليل اعتياد شوهرش قهر كرد و به خانه پدرش رفت.
 
اين زن و شوهر دختر دايي و پسر عمه بودند و بعد از شروع اختلافات‌شان مرد جوان تلاش كرد تا با كمك فاميل همسرش را به خانه برگرداند اما تلاش‌هايش بي‌نتيجه بود تا اينكه او تصميم گرفت خودش دنبال همسرش برود. وقتي مرد جوان جلوي در خانه پدر همسرش رفت، دايي‌اش بيرون آمد. هنوز چند لحظه بيشتر نگذشته بود كه آنها با يكديگر درگير شدند و در اين ميان ناگهان دايي كلتي از جيبش بيرون كشيد و شروع به تيراندازي كرد. او 5گلوله شليك كرد كه دامادش بر اثر اصابت يكي از گلوله‌ها به قتل رسيد.

متهم به قتل گريخت اما يك‌سال بعد در غرب كشور دستگير شد و در شعبه 113دادگاه كيفري استان تهران محاكمه شد. هرچند قضات دادگاه وي را به قصاص محكوم كردند اما قضات ديوانعالي كشور اين رأي را نقض كردند و گفتند بايد اظهارات شهود در اين‌باره بررسي شود. به اين ترتيب متهم صبح ديروز بار ديگر محاكمه شد. در اين جلسه كه در شعبه دهم به رياست قاضي محمدباقر قربانزاده برگزار شد مادر مقتول كه خواهر متهم است براي او درخواست حكم قصاص كرد.

سپس متهم كه 55ساله است به بيماري سرطان فك مبتلا شده در جايگاه ايستاد و گفت: دخترم 2هفته بود كه از خانه قهر كرده بود. شب حادثه دامادم با 2برادرش مقابل خانه‌ام آمدند و شروع به داد و فرياد كردند. آنها با سنگ شيشه خانه مان را شكستند تا دخترم را به زور با خود ببرند.

من هم براي دفاع از زن و بچه‌ام تفنگي را كه از پدربزرگم به ارث برده بودم برداشتم و با آن شليك كردم اما گلوله‌ها به دامادم برخورد كرد. من نمي‌خواستم او را به قتل برسانم. او خواهرزاده‌ام بود و خودم بزرگش كرده بودم اما گلوله‌ها به او برخورد كرد و جانش را گرفت. حالا هم پشيمانم و درخواست بخشش دارم.
 
او ادامه داد: در اين مدت بيمار شده‌ام و اگر خواهرم راضي به قصاصم است من حرفي ندارم. در ادامه وكيل مدافع متهم گفت: موكلم به بيماري سرطان مبتلا شده و درخواست مي‌كنم در قرار بازداشت او تخفيف قائل شويد تا براي انجام شيمي درماني از زندان آزاد شود. در پايان اين جلسه قضات دادگاه وارد شور شدند.
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار