125816بازدید
بشار اسد رئیس جمهوری سوریه امروز(پنجشنبه) در دیدار با حسین امیر عبداللهیان دستيار ويژه رييس مجلس شورای اسلامی در امور بين الملل، بر نقش ارزنده ایران در مبارزه با تروریسم تاکید کرد.
کد خبر: ۶۶۰۴۳۵
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۲:۳۰ 27 January 2017
بشار اسد رئیس جمهوری سوریه امروز(پنجشنبه) در دیدار با حسین امیر عبداللهیان دستيار ويژه رييس مجلس شورای اسلامی در امور بين الملل، بر نقش ارزنده ایران در مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، دراین ديداربشار اسد با ابلاغ سلام هاي گرم خود به رهبر معظم انقلاب ، رييس جمهوری، رييس مجلس شوراي اسلامي  و مردم ايران ، جمهوري اسلامي ايران را شريك راهبردي سوريه خواند.

اسد از نقش مستشاران نظامي كشورمان در كمك به مبارزه با تروريسم تمجيد كرد و افزود: مردم سوريه و تاريخ هيچگاه حمايت هاي موثر ايران اسلامي از سوريه را در حساس ترين شرايط فراموش نخواهند كرد.

رييس جمهوری سوريه با اشاره به مذاكرات سياسي قزاقستان افزود: تهران ، مسكو و دمشق همواره بر پيگيري راه حل سياسي سوريه تاكيد داشته اند و اكنون زمان ان فرا رسيده است كه گروههاي معتقد به راه حل سياسي مذاكرات واقعي را رقم زنند.

وی افزود: در هر مذاكره و توافق سياسي ، بايد حقوق و نظرات مردم سوريه بعنوان صاحبان اصلي كشور مد نظر قرار گيرد.

بشار اسد تاكيد كرد كه اجازه نخواهيم داد به تماميت ارضي و وحدت ملي كشور اسيبي وارد آيد و مبارزه با تروريسم بدون وقفه ادامه خواهد يافت.

حسین اميرعبداللهيان در اين ديدار ضمن ابلاغ درودهاي مقام های كشورمان و رييس مجلس شوراي اسلامي و تبريك پيروزي سوريه در حلب افزود: در نتيجه مقاومت ارتش و مردم سوريه و نقش مهم جنابعالي در رهبري كشور ، تروريست ها به پايان راه رسيده اند و حاميان انها نيز مايوس  شده اند.

دستيار ويژه رييس مجلس در امور بين الملل افزود: جمهوري اسلامي ايران با صداي بلند به حمايت خود از سوريه ادامه خواهد داد. تهران هم زمان با نقش افريني فعال در عرصه كمك به حل سياسي ، در مسير مبارزه با تروريسم به كمك هاي مستشاري خود ادامه مي دهد.

اميرعبداللهيان با ابراز اميدواري بر اينكه بزودي تحركات كنوني تروريست ها  در عراق و سوريه پايان  خواهد يافت بر ضرورت تلاش جهاني براي جذب كمك هاي بين المللي در امر بازسازي سوريه و بازگشت اوارگان جنگ تروريستي شش ساله به كشورشان تاكيد كرد و افزود: اكنون زمان ان فرارسيده است كه كشورهاي اسلامي و عربي نگاه خود را متوجه موضوع فلسطين و قدس بعنوان اولويت اول جهان اسلام و منطقه نمايند و به اتش فتنه و درگيري طائفي و مذهبي در منطقه پايان داده شود.

روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: