بازدید 2119
تاج اين خبر را تاييد مي‌كند اما انتشار آن را به صلاح نمي‌داند: «بله، اما خودش تكذيب كرد.» او درباره اين ماجرا توضيح مي‌دهد: «كار بسياري خوبي از طرف فدراسيون و كميته داوران صورت گرفته، ما داوران خاطي را در هفته‌هاي مختلف محروم مي‌كنيم تا آنها خود را در لايه‌اي از حضانت نبينند.»
کد خبر: ۶۵۲۵۴
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۲:۴۳ 22 September 2009
دنیای فوتبال امروز نوشت، آن روزها محمد علي‌آبادي همچنان رئيس سازمان تربيت‌بدني بود و براي خودش برو و بيايي داشت. يك هفته تا داربي مانده بود و بحث داور داخلي و خارجي در رسانه‌ها گل كرده بود.

3روز قبل از داربي رئيس سازمان تربيت‌بدني از مسئولان فدراسيون فوتبال و دو تيم پايتخت خواست تا به دفترش بيايند و براي داربي تصميم بگيرند. حتما خودتان مي‌دانيد كه تصميمات مهم فدراسيون بايد با نظر علي‌آبادي باشد.

جلسه در فدراسيون

مديران‌عامل سرخابي با ليدرهايشان به جلسه فدراسيون مي‌روند تا براي داور تصميم بگيرند، حالا ليدرها چرا آمده بودند، خدا داند. به‌هرحال جلسه برگزار مي‌شود و البته بگومگوهايي ميان مديرعامل استقلال و ليدر پرسپوليس شكل مي‌گيرد اما نتيجه جلسه مشخص مي‌شود: «داور داربي ايراني باشد.» دوستان در فدراسيون به نتيجه مشترك مي‌رسند و به دفتر علي‌آبادي مي‌روند.


نتيجه پريد!

علي‌‌آبادي بالاي مجلس مي‌نشيند و شروع به حرف‌زدن مي‌كند و مسير بحث را به‌سمتي كه خودش مي‌خواهد، مي‌برد: «داور داخلي خوب است اما... داور بومي به رشد فوتبال كمك مي‌كند اما...» دوستان مي‌فهمند كه داور ايراني مدنظر رئيس نيست، مديران‌عامل سرخابي دست به قلم مي‌شوند و نامه‌اي براي رئيس سازمان مي‌نويسند و خواستار داور خارجي براي داربي مي‌شوند. مي‌توانيد چشمان گرد شده فدراسيون‌نشينان را حدس بزنيد.


داورها پول مي‌خواستند

بحث در اتاق رئيس داغ مي‌شود، صداي همه بالا مي‌رود، واعظ و انصاري‌فرد زير قولشان زده‌اند و با حرارت از داور خارجي دفاع مي‌كنند و فدراسيوني‌ها هم روي حرفشان ايستاده‌اند. علي‌آبادي ساكت نشسته و نخي كه براي داور خارجي داده را دنبال مي‌كند اما فدراسيون كوتاه نمي‌آيد، يكي از فدراسيون‌نشينان مي‌گويد كه داور بايد داخلي باشد و هيچ اتفاقي هم نمي‌افتد تا ناگهان حسين هدايتي به حرف بيايد و همه را مبهوت كند: «داوران داخلي؟! اينها چند بار به من زنگ زدند و از من پول مي‌خواستند.» ناگهان همه سكوت مي‌كنند، نماينده كميته داوران واكنش نشان مي‌دهد اما تاج دستش را مي‌كشد: «تو رو خدا بي‌خيال! حالا يك حرفي زده.» هدايتي مي‌خواست جرياني بسازد اما فكر نمي‌كرد جنجال شود.


