مدیرکل حمایت از مشاغل وزارت کار با اشاره به مصوبه هیئت دولت درباره کارگران حادثه‌دیده پلاسکو گفت: مقرر شد کارگران بدون بیمه پلاسکو مطابق مصوبه هیئت دولت ۴ماه مقرری بیکاری بگیرند.
کد خبر: ۶۶۰۱۳۸
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۵ 25 January 2017
مدیرکل حمایت از مشاغل وزارت کار با اشاره به مصوبه هیئت دولت درباره کارگران حادثه‌دیده پلاسکو گفت: مقرر شد کارگران بدون بیمه پلاسکو مطابق مصوبه هیئت دولت ۴ماه مقرری بیکاری بگیرند.

کریم یاوری در گفت وگو با  تسنیم، درباره وضعیت کارگران بدون بیمه پلاسکو  گفت: آن دسته از کارگرانی که  بیمه تأمین اجتماعی نداشتند و درپی فاجعه از بین رفتن ساختمان پلاسکو شغل خود را از دست داده اند مطابق مصوبه هیئت دولت، به مدت 4ماه بیمه بیکاری دریافت می کنند.

 وی ادامه داد: آن دسته از کارگرانی هم که مشمول قانون کار و تأمین اجتماعی بوده و در ساختمان پلاسکو شاغل بودند در کوتاهترین زمان ممکن تحت پوشش و حمایت " مقرری بیمه بیکاری" قرار می گیرند.

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار با اشاره به مصوبه هیئت دولت گفت:کارگرانی که سابقه بیمه تأمین اجتماعی داشتند و مشمول مقررات  قانون بیمه بیکاری می شوند، مطابق قانون از مقرری بیمه بیکاری بهره مند می شوند.  درصورتی که سابقه کارگران بیمه شده در پلاسکو کمتر از 6ماه باشد، مطابق کارگرانی که دارای سابقه بیشتر از 6ماه هستند از مزایای دریافت مقرری بیمه بیکاری استفاده خواهند کرد.

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار بیان کرد: حق بیمه بیکاری کارگران، 3 درصد مبلغی است که دریافت می کنند. به علاوه بیمه شدگانی که به علت بروز حوادث غیرمترقبه مثل زلزله، جنگ و آتش سوزی و ... بیکار می شوند با معرفی واحد های تعاون، کار و رفاه اجتماعی از «مقرری بیمه بیکاری» استفاده می کنند.

یاوری گفت: با توجه به مصوبه هیئت دولت آن دسته از کارگرانی که بیمه  تأمین اجتماعی نبوده اند و یا بیمه اختیاری بوده اند یا بیمه خویش فرمایی داشته اند و درصد حق بیمه بیکاری را پرداخت نکرده اند به مدت 4 ماه مشمول حمایت و کمک بیمه بیکاری قرار می گیرند.

برچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: