بازدید 22898
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به ادعای دروغ رسانه های غربی مبنی بر تلاش جمهوری اسلامی ایران برای نابودی رژیم صهیونیستی با استفاده از تجهیزات نظامی، خاطرنشان كردند: جمهوری اسلامی ایران برای قضیه فلسطین یك طرح معقول، منطقی و انسانی دارد كه آنرا ارائه كرده است.
کد خبر: ۶۴۹۰۶
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۵:۴۴ 20 September 2009
آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی امروز همچنین در دیدار مسئولان نظام، سفیران كشورهای اسلامی و جمعی از قشرهای مختلف مردم، مناسبتها و اعیاد اسلامی بویژه عید سعید فطر را مهمترین فرصت برای بازخوانی ظرفیت ها، تواناییها و وضع حال و آینده امت اسلامی و آسیب شناسی نقاط ضعف و عیوب دانستند و تأكید كردند: امروز مهمترین نیاز امت اسلامی و دولتهای مسلمان، بازگشت به صراط مستقیم الهی و حاكمیت احكام اسلامی و استفاده از امكانات سرشار سیاسی و جغرافیایی در كنار حفظ اتحاد و انسجام، بمنظور ایستادگی در مقابل دشمنان و رسیدن به مدارج عزت، قدرت و پیشرفت اسلامی است.

به گزارش khamenei.ir حضرت آیت الله خامنه ای، ملت ایران را یك نمونه خواندند و با یادآوری شرایط ملت ایران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و حضور رژیم خائن پهلوی در زنجیره حامیان رژیم صهیونیستی، افزودند: به بركت پیروزی انقلاب اسلامی و حاكمیت اسلام، ملت ایران اكنون پیشتاز مقابله با رژیم صهیونیستی است و این ملت امروز به ایستادگی خود در مقابل زورگویی جسورترین و گستاخ ترین مستكبر عالم، افتخار و مباهات می كند.

ایشان ورود ملت ایران به عرصه های عظیم از جمله پیشرفتها و دستاوردهای بزرگ علمی و عزت سیاسی نظام اسلامی را نتیجه حاكمیت اسلام دانستند و خاطرنشان كردند: نظام اسلامی ایران مدعی حاكمیت تمام عیار احكام اسلامی نیست اما همان اندازه ای كه ملت ایران موفق به اجرای احكام اسلامی شده، آثار و بركات آن را هم دیده است كه این، یك تجربه و الگوی عملی برای امت اسلامی است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به نبود انسجام میان ملتها و دولتهای اسلامی و سوء استفاده دشمنان از این شرایط، افزودند: اگر امت اسلامی متحد بود و از تمام ظرفیت های سیاسی و جغرافیایی خود استفاده می كرد، امروز وضع مردم فلسطین و ساكنان غزه اینگونه نبود و زورگویان نمی توانستند طرحهای خود را به دولتهای اسلامی تحمیل كنند و اجازه مخالفت هم ندهند.

حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند: در چنین شرایطی اگر سخنی هم بر ضد غاصبان صهیونیست گفته شود، دشمنان با استفاده از ابزارهای تبلیغاتی خود سیل تهمت را روانه می كنند و می گویند عده ای می خواهند یك دولت عضو سازمان ملل را از بین ببرند.

ایشان افزودند: رژیم صهیونیستی دولتی جعلی است كه یك ملت را نابود كرده است و مدعیان حقوق بشر نیز چشم خود را در برابر این ظلم و جنایت آشكار بسته اند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به ادعای دروغ رسانه های غربی مبنی بر تلاش جمهوری اسلامی ایران برای نابودی رژیم صهیونیستی با استفاده از تجهیزات نظامی، خاطرنشان كردند: جمهوری اسلامی ایران برای قضیه فلسطین یك طرح معقول، منطقی و انسانی دارد كه آنرا ارائه كرده است.

حضرت آیت الله خامنه ای سیاست نظام اسلامی را بر مبنای قرآن و احكام اسلامی، دفاع از مظلوم دانستند و افزودند: علت اصلی دشمنی استكبار با جمهوری اسلامی همین موضوع است.

ایشان ترویج اسلام هراسی و همچنین ایران هراسی را دو راه كار استكبار و در رأس آن امریكا برای جلوگیری از اتحاد و انسجام دنیای اسلامی ارزیابی و تأكید كردند: دولت امریكا در دوره رئیس جمهور قبلی، تلاشهای زیادی بر ضد دنیای اسلام و همچنین بر ضد ایران انجام داد و دولت فعلی امریكا هم با وجود سخنان و پیامهای به ظاهر دوستانه، همان سیاست اسلام هراسی و ایران هراسی را دنبال می كند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به ادعای امریكاییها مبنی بر خطر موشكهای ایرانی، خاطرنشان كردند: این ادعا، تهمتی است كه در چارچوب سیاست ایران هراسی مطرح می شود، در حالیكه جمهوری اسلامی ایران در سی سال گذشته، به هیچ كشوری حمله نكرده است و سیاست ایران نیز در تعامل با كشورهای اسلامی و همسایگان خود، برادرانه و دوستانه و در تعامل با كشورهایی كه تعرضی به جمهوری اسلامی ندارند، تعامل صحیح، معقول و منطقی است.

حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند: اما نظام اسلامی در قبال تعرض به دولت و ملت ایران هرگز ساكت نخواهد نشست.

ایشان ادعای تلاش ایران برای تولید سلاح هسته ای را یكی دیگر از تهمت های دروغ و ناروا بر ضد نظام اسلامی برشمردند و افزودند: جمهوری اسلامی ایران براساس عقیده اسلامی و بصورت مبنایی تولید سلاح هسته ای و استفاده از آنرا ممنوع می داند و بر این عقیده خود ایستاده است و این مطلب را مسئولان امریكایی نیز می دانند ولی در عین حال این تهمت را در چارچوب سیاست ایران هراسی تكرار می كنند.

رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: دولت امریكا باید این سیاست خود را اصلاح كند و ملت ایران نیز با هوشیاری نظاره گر این دشمنی ها است و در مقابل آنها خواهد ایستاد.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان كردند: جمهوری اسلامی ایران در مقابل تعرض نیز عقب نشینی نخواهد كرد.

ایشان ایستادگی در مقابل دشمنی ها و استفاده از همه ظرفیت ها و استعدادها برای پیشرفت علمی و عزت اسلامی را، درس اسلام و درس امام بزرگوار (ره) دانستند و افزودند: ملت ایران و جوانان كشور این درس را به خوبی آموخته و به آن عمل كرده اند و در آینده هم همینگونه عمل خواهند كرد.

در ابتدای این دیدار آقای احمدی نژاد رئیس جمهور در سخنانی ضمن تبریك عیدسعید فطر، مشكلات كنونی بشریت را دوری از مسیر توحید و راه مستقیم انبیاء الهی دانست و گفت: راه انبیاء و بویژه روش پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص)، خداپرستی، عمل صالح، تقوا، ایستادگی در برابر ظلم و بی عدالتی، دفاع از حق و مظلوم، و مبارزه و ایثار است و تنها راه نجات بشریت هم گام برداشتن عملی در این مسیر است.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به حماسه بزرگ ملت ایران در روز قدس، خاطرنشان كرد: ملت ایران با حضور پرشكوه در راهپیمایی روز قدس، بار دیگر عظمت، اقتدار، و پایبندی خود را به راه امام (ره) و ارزشهای انقلاب نشان داد.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفلوانزا استان تهران جنوبی بودجه 99 پست پلاس عبدالمالک ریگی جشنواره سینماحقیقت لیلا واثقی پایتخت 6 امیرحسین فتحی
آخرین اخبار