شكايت عنايت

آن روزها عنايت در ايران نبود، خبر را به رئيس كميته داوران رساندند و او هم عصباني شد و خيلي زود واكنش نشان داد. حتي در فدراسيون نقل است كه از هدايتي شكايت هم شده اما عنايت فعلا دم به تله نمي‌دهد: «حالا گذشته از اين موضوع، براي چي مي‌خواهيد دوباره باز كنيد ماجرا را؟» اصرار ما نتيجه مي‌دهد: «اگر هر داوري در هر كاري مشاركت داشته باشد و شواهدي باشد مطمئنا واكنش نشان مي‌دهيم.» او ادامه داد: «براي رشوه سند كه نمي‌دهند، هر واسطه‌اي بيايد بگويد يا محل قرار را لو بدهند ما واكنش نشان مي‌دهيم. به‌هرحال من از راوي شنيدم و نمي‌دانم موضوع درست است يا نه اما هدايتي حرفش را پس گرفت.» البته رئيس كميته داوران حرف جالب‌تري مي‌زند: «اصلا به من بگوييد چرا استيل‌آذين اينجاست.»


تاج تاييد كرد

خبر مربوط اگرچه قرار بود سكرت بماند اما به هر نحوي رسانه‌اي شد، موضوعي كه البته يكي از روزنامه‌هاي ورزشي به‌صورت سربسته از آن پرده برداشت اما خبرنگارش از عمق ماجرا خبر نداشت. به‌هرحال مهدي تاج اين خبر را تاييد مي‌كند اما انتشار آن را به صلاح نمي‌داند: «بله، اما خودش تكذيب كرد.» او درباره اين ماجرا توضيح مي‌دهد: «كار بسياري خوبي از طرف فدراسيون و كميته داوران صورت گرفته، ما داوران خاطي را در هفته‌هاي مختلف محروم مي‌كنيم تا آنها خود را در لايه‌اي از حضانت نبينند.» او ادامه داد: «بزرگترين عيب اين است كه مشكلات نزد صاحبش پوشيده بماند و نبايد ديوار حفاظتي دور هيچ سيستمي كشيد.»

پس از آنکه عنایت هدایتی را تهدید به شکایت کرد، حسين هدايتي در گفت و گو با فارس حرف‏هایش را تکذیب کرد و اظهار داشت: 15روز است كه بنا به دلايلي صلاح ديدم مصاحبه نكنم چون استيل آذين نياز به آرامش دارد.

وي در خصوص درگيري استيلي و زندي تصريح كرد: اين موضوع از سوي مديرعامل استيل آذين پيگيري مي‌شود.
هدايتي در خصوص صحبت هاي عباس انصاري فرد در برنامه 90 گفت: من گفته‌ام درباره پرسپوليس ديگر هيچ حرفي نمي‌زنم اما انصاري فرد ديشب در مورد من حرفي نزد.

مالك باشگاه استيل آذين در خصوص درج مصاحبه اي مبني بر درخواست داوران از وي براي دادن رشوه گفت: به اين دروغ‌ها عادت كرده ام. برخي خبرهايي را مي‌نويسند و تيتر روزنامه مي‌كنند تا شخصيت همه را زير سئوال ببرند. من هيچ وقت به شرافت داوران بي احترامي نكرده‌ام.

وي يادآور شد: در اين مطلب اعلام كرده‌اند كه من يكسال و نيم پيش گفته‌ام داوران از من رشوه خواسته اند. آيا مي‌تواند اين موضوع راست باشد؟ فصل قبل ما ليگ يك بوديم و چه ربطي به ليگ برتر دارد؟

هدايتي اضافه كرد: اگر اين موضوع را كه نوشته اند ثابت نشود با آنها برخورد مي‌كنم اما كميته داوران بداند كه اين حرف‌هاي من نيست و برخي‌هاي مي‌خواهند هدايتي را زير سئوال ببرند كه براي آنها متاسفم.

وي در پايان در خصوص وضعيت استيل آذين اظهار داشت: فاصله ما با بالاي جدول زياد نيست و با غيرت بازيكنان و كادر فني مي‌توانيم به جايگاه هاي بالا برسيم.
اشتراک گذاری
خبرهای مرتبط
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
عبدالحسین مجدمی اکبر طبری دی بیاسی عباس تبریزیان طرح گام کروناویروس سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر طرح تعیین سقف طلاق