قیمت انواع گوشت قرمز که از حدود یک ماه پیش روند افزایشی پیدا کرده بود، همچنان به قیمت‌های پیش از گرانی بازنگشته است و به بهانه‌های مختلف گران‌تر از قیمت معمول در عرضه می‌شود.
کد خبر: ۶۶۰۱۱۹
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۰ 25 January 2017
قیمت انواع گوشت قرمز که از حدود یک ماه پیش روند افزایشی پیدا کرده بود، همچنان به قیمت‌های پیش از گرانی بازنگشته است و به بهانه‌های مختلف گران‌تر از قیمت معمول در عرضه می‌شود.

به گزارش ایسنا، بازار پرنوسان گوشت قرمز همچنان ادامه دارد. قیمت گوشت قرمز از تابستان امسال تا کنون در چند نوبت با افزایش و تغییر همراه شده است که آخرین افزایش قیمت آن در حدود یک ماه پیش بود که آخرین بررسی‌ها از قیمت انواع گوشت قرمز نشان می‌دهد که گران فروشی گوشت قرمز ادامه دارد و حتی برخی اقلام با شیبی آرام مجددا در جهت افزایش قیمت حرکت کرده‌اند.

برای گرانی گوشت قرمز دلایل مختلفی عنوان می‌شود. وزارت جهاد کشاورزی صادرات بیش از حد دام زنده را عامل کمبود دام زنده سبک و گرانی گوشت گوسفند می‌داند و از طرف دیگر برخی کمبود دام زنده را قبول ندارد و گرانی را متوجه دلالان و متقاضیان می‌دانند که در سیستم توزیع گوشت گوسفند اختلال ایجاد کرده‌اند.

آخرین مشاهدات از وضعیت قیمت‌ها در بازار گوشت قرمز نشان می‌دهد به طور متوسط هر کیلوگرم گوشت مخلوط گوساله ۳۲ هزار و ۲۰۰ تومان، گوشت گوساله کیلویی ۳۷ هزار و ۲۰۰ تومان، ران گوساله کیلویی ۳۸ هزار و ۴۰۰ تومان، ماهیچه گوساله کیلویی ۴۴ هزار تومان و گوشت استیکی کیلویی ۵۱ هزار تومان فروخته می‌شود.  

همچنین در میان انواع گوشت گوسفندی هر کیلوگرم شقه با گردن ۳۸ هزار و ۸۰۰ تومان، سردست گوسفندی کیلویی ۳۹ هزار و ۸۰۰ تومان، گردن گوسفندی کیلویی ۳۸ هزار تومان و ران گوسفندی ۴۳ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.

در میان سایر اقلام گوشت گوساله فیله کیلویی ۵۰ هزار تومان، جگر سیاه کیلویی ۵۸ هزار تومان و کله‌پاچه کیلویی ۴۸ هزار تومان قیمت دارد.

معمولا با نزدیک شدن به هفته ها و روزهای پایانی سال نگرانی برای افزایش قیمت برخی محصولات از جمله محصولات پروتئینی بیشتر می‌شود و این ضرورت وجود دارد که برای جلوگیری از افزایش بدون منطق قیمت‌ها دستگاه‌های نظارتی در جهت تنظیم و کنترل بازار در روزهای پایانی سال اقدامات لازم را انجام دهند.  

انواع گوشت قرمز (هر کیلوگرم)قیمت
گوشت مخلوط گوساله۳۲ هزار و ۲۰۰ تومان
گوشت گوساله۳۷ هزار و ۲۰۰ تومان
ران گوساله۳۸ هزار و ۴۰۰ تومان
راسته گوساله۴۰ هزار تومان
ماهیچه گوساله۴۴ هزار تومان
گوشت استیکی۵۱ هزار تومان
شقه با گردن گوسفندی۳۸ هزار و ۸۰۰ تومان
سردست گوسفندی۳۹ هزار و ۸۰۰ تومان
گردن گوسفندی۳۸ هزار و ۵۰۰ تومان
گوساله فیله۵۰ هزار تومان
ران گوسفندی۴۳ هزار و ۵۰۰ تومان
جگر سیاه۵۸ هزار تومان
کله پاچه۴۸ هزار تومانبرچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: