21687بازدید
ماجرای سربازهای میلیاردی و تیم های نظامی در بزنگاه قضاوت جامعه؛
او که تا امروز با احترام به قانون، بر سر دوراهی یاغی‌گری و تمکین، راه دوم را برگزید، بنا بر همان حقوق شهروندی که رئیس جمهور مملکت این روزها فریادش می زند، حق دارد برای ادامه مسیر زندگی حرفه ای و شخصی اش آزادانه تصمیم بگیرد. اخبار توسط ذهن پرسشگر جامعه دنبال می شود و نتیجه هر چه هست ملاک رفتار بخشی از آیندگان خواهد بود؟ از قضا همان بخشی که قرار است آینده را بسازد.
کد خبر: ۶۵۲۹۸۷
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۷ 31 December 2016
با فرارسیدن روزهای نقل و انتقالات میان فصل در فوتبال ایران، بار دیگر بحث و جدل بین باشگاه ها و در محافل فوتبالی کشور بر سر تصاحب سربازهای میلیاردی فوتبالیست بالا گرفته و این بار رقابت دو مدعی عنوان قهرمانی برای پیروز شدن در پنجره زمستانی، به مسائلی بیرون زمین فوتبال کشیده است.

به گزارش «تابناک ورزشی»، طبق اعلام رئیس سازمان تربیت بدنی ستاد کل نیروهای مسلح، در حال حاضر۴۳۰ ورزشکار در تیم‌های مختلف نظامی در رشته های ورزشی حرفه ای از جمله فوتبال، بسکتبال، والیبال و ... در حال گذران خدمت سربازی خود هستند و طبق قوانینی که حالا دعوا بر سر اعمال آن بالا گرفته، چند باشگاه خاص نظامی از توانایی و خدمات این دسته از سربازان ویژه بهره برداری می کنند.

پیش از این، باشگاه هایی نظیر فجرسپاه، ابومسلم، پاس، انتظام، نیروی زمینی، ملوان نیروی دریایی و... نام های آشنایی بودند که به دور از جنجال کنونی از این سربازان ورزشکار تقریبا رایگان استفاده می کردند اما با ورود تیم قدیمی و ریشه دار تراکتورسازی تبریز به جمع تیم های نظامی(!) ـ که به واسطه خرید این تیم توسط یکی از نهادهای سپاه به وقوع پیوست ـ کورس رقابت بر سر جذب سربازهای مشهور فوتبالیست بالا گرفت و این موج بعد از ماجرای «کارت های پایان خدمت جعلی ستاره ها» شدت پیدا کرد.

در این سونامی بزرگ که حدود 100 بازیکن سرشناس در فوتبال ایران را با خود درگیر کرد، بر خلاف عنوان فریبنده اش، هیچ جعل کارت پایان خدت یا معافیت صورت نگرفت، بلکه به اذعان مسئولان وقت نظام وظیفه کشور، کارت ها توسط باندی فاسد درون نیروهای مسلح و در واقع کارت های کاملا واقعی بنا بر اسناد نادرست از طریق مراجع قانونی این کار صادر شد.

در ادامه اما به رغم جنجال اولیه و اعتراف های تلخ مقامات به وجود دست های آلوده که با دریافت صدها میلیون تومان از ستاره های متمول برای آنها کارت پایان خدمت صادر کرده بود، جامعه شاهد صدور احکام گسترده محرومیت برای فریب خوردگان ورزشکار بود، ولی هیچ گاه به افکارعمومی گفته نشد که با جریان خاطی و سودجو در درون نیروهای مسلح چه برخوردی صورت گرفت و حتی نام و نشانی از سردسته های این باند در اختیار رسانه ها قرار نگرفت.

آن فوتبالیست های مطرح هم که مال باخته نیز محسوب می شدند، بعد از یک دوره اخبار دلهره آور مبنی بر صدور احکام حبس و حتی شلاق، در نهایت به تیم های نظامی سپرده شدند تا با پوشیدن لباس مقدس، دو سال فوتبال بازی کرده و دینشان را به کشور ادا کنند!

مطبوعات ایران هم به واسطه حجم ویران کننده سوژه های ناب خبری، که تقریبا هیچ روزی را بدون خبر و تیتر نمی گذارند، این ماجرا را فراموش کرده و به صندوقچه ده ها پرونده ناتمام و مبهم دیگر سپردند.

چندی بعد نیز دبیرکل وقت فدراسیون فوتبال از ارائه طرحی توسط هیأت رئیسه این فدراسیون به دستگاه ورزش جهت تصویب در هیأت دولت خبر داد که براساس آن بازیکنان سرباز می توانند دو سال خدمت خود را علاوه بر تیم های نظامی، در سایر تیم های لیگ برتری نیز بگذرانند؛ طرحی که فقط در حد حرف ماند و هیچ گاه منافع تیم های سازنده این ستاره ها توسط مقامات نظامی به رسمیت شناخته نشد. 

سروش رفیعی و دوراهی تمکین و طغیان نسل جوان مقابل قانون

و اما امروز و پیش از تعطیلات نیم فصل، وقوع یک اتفاق بسیار عجیب در جریان آخرین دیدار نیمه نهایی جام حذفی برای یکی از همان سربازهای محروم، باعث شد تا حساسیت افکارعمومی و رسانه ها به اوج خود برسد. سروش رفیعی، ستاره ملی پوش تیم نظامی تراکتورسازی، که تصور می کرد آخرین بازی اش را با پیراهن این تیم پشت سر می گذارد، دقایقی بعد از سوت پایان مسابقه پیروزمندانه مقابل ذوب آهن که با تلاش او میسر شد، وسط چمن ورزشگاه فولادشهر اصفهان توسط مدیرعامل تیم یعنی سردار مصطفی آجورلو در جریان نامه ای قرار گرفت که بر اضافه خدمت شش ماهه او دلالت دارد!

موج اولیه خبر، چنان سنگین و شوکه کننده بود که برای هضم آن باید ساعاتی می گذشت؛ چه جوانی مستعد و به واقع بی حاشیه و پاک، که دو سال از بهترین سنوات عمر خود را در اختیار سیستم نظام وظیفه قرار داده بود، و حالا قاعدتا برای آینده اش نقشه ها و برنامه های زیادی در سر داشت، قربانی جریانی می شود که با هر قصد و نیتی تا روز آخر دوره خدمت ضرورت چنین حکمی را به او ابلاغ نکرده بود و در تمام طول دو سال گذشته با وعده بخشش جزای خطایی که دیگران هم در ارتکاب آن شریک بودند- و چه بسا نقش پررنگ تری داشتند- از تکنیک ناب او بهره ها برد.

اگر دلیل جریمه و اضافه خدمت سروش، همان ماجرای دو سه سال پیش است چرا امروز اعلام می شود و اگر حین دوره سربازی در تراکتورسازی مرتکب خطایی شده، آن خبط چه بوده است و از اساس چرا حق او برای آگاهی از حکم نادیده گرفته شده؟

سروش به خاطر همان ماجرای کارت ها، مدتها حضور در اردوهای تیم ملی را به رغم دعوت از سوی کارلوس کی روش از دست داد و همان موقع به اندازه کافی جریمه و تأدیب شد. اما این رفتار آخر با یک سرمایه ملی چه پیام هایی دارد و چه عواقبی در فوتبال ایران با خود خواهد آورد؟

همان طور که افکارعمومی و علاقه مندان فوتبال می دانند، چند چهره سرشناس دیگر که پیشاپیش آنها مهرداد پولادی ستاره تیم ملی ایران در جام جهانی 2014 ایستاده، به جای تن دادن به قانون و پذیرش تبعات اشتباه خود، از بازگشت به کشور امتناع کردند و به جای اعتماد به سیستم مدیریت نظام وظیفه و وعده هایی که توسط مقامات از طریق تریبون های رسمی مبنی بر بخشش مشروط خطای او مطرح شده بود، به وطن پشت کردند و بیرون مرزها به فوتبال خود ادامه دادند.

نخستین پیامد رفتاری که امروز با سروش رفیعی شد، تضغیف روحیه اعتماد در بخش عمده ای از جامعه جوان کشور است که این روزها و سالها با معضلات متعدد بیکاری، ازدواج، مسکن و آینده دست و پنجه نرم می کند. برای این طبقه دانستن عاقبت سروش بسیار مهم و تصمیم ساز خواهد بود.

او که تا امروز با احترام به حقوق شهروندی، مقابل قانون سر خم کرد و بر سر دو راهی یاغی‌گری و تمکین، راه دوم را برگزید و وظیفه اش را تمام و کمال به انجام رساند، براساس همان حقوق شهروندی که رئیس جمهور مملکت این روزها فریادش می زند، حق دارد برای ادامه مسیر زندگی حرفه ای و شخصی اش آزادانه تصمیم بگیرد و قرار دادن هر گونه مانع ناگهانی، حتی اگر با نقشه و اهداف مشخص نبوده باشد، باعث ایجاد شبهات جدی خواهد شد که زدودن آن از ذهن مخاطب عام، چندان آسان نخواهد بود.

طی هفته گذشته و در اقدامی بحث برانگیز، دو ستاره جوان و شاخص تیم رقیب تراکتورسازی یعنی پرسپولیس، از جمع بازیکنان محبوب ترین تیم فوتبال کشور (طبق آمار نظرسنجی ها) جدا شدند و در میانه راه لیگ، از تیم صدرنشین به تیم دوم نقل مکان کردند تا خالق حرف و حدیث هایی در هدفمند بودن این تصمیم اختیاری در رسانه های رسمی جامعه منتشر شود. جالب اینکه سایر تیم های نظامی از جمله ملوان بندرانزلی که از لحاظ پیشینه نظامی گری بر تراکتوری ها برتری دارد و نیاز افزون تری برای جذب این دو احساس می کند، اعلام کرد که از چندماه قبل برای دریافت این دو سرباز نامه رسمی زده و اقدام کرده بود اما... .
همه این نشانه ها، اخبار و واکنش ها توسط ذهن پرسشگر جامعه دنبال می شود و نتیجه هرچه هست ملاک رفتار بخشی از آیندگان ما خواهد بود؟ از قضا همان بخشی که قرار است آینده را بسازد.روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۸۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
باز منافع پرسپولیس به خطر افتاد و لونگی ها دلسوز جامعه شدند! پرسپولیس به واسطه رانت 40 ساله ای که داره (پخش همه بازی ها از شبکه سراسری) اینهمه هوادار جذب کرده و از همین رانت برای جذب بازیکنان شاخص با دردسر کمتر نسبت به سایر تیم ها استفاده می کنه.
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
البته به نظر طبق قانون نظام وظیفه اگر سربازی اضافه خدمت بخوره نمیتونه در تیمهای ورزشی خدمت بکنه و باید به پادگان بره! در خصوص نیروهای امریه که اینطوره حالا شاید اینها با تراکتور یه سر و سری دارن و میخوان این بدبخت رو اونجا نگهدارن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
ببخشید مساله سربازی و خدمت چه ربطی به رئیس جمهور داره ؟ زیر نظر ستاد مشترک هستنش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
کدوم رانت؟؟!!!!استقلال که همه امکانات دستش بوده..
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۳
لونگی خودتی کیسه کش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۳
تو چرا جوش میزنه کیسه ؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
احسنت
فرشید توکلی پور
|
France
|
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
تابی جون اینقدر خودتو ناراحت نکن .کدوم‌سرمایه ملی ؟اینها همه برای پول بازی میکنند .تراکتور .پرسپولیس .استقلال فرقی براشون نداره
از نظر سیاسی هم بهتر برای اتحاد ملی امسال تراکتور اول بشه
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
چرا این بحث رو الان مطرح کردن..اجرلو گفته از 2ماه قبل همچین نامه ایی اومده..چرا همون 2ماه قبل نگفتن تا سروش بره دنبال کارهاش..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
مقاله یک طرفه ای بود در ضمن یک بازیکن یرباز طبیعیه بین تیم های نظامی تیم لیگ برتری رو انتخاب کنه ملوان که دسته پایین تریه و درضمن تیم پرسپولیس که کل بازیکناشو از بودجه بیت المال که متعلق به کل کشوره جذب میکنه و بااین تفاسیر کل تیمش بازیکن سربازند در ثانی تراکتور یک تیم نظامیه و متعلق به سپاه پاسداران و حتی مدیر عاملشم نظامیه !!! تنها علت این همه جنجال علیه تراکتور اینه که تراکتور تو کورس قهرمانیه!!!
دوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
چه جالب !

اون موقع که یک شبه قوانین (! ) سربازی تغییر کرد و زندگی چند هزار نفر نابود شد سکوت کردین

ولی حالا نگرانین که چندتا فوتبالیستی که به جای پادگان رفتن تو باشگاه بازی کردن ، دلشون نشکنه
محمد
|
United States
|
۰۱:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
بی انصافی در. حد. اعلا . شگردهای ناجوانمردانه . قانون غیر. منصفانه .توهین به شرافت انسانی . هر. جوری که نگاه میکنی عین سر گردنه هستش این تیمها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
ظلم داره بیداد میکنه. فکر میکنند با این کار سروش رفیعی رو نگه میدارند اما نمیدونند با ظلمی که به این جوون و در واقع به تمام جوونهای ایران می کنند نتیجه بدی خواهند گرفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
اصن گور بابای تراکتور و پرسپولیس و استقلال.. مگه اینا نباید الان تو زندان میبودن به خاطر کارت پایان خدمت جعلی؟؟ دیگه بهترین حالتش باید میرفتن پادگان دیگه مگه با جوانان این مملکت چ فرقی دارن این فوتبالیستا ک نمیرن پادگان میرن تیمای نظامی؟!
داریوش،خوزستان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
این شوتبالیست ها به جای اینکه مثل بقیه به پادگان و کلانتری و مراکز نظامی دیگه برای خدمت سربازی برن و یه خورده سختی بکشن به جاش چهار تا لگد به توپ می‌زند و در آرامش کامل فوتبال بازی میکنن،،، توجه کنید بازی میکنن،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
عزیزم شما پرسپولیسی هستی!!!!!
سایت 90 گزارشی داره که تمام موارد توش ذکر شده!!!!تازه میخواد بیاد پرسپولیس همچین از آینده تباه حرف میزنی انگار چیشده؟؟؟؟
شما اگر از همه جوانهای ما که دو سال وقتشونو تلف سربازی میکنن بعدم باید با ماهی یک میلیون زندگی کنن حرف میزدی حرفت قبول بود ولی سروش سه سال هم خدمت کنه بعدش یه سال حداقل یه میلیارد در میاره اندازه سی سال شما که سنگشو به سینه میزنی!!!!!
تابی جون چند وقته داری یک طرفه به قاضی میری شک نکن با این کارات مخاطبتو از دست میدی مثل صدا و سیما!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
شما ناراحت پرسپولیسی یا حقوق شهروندی؟؟؟!
مصطفی
|
United States
|
۰۳:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
بهتره که بجای اینکه تیم ها بازیکناشون به اجبار به تیم حریف برن مبلغ قرارداد دریافتی بازیکن به حساب خزانه واریز بشه که صد در صد هم درآمد زا هست هم لیگ ایران بصورت حرفه ای و بدون دخالت قدرت های خاص دنبال میشه
تازه شما در نظر بگیرین که بازیکنی مثل سردار آزمون که صحبت از رفتنش به لیورپول هست مجبوره دوسال تو لیگ ایران بازی کنه!شما فکرشو بکن که دو سال از 12 سال زندگی مفید فوتبالی یه فوق ستاره توی یه لیگ با امکانات ضعیف هدر بره که حتی میتونه منجر به افت این بازیکن بشه!
فردوس واقفى
|
Canada
|
۰۵:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
آفرين به شرف نويسنده ، درحالى كه روزنامه ها وسايت هاى اختصاصى ورزشى دراين مورد سكوت كرده اند ، شهامت نويسنده متن بالا قابل احترام است ، اميداست كه اين موضوع رابطورجدى پيگيرى نموده وتااخذنتيجه دنبال نماييد تايكباربراى هميشه ريشه اين بي عدالتى خشكانده شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
جالبه. طرف رفته به صورت غیرقانونی کارت پایان خدمت خریده، لو رفته، به جای اینکه بندازنش زندان یا برای همیشه از فوتبال کردن محرومش کنن یا مثل بقیه بفرستنش پادگان گفته اند بیا برو بازی کن. حالا برای شش ماه اضافه غیبت حالا به هر شکلی ببین چه مرثیه سرایی راه انداختید
م. ح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
این راه حل جز تلف شدن سرمایه های انسانی و مالی نیست. وبه نوعی سوء استفاده بعضی باشگاههای به اصطلاح نظامی است. به نظر بنده بازیکن یک جنس یا مال ارزشمنده هر باشگاهی که خواستش باید هنگام سربازی اش به قیمت روزش از ستاد کل نیروهای مسلح خریداری کنه و مثلا 50 درصد پول آن هم به خود بازیکن و تیم سازنده اش داده شود اینطوری حق همه محفوظ میماند....
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
اوووووو
حالا مگه چی شده؟؟؟؟
والا خیلی از جووناي تحصیل کرده واقعی داره عمرشون تو خدمت تلف ميشه حالا ايشون که تو همون خدمت هم حقوق میلیونی میگرفته شما دلت براش سوخت؟؟؟پس اون بدبختی که لیسانس و فوق داره و تو خدمت ماهی کمتر از دویست هزار تومن دریافتیش هست چی کار کنه؟؟؟؟
والا من خودم برج هشت اقدام کردم برا اعزام و بدون غیبت تاریخ اعزامم افتاد برج دوازده یعنی چهار ماه تو برزخم و با توجه به این که تو چهار ماه نميشه کار خاص برا آینده کرد و همینطور بیست و یک ماه خدمت مقدس سربازی(!)عملا 25ماه از زندگیم تلف ميشه،از ما که گذشت ولی بهتره به جای این متمول ها به این موضوع فاصله زیاد بین ارسال دفترچه و اعزام بپردازید و مسئولین رو سوال پیچ کنید که عمر جوونامون داره برا هیچی از بین ميره،اگه از مدت زمان زیاد خدمت هم بگذریم از این فاصله زیاد بین ارسال و اعزام نميشه گذشت،اگه سرباز زیاده مدت خدمت رو کم کنن یا بفروشن ولی بازی با جوونی يه نفر حق الناسه و من به شخصه اصلا نمیگذرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
اقا چرا لقمه را تاب می دی ترک ها نفوذ وقدرت ویژه ای دارند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
کور شود حسود
مهران
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
لطفا بحث رو قومیتی نکنیم. اساس موضوع جذب سربازها در تیم های نظامی مشکل داره و باید حل بشه. لیگ ما یه لیگ حرفه ای هست و این موضوع در تضاد با برگزای یک لیگ حرفه ای است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
جام امسال رو همین الان بدید به تراکتورسازی شاید دست بردارند البته این جام هم جایزه تیمیه که تماشاگراش میگن خلیج ع-ر-ب.
پاسخ ها
مصی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
اینم بهانه حسرت 10 ساله
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
نویسنده این مطلب که با عینک پرسپولیس این گفته ها را بیان کرده بداند که خدمت سربازی اجباری می باشد و نمی توان کسی را بدون دلیل معاف کرد .تیم تراکتورسازی که در سطح اول فوتبال کشور قرار داردو فرصتی هست برای بازیکنان جوان که مسیر رشد فوتبال را طی کنند انها می توانند مثل بقیه خدمت سربازی خود را طی کنند ولی دیگر از این پیشرفت خبری نخواهد بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
یکی از بی معنی ترین و مسخره ترین قوانین مملکت در شرایطی که همسایه های ما میلیاردی صرف هزینه نظامی میکنن!
رامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
خیلی مطلب آبکی نوشتین این آقای بقول شما بدون حاشیه مرتکب خلاف شده و باید سزای َآن را هم ببیند اگر یه آدم معمولی کارت پایان خدمت یا هر مدرک دیگه رو جعل میکرد به جز اضافه خدمت زندان هم باید می رفت متاسفانه بصورت کلی فوتبال در کشورمان آینده تاریکی دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
کجای قانون گفته پول بده مدرک بگیر اسم این هر مدرکی که باشد تقلی یا درست رشوه است و حکمش زندان است نه 6 ماه اضافه خدمت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
اینم رویا پردازی نویسنده تابناک خوابیده تو خواب داره حرف میزنه بخواب بابا بخواب.
ناشناس
|
-
|
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
پول مفت بیت المال رو میدن به این فوتبالیست های بی خاصیت .
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
سلام ، واقعا بشما تبريك ميكم ب، بعد از مدتها يك دفاع جانانه از جوانان و بيان يك فاجعه در حال انجام
كريدد ، سپاس.
ولى پاراگراف بالاى خبر و تيتر طغيان در مقابل قانون ، كدام قانون ؟؟ و بعد ربط به حقوق شهروندى جناب
روحانى ( كه هنوز ملت متن انرا نديده اند و اصلا نمى دانند چيست ، و تلويحا مقر دانستن رئيس جمهور)

هر چند خوشبختانه متن اصلا طغيانى نشان نمى دهد چون خود شما رفتارى كه با اين جوانان ميشود غير قانونى ميدانيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
دیگه شورش رو در آورده اند، یهو جامو بدین به تراکتور تا عده بیشتری درگیر این مسخره بازی نشدند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
این بی اخلاقی ها خاص کشورهای جهان سوم و خصوصا ایران عزیز است
حسين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
اين هم برگي ديگر از فوتبال كثيف اين مملكت . فقط تاسف
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
کدام سرمایه ی ملی؟سرمایه ی ملی آن جوانان تحصیل کرده ای هستند که بیکارند.سرمایه های ملی کودکان کاری هستند که آینده سازان این مملکت باید باشند.سرمایه ی ملی آن مبالغی بودند که مختلسین محترم و برخی از آقازاده ها خوردند و بردند.سرمایه ی ملی اعصابی است که برخی از مسئولین با دروغگویی خوردش می کنند.سرمایه ملی .....
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
حب و بغض شما به آذربایجان و تراکتور آخر شما را به میکشد تراکتور سازی مسئول قانون گریزی به اصطلاح جوانان پاک نیست که چند سال پیش خلاف کرده اند البته کشور ما مهد دور زدن قانون است و هر که پول و قدرت دارد میتواند ... ولی جای سوال این است که شما چرا کاسه داغ تر از آش شده اید هر که طاوس خواهد جور هندوستان کشد دوست بزرگوار زمانیکه که با پول کثیف فوتبال به افردای کثیف تر از این پول رشوه میدادند که خدمت نکنند شما کجا بودید البته شاید .........
dideban1400
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
متاسفم براتون که با هزار توجیه
به دنبال لوس کردن قانون هستید.
برهان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
البته عجیب نیست این اتفاقات در کشور ما ولی بازیکنی که اینقدر درباره اش تعریف گفتی یه جاعل و مجرم هست که نیروهای مسلح رو خریده بوده و حداقل مجازات او باید چندین سال زندان بود تا دیگه کسی جرات اینکارو نداشته باشه هر چند خودم شخصا با خدمت اجباری مخالفم ولی قانون باید برای همه باشه حتی فرزندان مسئولین ، حتی خود تابناکم جرات بازگویی اونهارو نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
درود ، تحلیل تلخ و واقعیتی دردناک است ، این مملکت در آتش رانت دارد می سوزد ..
اميد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
متاسفم فقط همين
اين رفتارها انساني نيست
انساني نيست
انساني نيست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
بعنوان یک تراکتوری راضی نیستم هیچ فوتبالیستی به زور و تزویر در تراکتور بازی کند.
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
بسیار بسیار جامعه ای متمدنی داریم
روزی که به خدمت مقدس سربازی رفتم از پزشک و مهندس و ......... در صف به خط و یک دو سه چهار قرار گرفته بودند تا با فراگیری فنون نظامی اگر روزی نیاز شد از شرافت این مملکت دفاع کنند.
پزشکی که می توانست با طبابت خود تسکین درد باشد ضمن اینکه درآمد خوبی داشته باشد
مهندسی که همه آموخته های خود را برای ساخت و توسعه میهن به خدمت سربازی آورده بود که احتمالا بعد از این دوره خیلی از این مطالب را از خاطر خواهد برد.
و هزاران جوانی که چون من چه به الجبار چه با افتخار در سوز سرما و داغ گرما در گوشه ای از خاک وطن با به راست راست و به چپ چپ گفتیم آماده شده ایم تا جانمان را تقدیم وطنمان کنیم.
حال این بازی وارداتی که نتیجه اش جز پایمال کردن بیت المال و جاری شدن سرمایه های ما نیست و با هر رقمی که از قراردادهای نجومی می شنویم می شود هزاران دانش آموز را از نعمت تحصیل مناسب بهره مند ساخت ، مهمتر از خدمت مقدس سربازی شده
عیبی ندارد .
اما کاش عمر و سرمایه جوانانی که با هزینه های گزاف با تحصیل و مدارج بالا به خدمت می روند به اندازه این توپ گرد می ارزید . به خدا قسم در این صورت مملکت ما گلستان بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
فقط میتوان نام آنرا نامردی گذاشت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
سرمایه ملی؟؟؟
ببخشید میشه لطف کنید که فوتبالیست ها چی گلی به سر کشور و ورزش اون زده اند که سرمایه ملی میخوانیدشون. بعدشم خون این ها از بقیه سربازها رنگین تره ؟ این خلاف هایی که اینا انجام دادند افراد عادی انجام داده بودند زندان رو شاخشون بود و اضافه خدمت که جریمه کمش می شد. واقعا گزارشتونو یه بررسی بکنید. چقدر هم حق به جانب می نویسید.
زنده باد ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
از چی بگم برات
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
چه ربطی داره دوست عزیز.کسی خطایی میکنه باید تاوانشم بده.مگه خون این دوستان رنگین تر از بقیه جوونای مملکته؟چون به قانون نمکین کرده باید به به چه چه کرد؟مگه غیر از این داریم؟اونی که تمکین نکرده رو باید مجازات کرد وبرش گردوند.بهتره تو قضاوت کردن نه از این ور بوم بیفتیم نه از اونورش.اونقسمت که گذاشتن روز آخر بهش گفتن کار بسیار اشتباهیه.حالا این که می خوان تراکتور قهرمان بشه بحث دیگریست!!
کیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
اینم از مدیران تراکتور سازی تبریز که این همه دم از مردی و مردونگی میزنن. شما با این حقه بازیا آبروی تموم آذری زبان ها رو می برید. فکر می کنید سروش رفیعی با این کلکی که شما بهش زدید دیگه با جون و دل براتون بازی می کنه؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
آقا خوبه خودتون میگین سپاه مالک این باشگاه هاست ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
"مطبوعات ایران هم بواسطه حجم ویران کننده سوژه های ناب خبری، که تقریبا هیچ روزی را بدون خبر و تیتر نمی گذارند، این ماجرا را فراموش کرده و به صندوقچه دهها پرونده ناتمام و مبهم دیگر سپردند."

شاید شما یادتون بره؛ ولی من یادم نمی‌ره که "ستاره"های فوتبال با مزایای ویژه خدمت سربازی رو می‌گذرونن و امثال من که رفتن پی درس...
طبق قانون اساسی شهروند درجه یک و دو نداریم.
javadi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
چرا حرف بیخود میزنید
مکا فوتبالیستها تخم دو زدره میکنند کهبا بقیه مردم فرق داشته باشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
حقوق فوتبالیست ها با این کیفیت بازی و وضع فلاکت بار اقتصادی مردم و جامعه باید ماهی یک ملیون تومن بیشتر نباشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
یدفه هم به این قضیه بپردازین که تیمی که مردمی بود چطوری بدون هرگونه برپایی مناقصه توسط یک نهاد! خریداری شد؟ چه نیازی به این خرید بود و آیا هدف کنترل مردم بود یا تیم داری نهاد سپاهی!!!
اصولا سپاه به عنوان نهاد نظامی تا کجا میتواتد نفوذ کند ؟ ایشان پاسدار انقلاب هستند یا کارتل اقتصادی ورزشی سیاسی فرهنگی عمرانی و در آخر نظامی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
سروش رفیعی قربانی این است که تیم زیر مجموعه نهاد نظامی به هر طریقی امسال بایستی قهرمان لیگ شود. خواه با حفظ او و یا با عدم انتقال به پرسپولیس . همه داستان این است.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
زیاد این به اصطلاح ستاره ها رو حلوا حلوا نکنین که باورشون بشه تافته جدا بافته ان ....یا حق
تراختورچی اصیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
تابناک عزیز در ابتدا باید بگم در همه جای دنیا وقتی کسی تخلف از قانون میکنه محکوم به زندان و مجازات متناسب میشه مثل اقای هوینس که بدلیل تخلف مالیاتی دو سال رفت زندان و هیچکس اونو بیگناه و پاک ندونست شما گفتی جوان پاک و بیگناه !!!!! کسی که رشوه میده و کارت پایان خدمت میگیره ایا بیگناه هستش ??!!جوان بیگناه اون کسی هستش که میره لب مرز و با تمام وجود برای دفاع از وطن خدمت میکنه . من بعنوان یه تراکتوری به هیچ وجه راضی به حضور این بازیکنان تو تیمم نبودم چون جای ادم متخلف تو بالاشهر تبریز و دور دور کردن با ماشین انچنانی نیست جای این ادمها جای دیگریست ??!!!!!الان شاید یه عده بگن اینا استعداد ناب هستن و سرمایه !!!! ایا منی که لب مرز خدمت کردم لااقل برای پدر و مادرم سرمایه و استعداد نبودم !!!!!!! آیا من میتونم یه نفر خلافکار رو الگوی خودم قرار بدم ??خواهشا چاپ کن چون تحلیلتون واقعا برای من تاسف اور بود .
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
واقعا برای کسی متاسفمکه اسم خودش رو گذاشته مدیر عامل .تاسف داره استثمار یعنی همین
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
برخلاف عنوان فریبنده اش، هیچ جعل کارت پایان خدت یا معافیت صورت نگرفت بلکه به اذعان مسولان وقت نظام وظیفه کشور، کارت ها توسط باندی فاسد درون نیروهای مسلح صادر شد....چند نفر از اعضای باند دستگیر شدند؟
خیر برادر عزیز ! اسناد و کارت ها کاملا درست و قانونی بودند و هیچکس هم از اعضای کمیسیون پزشکی و نظام وظیفه دستگیر و محاکمه نشد....پیدا کنید پرتقال خور را!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
بله مسببین امر دستگیر واخراج شدند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
البته بماند که خود بازی در تیم های نظامی هم خود یک رانت است است. وگرنه هم سن و سالهای این فوتبالیست ها باید با چه مشقتی در نقاط محروم مرزی 2 سال خدمت کنند و چه بسا جان خود را در درگیری با اشرار از دست بدهند. ولی این اقایان فقط بواسطه فوتبال در بهترین شرایط 2 سال فوتبال بازی می کنند و تازه پول هم می گیرند. حالا شما نگران 6 ماه اضافه خدمت هستی/.
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
کجا فریادرسی هست که اینجا باشه؟؟
کسرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
نورالهی و امید آلیشاه به فکر اضافه خدمت باشند و اینم توبه شما دو نفر و کساییکه میخوان برند تراکتورسازی ، در صورت عدم تمدید قرارداد ، اضافه خدمت می خورید.
پیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
اگر چنین مطلبی صحت داشته باشه سروش باید مرد باشه بهر پادگان ولی برای تراکتورسازی بازی نکنه البته اگر مرد باشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
مسئولین تراکتور سازی، شما 2 روز مونده به بازی استقلال رحمتی رو محروم کردید. شما باعث شدید دو بازیکن پرسپولیس انصراف تحصیل بدهند و خودشان را سرباز کنند. شما الان سه ماهه دارید با رفیعی مذاکره میکنید توی تیمتون بمونه، وقتی قبول نکرد میگویید اصلا 6 ماه اضافه خدمت داری. این حرکات خارج فوتبالی است که باعث می شود به این فوتبال ایرانی بگوییم. شما هیچ وقت قهرمان نمی شوید حتی اگر آخر فصل تیم اول جدول باشید هم قهرمان نیستید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
توپ تو اين در وازه يا آن دروازه بره نوني براي سفره مردم نميشه بجاي هزينه كردن در فوتبال بياييد گور خواب ها را ساماندهي كنيد
علی احمدیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
1-واسطه خرید این تیم(تراکتور سازی) توسط یکی ازنهادهای سپاه!!!!!!!-
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
ننگ بادبر قهرمانی تیمی که به ناجوانمردانگی بخواهد قهرمان بشه
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
اگه بازیکنان سرباز نمیومدن تراکتور میرفتن ملوان و فجر و اینا مشکلت حل بود داداش! خجالت نمیکشی !!از متنی که نوشتی میباره چون تراکتور با پرسپولیس تو کورسه ناراحتی . سالیان سال میلیاردها پول بیزبون دولتی رو دادن سرخابیا(بودجه های خالص دولتیشون با هیچ تیمی قابل قیاس نیست)حالا تراکتور سربازایی رو میاره که اگه تیمای نظامی نبودن باید مثل همه جوونا میرفتن سرپست.تو ناراحت شرایط جدولی وگرنه صدات درنمیومد .
هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
کاش بجای این جور قوانین ابتدایی وبرای اینکه واقعا بگوییم ارزش قایل هستیم برای دستگاه های نطامی هزینه خرید بازیکن ها راصرف رفاه نطامیان میکردیم البته باید به قول یکی از نظرات
ستون بالا کشورهای همسایه دارن توبخش خرید جنگنده و وسایل نظامی خرج میکنن ما داریم بازیکن سرباز رو بزرگش میکنیم و....
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
متاسفانه توزیع بازیکنان سرباز بطور عادلانه صورت نمی گیرد. سال گذشته مهدی شریفی سرباز سهمیه
ملوان بود که با اعمال نفوذ برادران! به تراکتور سازی منتقل شد با این توجیح که تراکتور در باشگاه های آسیایی
تقویت شود.که متاسفانه نتیجه در خوری همراه نداشت و در عوض منجر به سقوط ملوان به دسته یک شد. بیاد داشته باشیم که ملوان تنها با اختلاف یک گل سقوط کرد.
بیعدالتی و اعمال نفوذ در توزیع بازیکنان سرباز به قدری است که فی المثل در 2 سال قبل "شاهین ثاقبی" بازیکن
دست پرورده ملوان را که سرباز بود به زور به تراکتور سازی انتقال دادند. و ....
سهند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
هم سن و سالهای این آقا دارند بالای برجک در دمای زیر صفر در کوههای کردستان نگهبانی میدن ایشان باید الآن زندان بودن اصلا شما چرا سنگ این آقای به اصطلاح ستاره رو به سینه میزنید!؟ نکنه...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
دی‍گه جایی هم مونده که سپاه نخریده باشه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
خدا
واقعا فوتبال بازي كردن اين قدر در جامعه ما به دذغه اصلي تبديل شده كه يك سايت معتبر مثل تابناك اينگونه در باره آن قلم مي زند. آيا يك بازيكن فوتبال واقعا يك سرمايه ملي است. اگر بازيكن فوتبالي كه نه تحصيلات دانشگاهي دارد نه صاحب فضيلت هاي قرآني نظير تقوا و مجاهدت را در خود جمع كرده سرمايه ملي است پس رزمنده ها ، مدافعان حرم ، نخبه هاي دانشگاهي ، خانواده هاي شهدا و ..... چه سرمايه اي هستند. آيا يك بازيكن فوتبال با آن اوصافي كه اشاره شد با اين قشرها در يك رديف قرار دارد ؟
پس اينقدر فوتبال و بازيكن فوتبال را بزرگ نكنيد. بزرگتر هاي زيادي در جامعه هستند كه بايد آنها را ديد و نام و نشان آنها را به مردم و جوانان آدرس داد.
به نظر مي رسد شايسته نيست بلكه خطا هم هست كه فوتبال و بازيكن فوتبال اينقدر بزرگ شود كه در جامعه مسئله و التهاب ايجاد كند.
امیر حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
جالبه من سربازم و باید برای جایی پا بزنم ک دقیقا بازیکن سربازشم داره تو تیمی توپ میزنه ک تماشاگراش تو تهران شعارایی میدند ک دیگه هممون میدونیم و بیشتر باز نشه بهتره....و عجیب تر اینه با حیله و هر روش غیر اخلاقی دو تا بازیکن رقیب هصلی رو هم میگقرند و امروز مشخص میشه 6 ماه بهش اضافه خدمت زدند لابد ب خاطر خوب بازی گردنش تو تراکتور!!!؟
شرممون باد شرممون باد از این بی عدالتیا
خدا جای حق نشسته مطمعن باشید با این رفتاراتون قهرمان نمیشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
به نظرم اگه مشکلی بود باید زودتر بهش می گفتن.این عین نامردیه!نباید با احساسات یه نفر این جوری بازی بشه!!!
ناشناس
|
France
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
فجرسپاسی شیراز هم تیم سپاه است الآن کجاست و یوهویی چی شد تراکتور راسپاه خریدو بهترین هارا آورد؟
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
گل بود به سبزه نیز آراسته شد


هوز مسائل مربوط به زد و بندها و ناپاکی های پشت پرده این فوتبال حل نشده که شاهد بروز این مسئله هستیم !

ممنون از نگارنده این مطلب ، امیدوارم مسئولین چشم و گوش خد را باز کنند و فقط به دنبال تقویت تیم مورد نظر خود نباشند چرا که این موضوع به قیمت از دست رفتن اعتماد مردم خواهود بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
بقیه جوانان میرن توی مرز سرمای منفی 30 درجه نگهبانی میدن. اونا گناه دارن.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
یکطرف این قضیه سپاهه که دربرابر این جرم آشکار جعل کنندگان بیشترین تساهل وتعامل را کرده نمی دونم چرا اینقدر بی انصاف شده تابناک هزار ایراد داشتید ودارید اما صرفاً بخاطر سعی در بیطرفی طرفدار دارید اما امیدوارم مسئله را بیطرفانه ببینید. گناه تیم نظامی این وسط چیه؟ سپاه ومسئولان نظامی چه کار مثبت دیگری باید انجام میدادند که دریغ کرده اند ؟ این نگاه شما تضعیف نیروهای نظامیه من شاهدم بهترین هنرمندان بهترین فوتبالیستها همواره در بین نظامیان کشورشان بدون چشمداشت وداوطلبانه حضور می یابند وبدون تعارف اگر خدای ناکرده مجبور به انتخاب بین بهترین فوتبالیست با سرباز ساده نوار مرزی باشم بدون تردید سرباز انتخاب منه چون مفیدتر وکارامدتره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
بله شما درست میفرمایید این بازیکن ها نباید در تیم های نظامی بازی کنند و باید مثل دیگر جوانان و تحصیل کرده ها بروند مرز و مثل دیگر دیپلمه ها با آن ها رفتار شود.
و همچنین استقلال و پرسپولیس نباید از پول بیت المال اداره شوند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
اگه یه آدم عادی بره به قول شما کارت پایان خدمت اصلی ولی با مدارک غیرواقعی بگیره و مسوولین بفهمن، چه بلایی سرش میارن؟ حالا اینکه هیشکی به این سوگلی ها نمیگه بالای چشمت ابروِ بماند، به خاطر 6 ماه اضافه بازی کردن توو تیم دوم لیگ برتر، رگ غیرتتون زده بیرون؟ بعدشم مگه میخواد مجانی بازی کنه؟ پولشو از مالیات من و شما میگیره، سر وقت هم میگیره
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۳
چرا از فوتبالیستایی با کارت پایان خدمت تقلبی استفاده میکنن در حالی که باید الان زندان میبودن اما از منه فوق لیسانس این مملکت که تو دانشگاهای دولتی هم بودم باید برم پادگان یا اگه طرحم بخوان بدن که کار کنی ی کاری ازت میخوان که ارتش امریکا با یک تیم تحقیقاتی در مدت ده سال انجامش داده من باید تنهایی بدون امکانات واسه چند ماه کسری انجام بدمش مسخرست که ما راجع به قانون شکن ها دلسوزیم انگار فقط اون استعداد ملیه من امثال من فقط برای پای صندوق رای خلق شدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۳
آن فوتبالیست های مطرح هم که مال باخته نیز محسوب می شدند، بعد از یک دوره اخبار دلهره آور مبنی بر صدور احکام حبس و حتی شلاق، در نهایت به تیم های نظامی سپرده شدند تا با پوشیدن لباس مقدس، دو سال فوتبال بازی کرده و دینشان را به کشور ادا کنند!

خسته نشن یه موقع
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
باید بخاطر جرمش میرفت زندان تا درس عبرتی برای دیگران بشه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
ما دغدغه اي ديگه اي نداريم به جز سروش رفيعي ملت دارن عذاب ميكشن شما به فكر سروش هستين
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
ما دغدغه اي ديگه اي نداريم به جز سروش رفيعي ملت دارن عذاب ميكشن شما به فكر سروش هستين
ايراني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
واقعا اين دو باشگاه استقلال و پرسپوليس چه سودي براي مردم دارن جز حيف و ميل شدن بيت المال.در واقع شدن مكاني براي ميلياردر شدن يك تعداد فوتباليست و حرص و جوش خوردن بي مورد بقيه مردم در مورد همين تعداد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: