بازدید 6863
خطیب نماز جمعه تهران همچنین با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: این هفته برگ زرینی از کتاب افتخار نظام جمهوری اسلامی ایران است و در طول 200 سال اخیر هر گاه ایران با کشوری درگیر می شد کشورهای دیگر باج و امتیاز می گرفتند و ایران تنها و تنها در دفاع مقدس جنگید بدون اینکه یک وجب از خاک خود را از دست بدهد و توانست دشمن را ذبونانه و ذلیلانه از سرزمین خود براند.
کد خبر: ۶۴۷۴۷
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۶:۳۶ 18 September 2009
خطیب نماز جمعه امروز تهران از مفاسد بارز افساد را براندازی خواند و گفت: هیچ نظامی در برابر براندازان سکوت نمی کند و این نقشه راه نظام جمهوری اسلامی ایران است لذا وحدت یک ضرورت برای همیشه جامعه اسلامی ماست.

به گزارش خبرنگار مهر، سید احمد خاتمی خطیب نماز جمعه امروز تهران در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به عید سعید فطر اظهار داشت: عید فطر عید جوایز الهی است و خوشا به حال آنانکه با ماه رمضان زمینه گرفتن بهترین جوایز را فراهم کرده اند.

وی در ادامه با اشاره به شهادت عالم فرهیخته کردستان و عضو مجلس خبرگان افزود: این فاجعه را به مردم کردستان و خانواده وی تسلیت می گویم.

خاتمی اضافه کرد: حوادثی که در کردستان اتفاق افتاده می طلبد که ماموران با سرعت هر چه بیشتر این افراد را شناسایی کرده و آنان را به سزای اعمال ننگین شان برسانند.

خطیب نماز جمعه تهران همچنین با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: این هفته برگ زرینی از کتاب افتخار نظام جمهوری اسلامی ایران است و در طول 200 سال اخیر هر گاه ایران با کشوری درگیر می شد کشورهای دیگر باج و امتیاز می گرفتند و ایران تنها و تنها در دفاع مقدس جنگید بدون اینکه یک وجب از خاک خود را از دست بدهد و توانست دشمن را ذبونانه و ذلیلانه از سرزمین خود براند.

وی تصریح کرد: ملتی که همیشه در صحنه باشد و همراه با امامش حرکت کند شکست ناپذیر خواهد بود و صدام سه روز قبل از جنگ گفت ادامه مصاحبه سه روز دیگر در تهران! او می خواست سه روزه تهران را بگیرد اما مردم ایران هشت سال نه تنها با صدام بلکه با استکبار جهانی جنگید.

خاتمی دومین پیام هفته دفاع مقدس را فرهنگ جهاد و شهادت دانست و افزود: این فرهنگ تاثیرگذار و قیمتی است و هشت سال دفاع مقدس را این فرهنگ اداره کرد و ما باید پاسدار فرهنگ شهادت باشیم.

این عضو مجلس خبرگان پیام سوم هفته دفاع مقدس را پیام ولایت مداری خواند و گفت: کیست که نداند هشت سال دفاع مقدس را از آغاز تا پایان امام راحل اداره کرد و امام نشان داد که ولایت فقیه توان مدیریت بحرانها را دارد لذا پشتیبان ولایت فقیه باشیم تا کشورتان آسیب نبیند.

وی تاکید کرد: هفته دفاع مقدس را گرامی بداریم چرا که اعتماد به نفس و تولید تفکر بسیجی و تحکیم وحدت ملی از پیام های دیگر این هفته است.

خاتمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به هفته بازگشایی مدارس، دانشگاهها و حوزه های علمیه تصریح کرد: بهار پژوهش را به این عزیزان تبریک می گویم اما آموزش در کنار تهذیب نفس موثر و مفید خواهد بود و آموزش منهای اخلاق دادن تیغ به دست زنگی مست است و امیدواریم مسئولان فرهنگی عنایت ویژه ای به این امر مهم داشته باشند.

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: این موضوع مهم است که آموزش و پرورش باید در فضای آرام شکل بگیرد چرا که دشمن در پی متشنج نگاه داشتن جو است و اگر فضای علمی در کشور ما شکل نگیرد به علم و انقلاب اسلامی لطمه می خورد.

وی ادامه داد: نباید تردید داشته باشیم که مراکز فرهنگی ما نیازمند تحول همه جانبه هستند و این تحول اجتناب ناپذیر است و رهبر معظم انقلاب نیز اخیرا رهنمودهای کاربردی در این سه عرصه داشته اند.

خاتمی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه هفته گذشته گفت: ایشان با فرمایشات خود نقشه راه نظام اسلامی را مشخص کردند و فرمودند مخالفت ها، اعتراض ها و انتقادات در چارچوب نظام اسلامی آزاد است و نظام ما بیمی از طرح آرای مخالف ندارد چرا که در نظام اسلامی دگر اندیشی جرم نیست.

عضو مجلس خبرگان خاطر نشان کرد: این مخالفتها در چارچوب نظام اسلامی کاملا قابل تحمل است اما اگر کسانی بخواهند اساس نظام اسلامی را نشانه روند نظام ما قاطعانه از خود دفاع خواهد کرد.

وی در ادامه به این سخن حضرت علی (ع) در رابطه با خوارج نهروان اشاره کرد و گفت: ایشان فرمودند اگر خوارج نهروان کاری به کار ما نداشته باشند ما هم کاری به آنها نداریم و اگر اهل بحث، مناظره و حرف حساب هستند با آنان مناظره می کنیم اما اگر بخواهند افساد کنند با آنان می جنگیم.

خاتمی از مفاسد بارز افساد را براندازی خواند و گفت: هیچ نظامی در برابر براندازان سکوت نمی کند و این نقشه راه نظام جمهوری اسلامی ایران است.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: هیچ کس تردیدی ندارد که وحدت یک ضرورت برای همیشه جامعه اسلامی ماست و بیشترین تاکیدات امام راحل و رهبر معظم انقلاب تاکنون در عرصه اجتماعی حول محور وحدت بوده است زیرا از بدیهیات است که تفرقه حاصل آسیب دیدن جامعه است لکن حرف این است که وحدت در کدام چارچوب باید شکل بگیرد؟

وی ادامه داد: در چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی و حول محور قانون اساسی که از برجسته ترین اصول آن اصل اسلام ، ولایت فقیه ،امام عظیم الشان و سیاستهای کلی نظام اسلامی است، باید وحدت شکل بگیرد چرا که این وحدت قابل قبول می باشد نه هر وحدتی که هر کس آن را به گونه ای تفسیر می کند.

خاتمی اضافه کرد: تنها راه حل اختلافات تمکین قانون و التزام عملی به ولایت فقیه است.

خطیب نماز جمعه تهران همچنین گفت: تریبون نماز جمعه تریبون وحدت، اخلاق و روشنگریهای سیاسی است، تریبونی که 30 سال در این عرصه انجام وظیفه کرده و خواهد کرد و قداست تریبون نماز جمعه این است که از اخلاق و تقوا دم می زند و مسائل سیاسی و بصیرت را برای مردم روشن می کند.

وی خاطر نشان کرد: برخی که این روشنگریها را بر نمی تابند طی دو ماه اخیر تریبون نماز جمعه را مورد هجمه قرار داده اند تا آن را تعطیل کنند اما به فضل خداوند این روشنگریها تعطیل نخواهد شد.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
عبدالحسین مجدمی اکبر طبری اجلاس داووس عباس تبریزیان طرح گام کروناویروس سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر لیگ قهرمانان آسیا احمد حمزه