بازدید 6937

کلاهبرداری 892 میلیونی کارمند پست بانک

کد خبر: ۶۵۹۵۸۷
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۹ 24 January 2017
حجت الاسلام والمسلمین قدرتی از خیانت در امانت میلیونی و جعل و استفاده از سند مجعول کارگزار دفتر خدمات بانکی پست بانک در شهرستان مانه وسملقان از توابع استان خراسان شمالی از مشتریان این بانک خبر داد.
 
حجت الاسلام و المسلمین قدرتی رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان از خیانت در امانت میلیونی، جعل و استفاده از سند مجعول کارگزار دفتر خدمات بانکی پست بانک در شهرستان مانه و سملقان از توابع استان خراسان شمالی از مشتریان این بانک خبر داد.

وی گفت: این فرد ابتدا به اتهام کلاهبرداری تحت تعقیب قرار گرفت و با توجه به تحقیقات به عمل آمده ،در نهایت به جرم خیانت در امانت به مبلغ 892 میلیون ریالی و با شکایت پست بانک و 20 نفر از مشتریان و جعل استفاده از سند مجعول به چهار سال و چهار ماه حبس محکوم شده است.

این مقام قضایی در استان خراسان شمالی در تشریح جزئیات این خبر افزود: فرد نامبرده با صدور برگ افنتاح حساب بلند مدت و کوتاه مدت صوری و به صورت دستی بدون این که سپرده مشتریان در نرم افزارهای پست بانک ثبت و مبالغ را به صندوق بانک واریز نماید و با درج سود غیر واقعی در برخی موارد درج سود 24 درصد و خارج از قوانین مقررات بانک مرکزی و پست بانک وجوه دریافتی از مشتریان را فقط با ارائه برگ سپرده به نفع شخصی برداشت می نمود.

حجت الاسلام و المسلمین قدرتی در ادامه تصریح کرد: متهم در برخی مواقع نیز به جهت جلوگیری از اعتراض مردم و افشا‌ شدن موضوع از حساب شخصی خود به حساب مشتریانی که صوری افتتاح حساب نموده، اقدام می کرده است.

 رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی همچنین گفت:  پس از تحقیقات اولیه در دادسرا و دادگاه و دفاعیات بلاوجه وی وکیل نامبرده با توجه به اسناد و مدارک نظریه کارشناسی رشته حسابرسی در نهایت از جهت خیانت در امانت به تعداد بیست فقره به تحمل چهار سال و چهارماه حبس و از جهت جعل امضا به چهار سال حبس و از جهت استفاده از سند مجعول به تحمل چهار سال حبس محکوم شده است که با توجه به مقررات قانونی در مرحله اجرا مجازات اشد ( چهار سال و چهار ماه ) مربوط به جرم خیانت در امانت در صورت قطعیت حکم اجرا خواهد شد.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی